ŠK Profis 32 Bratislava 0:3 (0:2,0:0,0:1)LG Bratislava

Góly: Vavro, Mikulčík, Mišura

PROFIS 32 BRATISLAVA: Vasil, Šajar - Axamit, Pothe, Regula, Brenner, Biben, Ondrik, Gemeran, Turčan, Csicsay, Mikoczi, Maier, Nociar, Bors, Kamenár

LG TPS: Kalis,Milec - Minárik, Giba, Rehák, Muller, Vančo, Mateička, Varga, Zemeš, Ondrušek, Kanich, Drozdík, Vavro, Velčický, Strapák, Hrabárik, Potoček, Mišura, Mikulčík.

Rozhodovali: Malovec - Pleško, Vylúčenia 3:5 na 2 min, využitie 0:0, 30 divákov.

Hostia začali ako z veľkej knihy. Už po dvoch minútach trafil Vavro. V čase 4:18 Varga vyzval k strele Ondrušeka, jeho strelu Vasil iba vyrazil pred číhajúceho Mikulčíka a bolo 0:2. Zvýšiť mohol onedlho Kanich, jeho únik však vyšumel na Vasilových betónoch. Profisáci prepadali v defenzíve a koledovali si o podobný debakel ako pred týždňom Žiarčania. Lenže... V druhej tretine hra začala upadať, LG malo nahrané a domáci si súvislejší tlak nedokázali vypracovať. Napriek tomu si potlesk vyslúžilo pár krásnych momentov. Najmä akcia Kanich-Drozdík s následnou koncovkou Kanicha volala po góle. Profis mal šancu znížiť v presilovke pri vylúčení Mateičku, Csicsay však v presilovke dorážal iba do Kalisa. Na druhej strane vychytal Ondrušeka Vasil. V polovici druhej tretiny dal šancu na zvýšenie náskoku hosťom Csicsay. Presilovka LG však trvala iba dvanásť sekúnd, keď obranca Rehák zatiahol ručnú brzdu a hralo sa 4 na 4. Počas tejto hernej činnosti sa dravo predral pred Vasila Mikulčík, ale ani on a následne ani Kanich s pomedzi kruhov neuspeli. Gól naopak padol do siete Kalisa. Ten však pre vysokú hokejku neplatil. Hra favorita však bola laxná a gól si LG veru pýtal. Po druhej tretine musel na striedačke zvýšiť tréner Šálka hlas, čo troška zabralo. K ideálu to však málo stále ďaleko. Padol však tretí ukľudňujúci gól z hokejky Mišuru. Gólman Profisu Vasil potom zachránil svojich od väčšieho prídelu, keď si na ňom postupne vylámali zuby Giba, Mikulčík i Vavro. V závere bol najzamestnanejším mužom gólman LG Kalis, Profis mal totiž vynikajúcu príležitosť urobiť niečo s výsledkom. Ich takmer dvojminútovú výhodu o dvoch mužov v poli však prežili hostia bez ujmy a udržali svoje víťazstvo na nulu.

Vladimír Pálinkás, Profis BA: "Škoda že sme nezachytili úvod zápasu, kedy sme dostali dva góly. Niektorí naši hráči neplnili to, čo sme od nich žiadali, ostatným čo makali chcem poďakovať. Doprastav bol lepší, vyhral zaslúžene. Strelil tri góly, my naopak ani jeden. V presilovke 5 na 3 sme ani nevystrelili na bránu, vyhrať sme si teda rozhodne nezaslúžili."

Peter Číha LG BA: "Opäť nám chýbalo zopár hráčov, postavili oproti minulému zápasu len tri lajny. Zachytili sme úvod, trestuhodne sme však pozahadzovali množstvo šancí. Dvakrát sme netrafili prázdnu bránu, Profis po tomto zacítil šancu. Našťastie nás ukľudnil gól Mišuru. Dnes to bol skôr boj, o týždeň sa musíme zlepšiť a dúfam, že postavíme opäť štyri lajny. Teší ma, že sme opäť nedostali doma gól."

VŠIMLI SME SI

Pred zápasom, keď si mužstvá vymenili pozdravy na modrej čiare sa tréner a vedúci mužstva domácich Vladimír Pálinkás vybral za bývalou oporou Profisu, dnes hráčom LG Bratislava Jozefom Zemešom. Za búrlivého búchania hokejok o betón prijal narodeninový darček od svojich bývalých spoluhráčov. Tí si aj takto uctili svoju bývalú oporu. Nevšedná vec v našich končinách, avšak určite príklad hodný nasledovania.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (6 votes)