Obhajkyne titulu odštartovali výborne

By Michal Runák - Posted on 04 jún 2013

Naše dievčatá si v prvom zápase so Švajčiarkami hladko poradili.

Slovensko 7:0 (4:0,1:0,2:0) Švajčiarsko

Góly: 2. MIKESKOVÁ (Veličková), 8. KAPUSTOVÁ, 9. KRAJŇÁKOVÁ (Kolcúnová), 11. KLIMÁŠOVÁ (Ihnaťová, Lalíková), 22. BEDNÁROVÁ, 41. IHNAŤOVÁ (Stašová), 41. KAPUSTOVÁ (I. Gajdošová)

Zostava SR: Tomčíková, Zuziaková - Kaliská, Karafiátová, Kolcúnová, Lalíková, Raková, Žitňanská, Majkúthová, Ivana Gajdošová, Kapustová, Pavlovičová, Jurčová, Stašová, Ihnaťová, Bednárová, Krajňáková, Veličková, Pravlíková, Gajdošová Mária, Mikesková, Gorecká, Klimášová.

Začali sme tak, ako sa na obhajkyne patrí. Kapustová už po desiatich sekundách zatiahla loptičku do útočného pásma, ideálne naservírovala Pavlovičovej, no tá na oranžovú guľu nedočiahla. O dve minúty však presne mierila Mikesková a viedli sme. Potom sme si vypracovali súvislý tlak, no gólovo sa dokázala presadiť až v ôsmej minúte Kapustová. O minútu na to sa do sanmostatného nájazdu dostala Krajňáková a zvýšila už na 3:0. V jedenástej minúte sa Švajčiarky dopustili faulu a presilovku sme onedlho využili, keď sa presadila Klimášová. Ihneď po góle sme mali opäť možnosť hrať presilovku, Švajčiarky sa tentokrát napriek neustálemu dobýjaniu ubránili a do kabín sa tak išlo za stavu 4:0.
V druhej tretine sa gólostroj zastavil, naše reprezentantky však mali v nohách dlhý let, navyše nemali mnoho času ani na spánok. Prevaha Slovenského tímu však bola aj naďalej drtivá. Švajčiarky boli možno aj o dve triedy horšie a Tomčíková v našej bránke nemala absolútne čo riešiť. V dvadsiatej druhej minúte prekvapila Bednárová ďalekonosnou strelou brankárku Švajčiariek a zvýšila na rozdiel piatich gólov. Bolo to však jediné gólové vyjadrenie nášho tlaku v druhej tretine.
Tretiu tretinu sme začali faulom a po minúte sme dokonca ponúkli súperovi dvojnásobnú výhodu presilovky. Švajčiarky sa však ani za tohto stavu nedokázali presadiť, ba ani ohroziť výraznejšie našu brankárku a to mali naše súperky aj ďalšie presilovky k dispozícii. Fauly našich hráčok vyplývali už aj z únavy, posledná tretina bola z našej strany najslabšia. Poltucet mohla napriek tomu naplniť najskôr Pavlovičová a po nej aj Mikesková. Podarilo sa to však až Ihnaťovej štyri minúty pred koncom. O pár sekúnd ju napodobnila aj Kapustová, ktorá tečovala Gajdošovej strelu a uzavrela konečný stav na 7:0.

Jaroslav Kolibík, tréner: "Babám som povedal, aby sa snažili zápas rozhodnúť hneď na začiatku. To sa nám podarilo, hrali sme potom presne to, čo sme potrebovali. Vzhľadom na aklimatizáciu a únavu bolo potrebné trošku aj šetriť silami."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.4 (5 votes)