Ricci: U nás sa hovorí, že druhé miesto si nik nepamätá, no aj tak tu bolo krásne


By Ján Ivančík - Posted on 16 november 2010

"Vždy keď dostanete individuálne ocenenie, je to odmena. Som rád, že si moje výkony kompetentní všimli a uznali ma hodným tejto ceny. Vždy keď sa na túto cenu pozriem, bude mi pripomínať Slovensko a spomienky na tento šampionát," povedal najlepší obranca MS Masters Dom Ricci.

Nezabudnuteľné okamihy majstrovského Slovenska vo fotogalérii

USA a Švajčiarsko nezostavili tím, Kanada chcela až štyri

MS Masters: Slovensko je majstrom sveta!

Dan Ranalli: Náš smútok je vaša radosť, gratulujem Slovensku!

Na finále MS Masters Slovensko len tak ľahko nezabudne. Napínavý duel až do konca priniesol množstvo súbojov o každý piaď zeme. Napokon boli práve muži s dvajkrížmi na srdci tí úspešnejší.

"Bol to skvelý zápas. Slováci si zaslúžili zvíťaziť. Sme sklamaní, no dúfame, že dostaneme ďalšiu šancu na víťazstvo," vyjadril sa kanadský bek Dom Ricci.

Kanada dokázala zložiť až dva výbery a bola od začiatku považovaná za jedného z najväčší, ak nie rovno najväčšieho favorita na zisk titulu. Napriek tomu, že na MS Masters sa predviedlo iba päť družstiev, podujatie malo výbornú úroveň.

"Som rád, že som tu mohol byť. Na začiatku som čakal viac súťažiacich, no napokon to bol úžasný zážitok. Ľudia na Slovensku sú skvelí, Bratislava je krásne mesto a aby som nezabudol na to najdôležitejšie - máte úžasné jedlo," s úsmevom poznamenal najlepší spomedzi kanadských obrancov na turnaji.

Prvý výber Kanady "nakladal" góly jednému súperovi za druhým. Zabrzdiť ho dokázalo iba raz Slovensko a to vo finále.

"Nepovedal by som, že nás niekto sklamal. Možno sme čakali trošku tvrdšiu konkurenciu, najmä z českej strany. Sme však všetci nad štyridsať a v ligových súťažiach veľa takýchto hráčov nenájdete. Bol to dobrý turnaj a splnil svoj účel," povedal pre TOPhbl Ricci.

S druhým miestom by sa uspokojilo množstvo výberov, avšak nie Kanada. Český kouč na začiatku turnaja povedal, že títo muži nechodia spoza oceánu na to, aby boli do počtu. Mal pravdu.

"U nás máme príslovie, podľa ktorého si druhé miesto nik nepamätá. Ja si však myslím, že svoj cieľ sme tu splnili," povedal defenzívny hráč Kanady.

Najlepší obranca na turnaji

Po skončení finále boli do siene slávy ISBHF uvedení hneď niekoľkí významní hokejbalisti a hned potom prišiel rad na individuálne ocenenia na turnaji. Cenu pre najlepšieho obrancu si odniesol práve Kanaďan Dom Ricci.

"Vždy keď dostanete individuálne ocenenie, je to odmena. Som rád, že si moje výkony kompetentní všimli a uznali ma hodným tejto ceny. Vždy keď sa na túto cenu pozriem, bude mi pripomínať Slovensko a spomienky na tento šampionát," uzavrel sympatický hokejbalista.
 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (5 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 11 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.