Kováč: V súboji s Nitrou rozhodli brankári


By Ján Ivančík - Posted on 02 október 2010

"Žraloci" podali pod Zoborom úctyhodný výkon. Na "rytieroch" si však zuby napokon vylámali.

Žiar od majstra vybojoval prvé body, Vrútky sa prebudili

Žraloci z rytierov body nevyhrýzli

Žiar nad Hronom ukončil svoj bodový pôst

Vrútky zdolali Pruské a sú v prvej osmičke

Žilina zo Záhoria opäť bodovo naprázdno

Duel medzi Nitrou a Profisom Sharks mal kvalitu, ktorá sa od neho očakávala. Vysoké tempo hry a množstvo šancí na oboch stranách. Po prvej tretine svietilo na ukazovateli 3:1 pre domáci výber a zdalo sa, že víťaz stretnutia je jasný. Napriek tomu sa Profis vrátil do hry a po druhom dejstve vyrovnal na 4:4. Ani to napokon nezabránilo prehre 8:5.

"Rozhodli výkony brankárov. Náš brankár nás v dôležitých momentoch nepodržal, zrejme nemal svoj deň. Boli tam však aj chyby v defenzíve. Svojmu gólmanovi musíme skrátka viac pomáhať," povedal po stretnutí pilier defenzívy Profisu Ladislav Kováč.

Profis zbrane nezložil ani po nevydarenom vstupe do duelu. Druhé dejstvo vyhral rovnakým pomerom, ako to prvé prehral 3:1. "Na konci druhej tretiny sme dostali domácich pod tlak. Podarilo sa nám aj vyrovnať, avšak nevyšiel nám vstup do záverečnej časti. Na to sme doplatili," povedal pre fhbl.sk Kováč.

Pre Nitru teda platí môj dom, môj hrad. Ani "žraloci" totiž nedokázali potvrdiť ďalšie známe heslo, výnimka potvrdzuje pravidlo. Tím spod Zobora je teda stále neporaziteľný. "Nitra je lídrom extraligy a v prvej časti má výhodu domáceho prostredia. Doma to majú dobre natrénované. Niekedy sme súperovi nechali až priveľa priestoru, čo nakoniec využili na strelenie gólov," zamyslel sa nad príčinou neúspechu v šiestom kole Ladislav Kováč.

Sharks si však svoju silu uvedomujú. Dokázali poraziť Ružinov a teraz chcú ísť ďalej. "Nič sa nedá robiť. Z neúspechu sa musíme rýchlo otriasť a poučiť. Teraz sa treba sústrediť na nasledujúci zápas. Musíme získať tri body," tvrdí Kováč.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (6 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 15 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.