Rímsky si zo zápasu s Vrútkami urobil "one man show"

By Michal Runák - Posted on 15 október 2011

Reprezentačnému útočníkovi chýbala k hetriku Gordieho Howa iba asistencia.

Reebok Ružinov 5:0 (1:0,1:0,3:0) HBK Kometa Vrútky

Góly: Rímsky 3, Križan, Behúl

Reebok: Butowski, Nogely - Danko, Bobek, Cvik, Andris, Behúl, Rímsky, Križan, Huber, Simon, Šimora, Blahut, Zelenák, Račko, Kochan, Kováč Ra., Ligás, Guráň

Kometa: Fáber - Šiška, Guraj, Vidlár, Javor, Hlaváč, Čavajda, Lihan, Krška, Kolčák, Kováč Jak., Daubner, Vojtas, Mažári, Matuška

Rozhodovali: Neczli-Melíšek, Vylúčení: 4:3, Využitie: 0:0, Divákov: 20

Zápas začal z oboch strán takticky, čakalo sa na chybu. Viac času v útoku strávili prvej tretine hráči Vrútok, avšak bez čistej šance. Obrana domácich je tento rok výborná a bolo to vidieť. V piatej minúte dal o sbe prvýkrát vedieť Ján Rímsky. Jeho krošček však Kometa nepotrestala a rovnako tak ani v deviatej minúte, keď šiel na hanbu za hákovanie. Zákonite tak prišiel trest na druhej strane. Dve minúty pred prvou sirénou najskôr Behúl nedokázal Rímskeho prihrávku medzi kruhy dopraviť do siete, o pár sekúnd mu však identicky nabil Kováč a domáci viedli. Pätnásť sekúnd pred koncom sa navyše na trestnú lavicu porúčal Lihan, domáci ale výhodu takticky podržali až do prestávky a druhú tretinu tak začali presilovku, ktorá mala trvať celé dve minúty. Prerušil ju faulom Rímsky a pripísal si prvý hetrik v zápase. Po odpykaní trestu sa rýchlonohé krídlo domácich ukázalo aj v tom lepšom svetle. Behúl mu vrátil prihrávku z prvej tretiny, s ktorou si Rímsky na rozdiel od svojho asistenta poradil na prvý pokus - 2:0. Ešte pred gólom domáci zavreli hostí a pomaly začali ovládať zápas. Šance ale mali aj Vrútky, Butowski si však poradil s propagačnou strelou Kolčáka a v druhom prípade ho dokonca zachránila žrď.  V náznaku šance sa ocitol aj Krška, ktorý sa nedostal k odrazenej strele. V čase 11:26 prišlo ku strkanici pred gólmanom Fáberom, ktorá vyústila do menšj šarvátky. Ocitli sa v nej Gurej za hostí a za domácich Rímsky. Ten šiel na trestnú lavicu po štvrtýkrát a naposledy. V rovnovážnom stave Kometa zavrela svojho súpera, avšak Butowski opäť nemal výraznejší zákrok. V poslednej časti bol už zápas v jasnej réžii domácich. Po minúte dostali výhodu presilovky, ktorá sa už podobala hre vicemajstra. Tí si vytvorili obvyklý presilovkový tlak, no gól paradoxne strelili až po jej vypršaní, keď sa presadil Križan. Najväčšiu šancu korigovať mali hostia po Daubnerovom úniku, no Butowski o post jednotky zabojoval ako sa má. Následne sa chvíľku nehralo, keď sa v rohu k zemi nezavinene sklátil domáci Simon, ktorého ľudovo povedané "seklo v krížoch" a zápas pre neho skončil na pohotovosti. Dirigentskú taktovku si potom do rúk vzal kto iný, ako Ján Rímsky. Najskôr prepáli Fáberu strelou zápästím a zvýšil na 4:0. Potom pobavil divákov situáciou, keď v samostatnom nájazde zmaril svoju šancu zašlapnutím loptičky. Neuspel ani strelou z uhla, rovnako svoju šancu spálil aj jeho spoluhráč Huber, ktorý si vybehol okolo brány až pred gólmana. Posledný zákrok mal minútu pred koncom aj gólman domácich, ktorý so šťastím vyrazil bombu Kolčáka. V čase 14:58 sa napokon gólovo predsa len presadil Rímsky a uzavrel svoj druhý hetrik v zápase.

HLASY PO ZÁPASE:

Miroslav Behúl, kapitán Ružinova: "Čakali sme ťažký zápas, Vrútky sú nepríjemný súper, behavý v útočnej fáze, ktorý v obrane dohráva súboje. Dostávali sme pomalšie do tempa, v druhej tretine sme začali plniť trénerove pokyny a hra bola lepšia. Dali sme dôležitý prvý gól, neskôr aj ďaľšie. Som rád, že sa presadili strelci, od ktorých to čakáme. Zajtra nás čaká derby, musíme sa dôkladne na tento zápas pripraviť, Profis sa na tieto zápasy dokáže zmobilizovať. Chceme však z tohto dvojkola plný počet bodov."

Cyril Javor, kapitán Vrútok: "Začiatok zápasu sa vyvíjal v domácej réžii, dostali sme dva góly po našich hrubých chybách, potom to už Ružinov dotiahol kam potreboval. Máme veľké problémy s koncovkou, šance si dokážeme vytvoriť, ale videli ste aj dnes, že sme v rozhodujúcich momentoch jaloví. Nepadajú tam také ľahké upatlané góly, na každý jeden sa nadrieme."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.7 (6 votes)