Vranka: Krvi tam veľa nebolo, keby nevybehli na plochu, nič sa nedeje


By Ján Ivančík - Posted on 09 marec 2010

"Nech disciplinárna komisia rozhodne správne. Veď sme vyhrávali 3:0 dve minúty pred koncom druhej tretiny. Načo by sme to robili," znie vyjadrenie hráča Ch.C.Byvoly Róberta Vranku.

Od nedeľného prvého kola II.FHbL sa hovorí iba o dueli CH.C Byvoly - Angels. V ňom došlo k potýčke, ktorej následky ešte stále nie sú objasnené. Všetko bude jasné už v stredu, po zasadaní disciplinárnej komisie.

"Od začiatku zápasu bola úplne zrejmá provokácia hráčov Angels. Síce hrali tvrdo, ale nám to nevadí," začal vyjadrenie zástupca Ch.C.Byvoly Róbert Vranka a dodal: "Ďalej treba prihliadnuť aj na to, že rozhodca pískal úplne strašne. Každý faul hodnotil dvoma trestnými minútami. Hru vôbec nepustil. Keď nervózny zástupca Angels poslal arbitra do ******* bol vykázaný na tribúnu. Po šarvátke zoskočil a zapojil sa do hry."

Vranka správanie Byvolov objahoval a spoluvinu kladie najmä na súpera: "Celá potýčka sa začala pri kabíne rozhodcov pri boji o loptičku. Náš hráč dostal hokejkou  po chrbte, otočil sa a dal facku hokejbalistovi Angels. Krvi tam moc nebolo. Keby nevybehli hráči Angels na hraciu plochu, nič by sa nedialo."

Byvoly sú s trestom uzrozumení, no žiadajú svoju spravodlivosť. "Náš hráč možno dostane stop na rok, možno do konca života, to je jedno. Podstatné je, že vybehli hráči súpera a to by malo zavážiť. Nech teda disciplinárna komisia rozhodne správne. Hlavné je, že my sme to nevyvolali, načo by nám to bolo. Predsa sme vyhrávali 3:0 a zostávali iba dve minúty do konca druhej tretiny. Bol to jasný zápas, veď súper sa ani nedostal do vážnejšej šance." 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

No odpovedám na tie 2 otázky:

Zranený spoluhráč má zlomený nos a narazenú lícnu kosť. Tak som počul. Dúfame že sa skoro uzdravý. Či sa to bude riešiť za zatvorenými dvermi to neviem (podla mňa áno). Pán Ševčík volal že Disciplinárna komisia preložila riešenie incidentu na pondelok večer (tuším o 18:00h) z dôvodu choroby člena komisie. Cez víkend naše mužstvo Angels môže nastúpiť (okrem vylúčeného hráča ktorý dostal DKZ ešte pre incidentom)... Čo sa týka Byvolov či môžu hrať to neviem, myslím si že okrem vinníka asi áno. A to s tou hokejkou po chrbte to fakt neviem, lebo som to nevidel. Som rád že sa to tu rieši bez zbytočných urážok a nenávisti. Jak povedal po zápase niekto z Vás, netreba hodnotiť celé mužstvo ale jednotlivcov. Určite sa všetko vyrieši a všetci sa budeme môcť opať baviť hokejbalom.

Širo

Hrám za mužstvo Angels a sám som bol tam keď sa celý incident udial. Ale neudialo sa to úplne tak ako je to tu napísané... Sorry Robo Vranka (nič v zlom), ale moc by si chcel, aby sa po takomto incidente nevybehlo na ihrisko. Stavím sa, že keby tak niekto udrie tvojho brata, nezostal by si na striedačke. Ak dovolíš. napíšem sem ako som to videl ja. Nemusíš súhlasiť. Je to len môj pohlad.

Od začiatku zápasu bolo cítiť napatie. Rozhodca Mášik pískal velmi zvláštne, na takého skúseného rozhodcu to bolo až nezvyčajné. Hru naozaj "nepustil", práve naopak nasadil velmi prísny meter, čo vyústilo do množstva vylúčení. Áno každý faul ohodnotil 2 min, čo je normálne, pretože fauly sa tak hodnotia. Ale "odmeňoval" tak aj za zákroky v rámci pravidiel. Neviem či vôbec by som to nazval, že sa hralo tvrdo. A už vôbec nie zo strany Angels. Obe mužstvá hrali tak jak sa hokejbal má hrať. A do vážnejšej šance sme sa určite a nie raz dostali (sám som dal tyčku, ale uznávam že ste herne mali navrch). Potom sa pri časomiere odohral tuhý a nervózny boj o loptičku. Či tam bol úder hokejkou po chrbte neviem. Ale súboj vyústil do nevraživých pohladov tvárou v tvár dvoch protihráčov. Po pár sekundách sa hráči od seba odlepili a hráč Angels odvrátil pohlad. Presne vtedy (AKOBY na to hráč Byvolov čakal - možno naozaj nie, neviem) udrel pasťou protihráča takou silou, že okamžite spadol na zem. Žiadna FACKA, ale dobre mierená a prudká rana na nos, ktorú už nečakal. Následne nato vybehli na ihrisko traja bratia zraneného, s úmyslom pomstiť sa. Áno jeden z nich bol predtým vykázaný na tribúnu. Ale kto z nás / vás by sa nešiel zastať svojho súrodenca? Do potýčky sa okamžite zapojili aj iní hráči z oboch mužstiev. Jedni s úmyslom bitke zabrániť, ďalší skôr s opačným. Teda vyzeralo to tak. To musí vedieť každý sám. Až po tomto cirkuse museli pomôcť  zranenému a zjavne otrasenému hráčovi z plochy. Čiže facka to iste nebola. Ja sám so nevedel či mám najprv pomáhať ranenému či oddelovať spoluhráčov. Potom hráčom Byvolov bolo nariadené ostať na svojej striedačke. Ked sa hráč Angels dal ako tak dokopy, dokráčal k striedačke súpera a spýtal sa kto ho udrel. Vinník v klbku svojich spoluhráčov mlčal ako hrob. Jeden z nich dokonca klamal, že vinník (hráč s číslom 6) už odišiel domov. Čo by sa také stalo keby sa chlapsky priznal a ospravedlnil, že to fakt prehnal? Ďalšie divadlo pokračovalo v okolí Farského ihriska ked pomsta vysela na vlásku až do príchodu Mestskej polície...

Nechcel som nikoho uraziť, sanžil som sa to len opísať.

Širo

Nazdar Širo

Napísal si to správne, len ten dotyční čo to sem vkladá troška pozmenil lebo som sa to snažil dať, čo najobjektívnejšie i keď som hráčom súpera chcem hrať vždy vrámci fair play. Chápem prečo ste tak zareaogvali  aj my by sme tak spravili, len keď prečítaš všetko každý tu píše proti nám tak sa snažím napísať aj náš uhol pohladu. Sú 2 to je jasné. Prosím ťa mám na teba ešte 2 otázky- ako je na tom spoluhráč, či má otras mozgu pomliaždenú tvár a zlomený nos? A volal vám niekto ohladom disciplinárky či to bude za zatvorenými dverami. A ešte ti chcem povedať že spoluhráč neni magor jak tu každý píše, mne povedal že najprv tam bojovali o loptičku rozdali sa tam bodičeky a keď už spoluhráč zobral loptičku tak dostal hokejkou po chrbte na čo sa otočil a bolo po zápase. Zober si to tak že Vy vyhráte 3:0 prakticky viete že vyhráte tak len tak po normálnom súboji sa otočíš a uderíš niekoho. Svinstvo by bolo keby nás vylúčia, lebo musíš uznať že sme neni najhorší keď sme nad vami vyhrávali:-) a za jedného hráča trpeť nie je tiež fér.

Ahoj, nie som Širo , ale skoro ako jeho brat...

Som rád že sa najde niekto kto aj z opačnej strany napíše svoj názor a popisuje situaciu tak ako bola. Len naozaj som aj ja videl že to nebola facka ale bol to priamy uder na tvar zo zatvorenou rukou , teda pastou, intenzita bola asi najvacsia možna a poškodení bol na mieste paralizovaní. V židadnom prípade nemohlo íst o sebeobranu alebo niečo podobné. Nemyslím si že ten Váš hráč je vrah alebo nejaky debil, len je zbabelec a zakerní....

K zápasu len toľko že Mášik píska tak ako mu nakáže OV, nezastávam ho  ale keby tam boli iný rohodca, tak hromadná bitka by tam naozaj bola. Za hromadnú bitku sa neda považovať ked sú na ihrisku viacerí alebo všetci hráči oboch družstiev...

Nazdar Granát

Samozrejme že by bola hromadná bitka, keby tam neni Mášik, lenže rozhodca jeho kvalít podľa môjho pohladu mal medzi hráčov skočiť a celý tento incident by bol zažehnaný. Neviem presne že či si to napísal ty že si sa už viac krát pobil,  neviem či to bolo práve na fare, len ja chcem aby sa to nedotklo týmu a mohli  sme hrať ďalej. Dlhé roky sme bojovali v 3 lige vždy o postup a keď sme sa konečne dostali do 2 ligy tak chceme hrať. Zatedy sú tresty neni rozdané.

Som rád že to ľudí zaujíma a DK zasadá v pondelok o 18:00.

Nazdar

 

moju odpoveď  nájdeš hore pred prvým príspevkom. neviem prečo sa to uložilo tam...

Širo

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
9 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.