Silné meno v štruktúrach únie, nový prezident SHbÚ je zvolený


By TOPhbl.sk - Posted on 21 október 2012

Doplnené: Novým prezidentom Slovenskej hokejbalovej únie je jeden z historicky najlepších reprezentantov Slovenska v ľadovom hokeji Jozef Stümpel. Pavol Demitra do siene slávy ISBHF.

Jozef Stümpel sa stal novým prezidentom Slovenskej hokejbalovej únie. Stalo sa tak na víkendovom (nedeľňajšom) zasadnutí Rady Slovenskej hokejbalovej únie. Dlhoročný slovenský hokejový reprezentant, ktorý má skúsenosti z najlepších líg sveta (NHL, KHL,...) tak preberie uvoľnenú stoličku po Jaroslavovi Melíškovi.

Jozef Stümpel získal v roku 1999 ako člen tímu Slovenskej hokejbalovej reprezentácie mužov  titul Majstra sveta  v hokejbale na Slovensku vo Zvolene a zároveň ako člen tímu Slovenskej hokejovej reprezentácie mužov v roku 2002 titul Majstra sveta v hokeji vo Švédskom Goteborgu.  Jozef Stümpel počas svojej hokejovej profesionálnej kariéry odohral 1002 zápasov v NHL v dresoch Boston Bruins, Florida Panthers, Los angeles Kings, v ktorých dosiahol 707 kanadských bodov za 201 strelených gólov a 506 asistencií. V súčasnosti vo veku 40 rokov je ešte stále  aktívnym hokejovým hráčom , pričom hrá v najvyššej hokejovej súťaži vicemajstrov sveta zo Slovenska z roku 2012 v drese rodného mesta Nitry.

Jozef Stümpel pri prijímaní kandidatúry za prezidenta SHBÚ zároveň prebral záštitu nad každoročne organizovanou súťažou pre žiakov základných a stredných škôl pod názvom „Streethockey školská liga" spolu s Jergušom Bačom (Majster sveta v hokeji vo Švédskom Goteborgu ako hráč, a Vicemajster sveta 2012 v hokeji vo Fínsku ako jeden trénerov). Od budúceho roku 2013 sa budú usporadúvať pravidelné Majstrovstvá Slovenska výberov miest vo všetkých vekových kategóriách po celom Slovensku pod názvom Stümpel Cup. V seniorskej kategórii sa v roku 2013  ako každoročne bude konať už 18.ročník Stümpel Cupu v rodisku Jozefa Stümpela v Nitre.

Pavol Demitra bol zaradený do Siene slávy svetovej federácie v hokejbale ISBHF 2012  in memoriam Slovakia forward. ( Majster sveta v hokejbale z roku 1999 vo Zvolene a 3.miesto na Majstrovstvách sveta 1996 v hokejbale v Bratislave )

Na zasadnutí Rady SHbÚ bol do kalendára podujatí organizovaných v spolupráci so Slovenskou hokejbalovou úniou zaradený turnaj organizovaný v Banskej Bystrici pod názvom Orzságh Cup, ktorý každoročne organizuje Majster sveta v hokeji z roku 2002  zo Švédskeho Goteborgu Vladimír Orzságh, v súčasnosti tréner extraligového hokejového družstva Banskej Bystrice, ktorý rovnako dlhé roky pôsobil v NHL v dresoch tímov New York Islanders,  Nashville Predators a St. Louis Blues.

Členovia Rady SHbÚ ako zástupcovia jednotlivých stredísk SHbÚ rovnako ako zástupcovia Českomoravského hokejbalového zväzu v predchádzajúcich dňoch, potvrdili a odsúhlasili počas zasadnutia Rady SHbÚ príslušnosť k jedinej medzinárodnej organizácii zastrešujúcej jednotlivé krajiny a federácie z celého sveta a to k International Street and Ball Hockey Federation /ISBHF/ a zároveň odsúdili a prijali aj opatrenia súvisiace s aktivitami novovzniknutej  medzinárodnej organizácie WBHF. Počas zasadnutia bolo oznámené, že v dňoch 2.6 až. 9.6. 2013 sa Slovenská hokejbalová reprezentácia mužov zúčastní Majstrovstiev sveta v Kanadskom St. John's a v termíne 4.6 až 9.6.2013 sa Slovenská hokejbalová reprezentácia žien zúčastní Majstrovstiev sveta v Kanadskom St. John's. Bližšie informácie ohľadom tohto bodu, ako aj rozhovor so zástupcom protistrany Jaroslavom Melíškom prinesieme čoskoro.

Počas zasadnutia Rady SHbÚ boli prijaté nové pravidlá účasti mladých hokejbalových talentov vychádzajúcich z jednotlivých mládežníckych družstiev a CTM na medzinárodných turnajoch za účelom získavania hokejbalových skúseností v medzinárodnej konkurencii, v tej ktorej mládežníckej kategórii.

Kompletnú zápisnicu zo zasadania odpublikujeme po jej spracovaní.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.7 (15 votes)

čo znamená "mecenáš"...ale veď niektorí tu nevedia ani čo je "bridž"...

Mecenáš?To snáď nie. Môže byť predsedom  SHBU ale určite nie mecenášom!

mecenáš - "človek, ktorý podporuje osoby, alebo inštitúcie finančne, alebo inými spôsobmi (napr. silou autority), bez odplaty či protislužby. ;)

ale ok, asi nejde o najvhodnejsi vyraz... takze fixed, dik za podnet

u nás sa to skôr chápe tým prvým spôsobom.Teraz už stačí len túto diskusiu vymazať.

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
14 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.