V nedeľu sa rozbieha druholigový kolotoč, kto je favorit?


By joziva - Posted on 05 marec 2010

Už o dva dni, v nedeľu siedmeho marca sa naplno rozbehne nový ročník II.FHbL. Pripravili sme pre Vás náš tip na silu jednotlivých mužstiev pred začiatkom jarnej časti.

Fhbl.sk Vám pred začiatkom nového ročníka druhej FHbL prináša náš pohľad na umiestnenie po jarnej časti. 

1. Angels

V novej sezóne je takmer isté, kto sa bude biť o titul. Najväčšie boje by mali prebiehať medzi "anjelmi" a "démonmi". Práve tieto dve mužstvá sa aj v minulej sezóne snažili získať miestenku do prvej ligy. Angels od začiatku takéto ciele nemali. V novom ročníku bude zrejme všetko inak. Určite však bude zaujímavé sledovať, ktorému z rivalov, ktorí v uplynulej sezóne získali svorne po 48 bodov sa bude dariť viac. My si myslíme, že to budú Angels.

2. Demons V. Lapáš

Na druhú priečku sme umiestnili práve Demons. Je však otázne, kto z dvojice bude mať lepší úvod. Každé zaváhanie tento rok môže rozhodnúť o úspechu alebo neúspechu.

3. Vydry

Na tretie priečku tipujeme Vydry. V podstate by sa tak kopírovala prvá trojka z uplynulého ročníka. Skúsené Vydry tiež budú chcieť zabojovať v boji o titul. Zrejme tu budú rozhodovať vzájomné zápasy týchto troch mužstiev.

4. P.N.CH Nitra

Možno nečakane sme na štvrté miesto tipli klub s poetickým názvom "Piť nám chutí". Pred novou sezónou prešiel tento tím výraznými zmenami. V minulej sezóne ôsme družstvo druholigovej tabuľky má podľa nás na viac. Viacero prvoligových, skúsených hráčov by mohlo P.N.CH pomôcť v jazde smerom hore. Napriek tomu je otázne, či po jarnej časti nebudú mať P.N.CH záporné skóre.

5. United 69

Piatu priečku by si podľa nás mohlo udržať mužstvo United 69. V uplynulej sezóne bola tabuľka rozkúskovaná na menšie trojice až štvorice, ktoré boli nesmierne vyrovnané. Práve United začínal so Spartou a Lehotou druhú časť ligovej tabuľky. Predpokladáme, že aj v budúcej sezóne si udrží svoje postavenie.

6. Warriors Lehota

Vytrvalí bojovníci z Lehoty by sa podľa našich predpokladov mohli posunúť o jedno miesto vyššie. V ich klube sme väčšie zmeny nezaznamenali a očakávame teda, že šiesta priečka by mohla byť po jarnej časti ich konečná.

7. Red Bauer

Red Bauer je od novej sezóny ďalším vynoveným klubom. Predošlá sezóna sa pre Bauer stala takmer tragickou, no dokázali to ustáť. Dnes putujú do boja s novými posilami a sponzormi. Pokiaľ ich nechcú sklamať, do prvej osmičky sa dostať musia. Konkurencia je ale vysoká a vyššie to zrejme nepôjde.

8.  All Stars Klokočina

V drese All Stars Klokočina figuruje niekoľko nadaných mladíkov, ktorí by sa mohli postarať o ďalšie prekvapenie nového ročníka. Uvedomujeme si, že umiestnenie All Stars na ôsmu priečku je trochu odvážne, no nechajme sa prekvapiť.

9. Sparta

Keď predpokladáme zlepšenie pozícií niekoľkých mužtiev, zákonite musí ísť niekto aj nadol. Na túto úlohu tipujeme po jarnej časti Spartu. V minulej sezóne šiesty klub podľa nás bude okupovať až deviatu priečku.

10. Rebels

Rebeli by sa v novej sezóne mohli udržať na svojich predošlých pozíciách. Tipujeme azda sklz o jedno miesto, no väčšie prekvapenia asi nie. Možno budú práve Rebels vedúcim klubom v spodnej časti druholigovej tabuľky.

11. CH. C. Byvoly

Na jedenástu priečku by sme usadili nováčika Ch. C. Byvoly. Na týchto pozíciách je umiestnenia veľmi ťažké odhadnúť. Namiesto bojovných a mimoriadne tvrdo hrajúcich Byvolov sa na 11. mieste kľudne môžu ocitnúť aj Maskoti.

12. Avalanche

Ťažko predpokladať ako sa s novým ročníkom vysporiada Avalanche. Uplynulá sezóna mohla byť pre "lavíny" jednou z najlepších. Po odchode vedúcich osobností sa Avalanche trápili až do konca. Ako veľmi sa budú v novej sezóne je otázne. Dvanáste miesto je možno príliš optimistický predpoklad a "Á-čka" uvidíme až pri dne.

13. Maskoti

Ako sme skonštatovali, umiestnenie Maskotov môže byť rôzne. Pred dvoma sezónami hrali Maskoti v prvej lige, v tej poslednej okupovali stred druhej ligy. Podarí sa im to aj teraz?

14. Double Kill

Nováčik z Double Killu by mal bez pochýb vyššie umiestnenie v našom rebríčku, nebyť predsezónnych výmen s Torpédami. Kto napokon nastúpi v drese "dvojzásahov" bude určovať aj pozíciu bývalého treťoligistu.

15. HBK Gladiators

"Gladiátori" na konci roka 2009 prišli o brankára a ich sklz bol odvtedy evidentný. Ako sa vysporiadajú s novým, nabitým ročníkom? Mysíme si, že táto sezóna môže byť pre HBK mimoriadne nepríjemná.

16. Peterson

Peterson ušiel v poslednom roku hrobárovi z lopaty iba zásahom prozreteľnosti. Očakávanie ďalšieho zázraku by bolo už azda trúfalé. Keďže niekto si "čierneho Petra" vytiahnuť musí, predpokladáme, že to bude práve Peterson. Alebo nás svojimi výkonmi prekvapí?

Zápasy prvého kola II.FHbL:

12:00 ANGELS CH.C. BYVOLY
13:00 MASKOTI UNITED 69
14:00 REBELS AVALANCHE
15:00 ALL STARS KLOKOČINA DEMONS VEĽKÝ LAPAŠ
16:00 RED BAUER DOUBLE KILL
17:00 VYDRY WARRIORS
18:00 HBK GLADIATORS P.N.CH NITRA
19:00 SPARTA PETERSON

Vyjadrite aj vy svoj názor a tip v diskusií.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.