V Nitre sa rodil pre Liptákov debakel, stihli ho zvrátiť

By TOPhbl.sk - Posted on 01 október 2011

V šiestom kole síce Liptovský Mikuláš podľahol Nitre, no nezanechal tak zlý dojem ako hrozilo.

Pod Zoborom sa hralo vyrovnanejšie, ako nasvedčoval výsledok desať minút pred záverom stretnutia. Domáci sa dlho trápili s defenzívou súpera, Liptáci sa však dostali do niekoľkých protiútokov, z ktorých mohli skórovať.

V prvom dejstve sa Nitrania snažili prekonať Pučeka, no dlho nevedeli nájsť recept na úspech. Podarilo sa to až v pätnástej minúte zásluhou Titku. Ten po nahrávke Kučerku potrestal nedisciplinovanosť hostí a ukončil ich prvé oslabenie. Nitrania sa však ešte v tej istej minúte dopustili dvoch faulov. Najprv hákoval Martiška a o pár desiatok sekúnd Hraško.

Liptáci teda vstupovali do druhého dejstva s jednogólovým mankom, no výhodou presilovej hry o dvoch mužov. V nej si síce vypracovali niekoľko sľubných príležitostí, no Petrík bol vždy proti. Práve presilové hry položili hostí na lopatky, keďže práve táto herná činnosť rozhoduje zápasy. MHbO hral v druhom dejstve ešte štyrikrát v početnej výhode, no ani raz neskóroval. Naopak Nitrania udreli počas vlastného oslabenia v tretej minúte druhej tretiny Maxinom a šestnásť sekúnd pred záverom tretiny pridal zásah Sedláček.

V záverečnom dejstve zvýšil na 4:0 pre domácich Martiška a následne na 5:0 Kašša. Už sa zdalo, že zápas sa bude iba dohrávať, no Liptáci opäť dostali výhody presilových hier a napokon sa dokázali zásluhou Jaworku presadiť v strede tretieho dejstva. Jaworka dostal "slinu" a o pár okamihov znížil na 2:5. Nitra akoby záver stretnutia zaspala a oddychový čas hostí nabudil. Na konečných 3:5 stihol pred záverom zápasu upraviť Chovan.

HBK Nitrianski Rytieri Nitra 5:3(1:0, 2:0, 2:3)MHbO Géci L.Mikuláš

Góly: Titka, Maxin, Sedláček, Martiška, R. Kašša – B. Jaworka 2, Chovan

Rozhodovali: Kralovič, Pikula

Nitra: Petrík, Haviar - Titka, Maxin, Hraško, Haring, Káčer, Martiška, Tary, Javorčík, Kašša, Kučerka, Hrivnák, Beniač, Thron, Sedláček, Ščasný, Maděra, Čičo, MAch, Mráz, Cebo
L.Mikuláš: Puček - Zrník, Chovan, Fiala, Plevák, Holbus, Jaworka S., Jaworka B, Dorník, Struhar, Čiani, Hlavatý, Kráľ, Girgoško

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)