Dan Ranalli: Náš smútok je vaša radosť, gratulujem Slovensku!


By Ján Ivančík - Posted on 15 november 2010

"Ďakujem Jarovi Melíšekovi i všetkým, ktorý sa na tomto podujatí pričinili. Bolo to skvelé a my sme radi, že sme tu mohli byť," povedal v rozhovore pre TOPhbl.sk tréner striebornej Kanady Dan Ranalli.

Nezabudnuteľné okamihy majstrovského Slovenska vo fotogalérii

USA a Švajčiarsko nezostavili tím, Kanada chcela až štyri

MS Masters: Slovensko je majstrom sveta!

 

 

Finále ako hrom. Kanada proti Slovensku v súboji o každú loptičku. Neinformovaní divák ani nezbadal, že prišiel na turnaj hráčov nad štyridsať rokov.

Práve Kanada bola mužstvom, ktoré pricestovalo do Bratislavy z najväčšej vzdialenosti a azda najviac obohatila turnaj Masters. Výber A sa prebojoval až do finále, kde podľahol Slovensku.

"Bolo úžasné hrať na takejto úrovni. Vždy sa na vec treba pozerať z dvoch strán, pretože náš smútok je príčinou slovenského šťastia. Nemôžem popísať aký som šťastný, že som tu mohol byť. Bola to úžasná skúsenosť. Bol som tu v roku 1996 a ľudia sa odvtedy vôbec nezmenili. Miesto možno trochu áno, pretože je to tu modernejšie. Dojmy však zostávajú iba pozitívne. Ďakujem Jarovi Melíšekovi a všetkým, ktorí sa na tomto podujatí pričinili. Ďakujem aj hráčom za úroveň hry, ktorú svojimi výkonmi priniesli. Blahoželám Slovensku k výhre," povedal pre TOPhbl.sk tréner "javorových listov" Dan Ranalli.

V prvom meraní síl dokázal severoamerický tím otočiť výboj stretnutia. Slovensko vyhrávalo 2:0, no napokon podľahlo 2:4. Finále sa tiež uberalo podobným smerom, veď naši reprezentanti opäť viedli o dva presné zásahy. Napokon dotiahli turnaj do víťazného konca. Svoju jedinú prehru si vybrali včas - vo svojom prvom vystúpení na majstrovstvách sveta Masters.

"Slovensko je výborným šampiónom a určite si titul zaslúžia. V prvom meraní síl sme mali trochu šťastia my, vo finále sa priklonilo na ich stranu. V takýchto zápasoch zväčša rozhoduje tá troška šťastia," vyslovil sa kouč Kanady A.

Na prvý raz to bolo úžasné

Majstrovstvá sveta sa v kategórii Masters konali vôbec prvý raz. Bratislava sa teda do histórie zapíše hneď niekoľkokrát. Ak si niekto myslel, že pôjde o prechádzky starých pánov, bol na omyle.

"Úroveň bola veľmi vysoká. Povedal by som, že exelentná," tvrdí Dan Ranalli a pokračoval takto: "Roky hráčom pribudli, no niektorí podali úžasné výkony a majú na to aby stále hrali. Niektorí hráči podľa mňa majú na to aby hrali aj na seniorskom šampionáte."

Kanadskí hráči sa nesťažovali ani na organizáciu turnaja. S podmienkami boli nadmieru spokojní. "Z organizačnej stránky sa nemáme na čo sťažovať. Bolo to výborné. Sú však veci, ktoré neovplyvníte ako napríklad počasie. Aj to však finále prialo, bolo výborné. Nenachádzam iných slov ako superlatíva. Dá sa niečo zlepšiť? To sa dá vždy. Ale na prvý raz to bolo krásne," s úprimným hlasom zakončil Ranalli.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
15 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.