Kežmarok Mamut Cup neobhájil, skončil druhý


By Ján Ivančík - Posted on 05 jún 2011

FOTO: Mamut Cup v rukách slovenskej reprezentácie + zostava.

Víťazom Mamut Cupu dohrávaného z roku 2010 sa stal výber Slovenska. Podujatie bolo zorganizované v Nitre ako jedna zo záverečných príprav na blížiaci sa svetový šampionát v Bratislave.

Mamut Cupu sa zúčastnilo iba päť mužstiev. Praha odriekla svoju účasť v noci pred začiatkom turnaja. Na poslednom mieste skončil výber Maďarska, nad ním HKL-MJM Petržalka. Do trojčlennej skupiny o celkový triumf sa prebojoval Kežmarok, Nitra a Slovensko.

O všetkom teda rozhodovali až záverečné súboje v tom predposlednom sa Kežmarku podarilo pokoriť Nitranov v pomere 3:2. Domácim nestačil ani záverečný tlak a východniari si svoj triumf ustrážili. Na celkové prvenstvo to však obhajcovi nestačilo. Na záver sa stretli Slováci s Nitrou. Reprezentácia zvíťazila s prehľadom v pomere 5:2 a teší sa tak zo zisku Mamut Cupu.

Bolo vidieť, že podujatie je robené na reprezentačné účely. Tie boli naplnené a Slovensko si vyskúšalo viacero typov súperov. Aj napriek tomu je stále vidieť medzery, na ktorých bude treba popracovať.

V najbližších dňoch tréner Slovenska zverejní zoznam hráčov, ktorí budú hájiť naše farby na blížiacom sa svetovom šampionáte. Na ňom sa však objaví aj pár mien navyše. Tie sa zredukujú až v samom závere prípravy. Dohodol sa o tom organizačný výbor, ktorý sa zišiel v nedeľu v Nitre.

 

Slovensko - Kežmarok 2:2 (1:1)

Nitra - Kežmarok 2:3 (2:1)

Slovensko - Nitra 5:2

Výsledné poradie turnaja:

1. Slovensko
2. Kežmarok
3. Nitra
4. Petržalka
5. Maďarsko

Zostava Slovenska (sobota): Šurek, Komenda, Petrík - Giba, Titka, Káčer, Šlachtič, Filip, Lvomský, Šišmič - Kašša, Ecker, Beniač, Kanich, Rímsky, Thron, Lajčiak, Martinusík, Paločko, Jakubčo, Tóth, Svitana,  Hrivnák

Kompletné výsledky a individuálne ocenenia i rozšírenú fotogalériu prinesieme čoskoro.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.5 (8 votes)

na khbl.net

 to je pekne ze aspon v kezmarku sa o to staraju, je len trosku ubohe ze "hlavné" hokejbalove stranky o takom turnaji, ktory nazyvaju jeden z najvacsich v SR, nikde nepisu, ved naco... aj obycajny rozpis zapasov bolo problem najst, neviem kolko ludi napadlo ze bude zahrabany niekde v starych prispevkoch o registracií... Mamut cup muzov je zrejme uzavreta spolocnost...

 To je uroven, ani vsledky sa nedaju nikde vypatrat.... hlavne ze o U20 boli pisane same kraviny

to vam musela nitra pustit zapas? :) 

Obrázok používateľa Šimbo

Čo Dodať.Kežmarok ma s repre bilanciu 1-2-0.No nech sa nikto nehnevá,ale repre musí zdolať také mestečko ako je Kežmarok rozdielom dvoch či troch tried.Pán Torok to vyditelne so skladbou repre nezvláda !!!

by bolo vhodné zverejniť kto za koho hral,lebo je celkom možné,že hráči Nitry hrali za Nitru a to je potom trošku iná situácia. Zároveň si myslím,že 2 týždne pred MS každý hráč v repre hral tak,aby sa nezranil. Takkže netreba hneď robiť paniku...

Obrázok používateľa Šimbo

Aj tie 2 zápasy pred tym sa báli hrači repre o zranenie ??? A to Kežmarok mal ešte 5 hráčov v tom našom ,,repre" . Ak chce pán Torok mať dobrú prípravu,tak možme dohodnúť nejaké zápasy so Spišskou Belou,alebo Podolincom.Tam možno niečo ,,repre" zahrá :-D Ste nasmiech celému ,, nielen "  hokejbalovému východu !!!

 ok

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.