MS Masters: USA a Švajčiarsko nezostavili tím, Kanada chcela až štyri


By Michal Runák - Posted on 14 november 2010

Zaujímavosti a fakty o historicky prvých majstrovstvách sveta v kategórii Masters vám prinášame v rozhovore s Jaroslavom Melíškom.

Kanada je vo finále

Turnaj MS Masters v Bratislave má svoju historickú premiéru. Nielen o tom, ako vznikala myšlienka usporiadať toto podujatie, sme sa pozhovárali s prvým mužom slovenského hokejbalu a členom zväzu svetovej hokejbalovej únie – Jaroslavom Melíškom.

Kde a ako vznikla myšlienka usporiadať prvé MS kategórie masters?
"To bolo dosť kuriózne. Samotná myšlienka vznikla v aute, keď som s Robom Košťálom trčal v zápche pred Prahou. Vtedy nás napadlo usporiadať niečo pre starších pánov, resp. pre tých, ktorí s hokejbalom už skončili a chceli by si aspoň na takomto podujatí zahrať a oprášiť zašlú slávu. Ako vidíte, podarilo sa."

Ako ste spokojný s organizáciou celého turnaja?
"Myslím že organizáciu zvládam ja aj s kolektívom ľudí okolo mňa celkom dobre. Mrzí ma trošku, že nemáme zakryté bočné steny haly, ale v najbližšom čase by sa aj toto malo dať do poriadku."

Koľko tímov bolo oslovených?
"Okrem tých čo sú tu, mali prísť aj výbery USA a Švajčiarska. Švajčiari však nedokázali dať dokopy mužstvo, ktoré by bolo schopné naplniť podmienky turnaja, Američania zasa mali problém s financiami. Kanaďania dokonca chceli pricestovať so štyrmi mužstvami, my sme však vybrali iba dve."

Ako je to s celkovými nákladmi turnaja? Je to iba dielo sponzorov, alebo sa na tom podieľa aj SHbÚ?

"Únia neplatí nič, hráči si to platia sami, samozrejme sme zohnali aj nejakých sponzorov, bez toho by to nešlo. Vyšlo to celé od 70 000 do 100 000 €, nakoľko sa osádzal aj nový povrch."

Ako vznikala nominácia Slovenského výberu?
"Tak toto bolo veľmi ťažké, tréner Mihál oslovil chalanov z celého Slovenska, nakoniec však účasť prisľúbili účasť iba Bratislavčania s výnimkou Pavla Surňáka, ktorý je zo Žiliny."

Mali ste poznatky o sile ostatných mužstiev? Napríklad český výber určite zaostáva za svojim menom...

"Áno je pravda, že nie sú tak kvalitný ako by sa možno očakávalo, ale dôležité je, že sú tu. Sú to priekopníci hokejbalu v Čechách a stále to ako sa vraví „žerú“. Hrávajú každý týždeň v tomto zložení a stále ich to teší. Sú už však vekovo pokročilý a kondične už tak nestíhajú.

V reglemente turnaja sú povolené aj výnimky, v jednom mužstve môže nastúpiť 5 hráčov, ktorí ešte nemajú 40, ale musia prekročiť hranicu 35 rokov. Počuli sme, že Kanada si napriek tomu túto výnimku neuplatnila.

"Máte dobré informácie, všetko sú to poctivý štyridsiatnici. Ale jednu výnimku majú. Ale iba jednu jedinú."

Posledná otázka, čo budúcnosť? Bude tento turnaj a myšlienka pokračovať?

"Práve včera sme mali míting a posedenie so všetkými účastníkmi čo sú tu a bavili sme sa na túto tému. Všetci boli nadšení a myšlienka usporiadať tento turnaj sa veľmi páčila. Veď mnohí hráči čo sú tu sa vlastne vrátili k tomu, čo milovali. Turnaj má vysokú úroveň, čo potvrdzujú samotní hráči, ale i diváci. Predbežne sme sa dohodli, že budúci turnaj sa uskutoční v Českej republike."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.5 (6 votes)
Značky

 Naši veteráni na prvých MS VETERÁNOV 2010 finálovým víťazstvom nad Canadou A v pomere 2:1 získalo historicky prvé zlato !!!

Celá redakčná rada webu Profis Sharks má to potešenie konštatovať, že na výsledkoch nášho družstva veteránov sa nemalým podielom pričinila aj trojica hráčov Profisu - Marián Giba, Jozef Zemeš a Miroslav Hrazdíra - za čo im v mene celého klubu úprimne ďakujeme a srdečne im blahoželáme k zlatým medailám

 

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.