Danko už má aj asistenta, reprezentáciu U20 čaká prvá ostrá previerka


By Michal Runák - Posted on 30 december 2013

Reprezentáciu U20 čaká vo februári turnaj v Plzni, jej noví tréneri už pracujú.

Dušan Danko, slovenský reprezentant a tohtoročný majster sveta bol nedávno výkonným výborom SHbÚ zvolený za trénera reprezentácie U20. Nejde o prvé menovanie opory Ružinova na post trénera. Mladým hokejbalistom sa už venuje istý čas dokonca aj na regionálnej úrovni. Posledným otáznikom po jeho voľbe zostávalo meno asistenta. Jeho meno však už poznáme.

"Mojim asistentom sa stal Marián Gregorík, hráč Pruského. Verím, že sa nám spolu bude dariť," prezradil svoju voľbu Danko.

Výber dvadsaťročných ešte nemá za sebou žiadnu akciu, no po menovaní do funkcie už hlavný tréner začal pracovať.

"Samozrejme som si ako prvé urobil zoznam hráčov z extraligy, z ročníkom narodenia 94 a 95 a pozrel som si aj zápas extraligy U19," pokračoval nový tréner reprezentácie U20 a na margo schválenia výnimky, ktorá bola "odklepnutá" na rokovaní počas MS v Kanade poznamenal: "V St. John´s sa schválilo, že na majstrovstvá sveta v Bratislave môže nastúpiť pätica hráčov, narodená po 1. januári 93. Neviem, koľko výnimiek využijem, no samozrejmosť je, aby títo hráči boli lepší ako tí mladší a svoje zohrá aj koncepcia, ktorou sa chcem uberať."

Pre Slovensko táto výnimka znamená, že do hry o šampionát sa dostanú aj opory mládežníckych výberov z minulých rokov, ako napríklad Lipovský, Šibík, Bielený, Hlaváč, alebo Paulík. Bude už na samotných tréneroch, ako sa rozhodnú. Ich prvá nominácia sa však už pomaly rodí.

"Do 10. januára bude známa predbežná nominácia na turnaj do Plzne. Pôjde o prvú akciu, ktorou začneme prípravu na samotný šampionát. Do samotných MS absolvujeme s výberom päť akcií, vrátane turnaja v Plzni," prezradil ďalší program kormidelník U20.

Extraligový program je nabitý, viac akcií sa do programu nezmestilo. Aj napriek prestávke sa výber, ktorý pocestuje do Plzne, stretne po prvýkrát až v dejisku turnaja.

"Stretneme sa až tesne pred odchodom, vbehneme ako sa povie, rovno do jamy levovej. Takto sa nám ukážu pozitíva i negatíva a budeme sa mať z čoho odraziť," povedal na záver Dušan Danko. 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.2 (5 votes)

sledoval som MS v Pisku a preistotu som si pozrel aj tabulky produktivity.. http://www.wjc2012.com/statistiky.asp?sezona=2012U20&filtrtym=&filtrpost=OU&order1=prumer&order2=body&limit=ne

 

 

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
12 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.