MS Masters: Slovensko je majstrom sveta!


By TOPhbl.sk - Posted on 14 november 2010

Slovensko vybojovalo titul majstra sveta v premiérovom vystúpení v kategórii Masters

Nezabudnuteľné okamihy majstrovského Slovenska vo fotogalérii

USA a Švajčiarsko nezostavili tím, Kanada chcela až štyri

Na prvé majstrovstvá sveta v kategórii Masters bude Slovensko spomínať s úsmevom. Po tvrdých bojoch sme totiž vybojovali zlato!

Finále:

CANKANADA A 1:2 (0:0,0:1,1:1) SVKSLOVENSKO
Góly: McHugh (Clancy) – Polák (Zemeš, Vannay), Tóth (Franta)

Finále bolo vyvrcholením turnaja ako sa patrí. Nestranný divák, ktorý mal možnosť sledovať toto zakončenie svetového turnaja určite iba ťažko veril faktu, že sa jedná o veteránov. Zápas mal vynikajúce tempo, nasadenie a patričnú zápletku.

Kanada začala presne tak, ako to poznáme z jej mnohých zápasov. Snažila sa zápas rozhodnúť hneď na začiatku, naša obrana na čele s Braxatorisom však fungovala na jednotku a prečkala ťažké chvíle v prvej tretine. V tej druhej Slováci zabrali na vyššie obrátky, dôsledkom čoho bol vedúci gól z hokejky Poláka. Nahodená strela sa nečakane odrazila tesne pred bránou Kanady a gólman "javorových listov" nemal nárok na úspech. Náskok naši reprezentanti ustrážili a do posledného dejstva vstupovali s psychickou výhodou.

Ešte veselšie bolo na slovenskej striedačke po piatich minútach v tretej tretine, keď sa v presilovke presadila gólová istota mužov s dvojkrížom na hrudi - Peter Tóth. Od tej chvíle každý prítomný divák v hale tlačil časomieru očami dopredu. Kanada hrýzla, s nepriaznivým stavom sa nechcela vyrovnať za žiadnu cenu. Po dvoch minútach od Tóthovho gólu sa presadil príklepom McHugh a Kanada sa zrazu dostala na dostrel. Pred Braxatorisom horeli ohne, Slováci však Kanadu do vyloženej šance nepustili. Definitívne K.O. im naopak mohol zasadiť Zemeš, ktorého bombu do vinkla vytesnil ramenom gólman severoamerického tímu. Ten minútu pred koncom opustil svoju svätyňu a Kanaďania vsadili všetko na jednu kartu. Obecenstvo stŕplo najmä po strele obrancu, ktorá iba presvišťala okolo našej brány. Viac sme však hosťom nedovolili a Slovensko sa tak stalo historicky prvým Majstrom sveta v kategórii Masters!

Zostavy:
Kanada: Vollhoffer, Manzato, Savoie, Dey, McCarthy, Poulsen, Ricci, Gorstos, Clancy, Valenta, Robins, Musto, Robinson, Maxwell, Morello, Demos, McHugh, Dawson, Musey, Morroni

Slovensko: Braxatoris, Šantavý, Surňák, Bzdúch, Košťál, Jakubec, Hambálek, Sedílek, Giba, Babák, Franta, Hrazdíra, Sisík, Šálka, Melíšek J., Melíšek A., Vannay, Glomba, Hojer, Polák, Szilvasi, Tóth, Zemeš

Jaroslav Mihál (Tréner Slovenska): "Po doobedňajšom zápase s mužstvom X-treme Canada sme sa mohli sústrediť na finále, o ktoré nám išlo. V ňom nás čakalo vynikajúce mužstvo, bol to výborný zápas, v ktorom sme dali dva góly a dostali iba jeden. Znamená to že sme majstri sveta, veľmi sa tešíme. Oproti štvrtkovému zápasu s týmto mužstvom sme mali silnejšiu zostavu, prišli nám nejakí hráči ako napr. Peťo Babák, ktorý je slovenskou hokejbalovou legendou. V kabíne sme si povedali, že Kanada je hrateľná, aj v predchádzajúcom zápase sme to boli my, kto dal prvé dva góly. Dnes sme to samozrejme postavili viac na obrane, všetky tri lajny makali a tretí tzv. „údržbársky“ útok do bodky splnil to, čo sme od nich chceli. Ďalšia vec ktorá rozhodla je tá, že sme mali v mužstve Petra Tótha, ktorý odohral vynikajúci šampionát. Tomu, že budeme majstri sveta som uveril až po záverečnom hvizde, pretože to bol hektický záver a tŕpol som do poslednej sekundy."

Mojmír Hojer (člen All stars MS 2010, majster sveta z roku 1999 zo Zvolena): "Pre mňa sú to nádherné spomienky. Na prvom seniorskom šampionáte v 96-om roku sme dokonca boli s niektorými chlapcami z Kanady podobne ako dnes členmi All stars, čiže máme vlastne po 14 rokoch takú reminiscenciu, je to veľmi príjemné. Titul majstra sveta zo Zvolena bol historický, ale dnes sa veľmi dobre pozerá na tých chlapcov, ktorí majú už cez 40, oprášili svoje staré náčinie a tešia sa, ako by to bolo po prvýkrát."

František Polák (strelec úvodného gólu): "Bol to veľmi ťažký zápas, Kanada bola veľmi behavá, my sme mali navyše ťažký zápas v nohách, náš súper bol oddýchnutejší a dosť to využívali. Dali sme dva góly, príležitosti Kanady sme našťastie dokázali ubrániť. Ak porovnám obe Kanady, náš finálový súper bol technickejší, ich hráči majú šikovné ruky, v prípade druhého tímu Kanady sa jednalo o tvrdší spôsob hry, zápasy s nimi dosť boleli. Ak mám porovnať štvrtkový zápas s Kanadou a ten dnešný, v prvom zápase sme stav 2:0 v náš prospech troška podcenili, dnes to bolo viac o srdci. Veril som od samého začiatku, že to dokážeme."

Dom Ricci (kanadský obranca, najlepší bek turnaja):"Slovensko si zaslúžilo zvíťaziť. Boli lepším tímom v tomto výbornom stretnutí. Majú skvelý výber a my sme bez pochýb mimoriadne sklamaní, že sme nedokázali zvíťaziť. Dúfam, že dostaneme príležitosť zopakovať si to, ale nabudúce víťazne."

Dan Ranalli (tréner Kanady): "Náš smútok je dôvodom na radosť Slovákov. I oni mali vo svojom mužstve hráčov, ktorí nikdy nemali príležitosť stať sa svetovými šampiónmi. Bol to mimoriadne kvalitný súboj. Tak ako sme mali my kúsok šťastia v prvom zápase proti tomuto súperovi, vo finále sa šťastena usmiala na Slovensko. Šťastie je v takýchto momentoch mimoriadne dôležité. Avšak Slováci sú skvelými majstrami, zaslúžia si tento titul. Gratulujem Slovensku k zisku titulu a ďakujem mu za príležitosť, kvôli ktorej som sem mohol prísť."

o 3 miesto:

Rakúsko - Team Xtreme Canada 1:8  (0:2, 0:3, 1:3)

Góly: Neugebauer - Carlucci, White, Price, Matthews, Amodeo, Patton, Fortin, Gannon

štvrťfinále:

Slovensko - Team Xtreme Canada 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)

Góly: Tóth 2, Giba, Salka, Polak - Gannon

Canada A - Rakúsko 12:0 (3:0, 3:0, 6:0)

Góly: Demos 3, Robinson 2, Morello, Clancy 2, Dawson, Maxwell, Musey, Ricci

INDIVIDUÁLNE OCENENIA:
Najlepší brankár: Miloš Braxatoris (Slovensko)
Najlepší obranca: Dom Ricci (Kanada A)
Najlepší útočník: Peter Tóth (Slovensko)
ALL STARS Turnaja:
John Liosis (TEAM X-treme Canada) – George Gorstos (Canada A), Mojmír Hojer (Slovensko) – Sam Amodeo (TEAM X-treme Canada), Vladimír Franta (Slovensko), Paolo Musto (Canada A)

KONEČNÉ PORADIE:
1.Slovensko
2.Canada A
3.TEAM X-treme Canada
4.Rakúsko
5.Česká republika

Viac informácii i fotogalériu doplníme čoskoro

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (9 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.