Extraliga U19: Čadca na "rytierov" nestačila

By fhbl.sk - Posted on 26 september 2010

Martin Podlucký (tréner HbK Nitrianski Rytieri): "Zápas sme začali opatrne. Hostia mali do desiatej minúty veľa gólových šancí. Potom sme sa presadili najmä vďaka dôrazu.

Čadca pricestovala pod Zobor bez rešpektu a do domácich sa pustila od úvodného buly. Už-už to vyzeralo, že gól je na ceste, no pozorní Ziman svoj tím opäť raz podržal. Naopak, v presilovej hre sa presacil obranca Matúš a domáci viedli 1:0. O necelú minútu sa pred bránou hostí presadil center druhej formácie Nitry Kolník a do prestávky vstupovala Nitra s dvojgólovým vedením.

Druhá tretina začala presne naopak ako úvod zápasu. Po ôsmich sekundách sa presadil domáci Cebo a Nitra bola na koni. Hostia sa dostali pod tlak a iba skvelý gólman ich držal od ďalšieho inkasovania. Nitrania však začali hrať nedisciplinovane a Lipták to potrestal v druhej presilovej hre 5:3.

V treťom dejstve sa domáci presadili po góloch Ceba a Kolníka. Čadca našla sily na skorigovanie tri minúty pred koncom duelum, po ďalšej dobrej strele Liptáka, ktorý tak uzavrel skóre na konenčých 5:2.

Nitra 5: 2 (2:0,1:1,2:1) Čadca
Góly: Cebo, Kolník po 2, Matúš – Lipták 2

NITRA:Ziman - Matúš A, Brunovsky R, Bors, RI, Pelikán J, Ščasný M, Cebo M, Musial P, Miklík S, Gúcky M, Štefánik T, Bors Ró, Kolník R,tréner M.Podlucký

ČADCA: Nevedel - Fírek,Novotný, Bazger, Jašúrek, Papík Mat, Michalina, Zajac, Revay, Poláček J, Lipták, Poláček T, Kyzek, Čuboň, Smoha, Podolák, Svitek, Strýček Tréner:Chovančík

Martin Podlucký (tréner HbK Nitrianski Rytieri): "Zápas sme začali opatrne. Hostia mali do desiatej minúty veľa gólových šancí. Potom sme sa presadili najmä vďaka dôrazu. Dôležité bolo prečkat naše hlúpe vylúčenia. Tam nás to stálo dosť síl, kde nás podržal brankár. Potom sa presadili naši strelci. Chalani hrali kolektívne aj keď sme sa nevyhli klasickému výpadku, ale ak si zachováme takýto štandart, bude to dobré."