Extraliga U19: Vrútky si vo vyrovnanom stretnutí vybojovali výhru

Považská Bystrica nestačila na rovestníkov z Vrútok.

Čadca na "rytierov" nestačila

Martin si poradil aj so Žilinou a je na čele

Extraligistu zo Zvolena ťahá vpred mladík Gáborík

Hostia zatlačili Olympiu v úvode vďaka presilovke, no od 4. min boli za niekoľko sekúnd vylúčení štyria hráči Vrútok. Po pekných akciách domáci v dvojnásobnej presilovke dali v 4. a v 5. min dva góly Kožúrikom a Žilinčíkom a naviac nastrelili brvno.

Hra sa vyrovnala a v 13. min súper znížil. V druhej časti bolo gólových šancí málo na oboch stranách, iba v 28. min po prečíslení do odkrytej brány zvýšil na 3:1 Štábel. V 31. min Vrútky dali kontaktný gól na 3:2 a v 38. min domáci hráč Jalč po sóle nastrelil iba hornú žrď. O dve minúty ďalšie sólo Jalča zmaril hosťujúci gólman.

V 42. min po veľkej chybe chytil brankár Šimeček sólový únik hostí, ale o minútu dostal nešťastný gól po strele z brankovej čiary . Po buly 34 sekúnd pred koncom dali Vrútky víťazný gól. Bol to krásny a oku lahodiaci hokejbal, hralo sa v svižnom a kľudnom tempe, ktoré Olympionik nakoniec nezvládol.

13:00          P.Bystrica   3: 4 (2:1,1:0,0:3) Vrútky