Žilinská mizéria pokračuje, zgustol si Martin

By TOPhbl.sk - Posted on 01 október 2011

Žirafy stále čakajú na prvý triumf na domácej pôde hladko podľahli favoritovi z Martina.

Žilina nastupovala v šiestom kole proti Martinu s cieľom prekvapiť a získať prvé tohtosezónne body. Martinčania boli, naopak, dobre naladení, keďže úvod im v sezóne vychádza. Očakával sa debakel v prospech hostí a to sa i naplnilo.

Už vo štvrtej minúte sa s hrou rozlúčil hosťujúci Kollár za hrubosť. Za svoj zákrok inkasoval nielen päťminútový trest ale aj osobný trest do konca stretnutia. Prvé dejstvo však gól neprinieslo, Žilina nedokázala využiť ani skrátenú presilovú hru po vylúčení Silvestra.

V druhom dejstve sa však hostia nenechali dlho ponúkať. Skúsený Nauš prebral iniciatívu a v 20.minúte otvoril gólový účet stretnutia. Svoj druhý presný zásah v zápase pridal v 23.minúte. K nemu sa v 27.minúte pridal Chlebec po nahrávke Bieleného. Ten istý hráč sa presadil v 30.minúte po asistencii Silvestra v presilovej hre. Po dvoch tretinách teda bolo o víťazovi rozhodnuté.

V záverečnom dejstve Žilinčania faulovali ešte trikrát a práve posledný faul im bol osudný. Tomka ho v 43.minúte potrestal gólovo, čím uzavrel stav na konečných 0:5 pre Martin. Hostia si tak pripísali ďalšiu výhru a ešte ani raz v tomto roku neodchádzali bez bodu. Naopak, Žirafy ešte nepocítili po zápase radosť.

HBC Žirafa Žilina 0:5 (0:0,0:4,0:1) Imperial Vitamins Martin

Góly: Nauš, Chlebec po 2, Tomka

Vylúčenia: 9+10 - 4 + 5 DKZ

Žilina: Škorvánek, Krško, Hrvol, Slovák, Pavlorek, M.Dubovec, Ondrúšek, Cíba, Kosa, P. Melicherčík, Mokoš, Petný, Hartel, Hulín, Marjenka, M. Melicherčík, Melicherčík, Urbaník, Bednár, Dubovec
Martin: Fodrek, Michnáč, Chlebec, Wagner, Tomka, Bielený, Zluky, Fedor, Nauš, Ivády, Šalaga, Kollár, Lang, Zezula, Silvester, Borsík

Vaše hodnotenie: None Priemer: 2.8 (4 votes)