Po výhre nad Čechmi po dlhom čase zavládol v kabíne optimizmus


By Michal Runák - Posted on 03 marec 2013

"Byť kapitánom v zápase, v ktorom sme po ôsmich rokoch konečne porazili Čechov, je nádherné. Po zápase som si zobral aj loptičku na pamiatku," hovorí Milan Ladiver.

Slovenská reprezentácia odchádzala zo zápasu proti Českej republike naposledy ako víťaz vo februári 2005. V prvom dvojzápase v Gajaroch sme konečne túto negatívnu sériu prerušili. O tom, ako sa víťazstvo rodilo, sme sa porozprávali s kapitánom nášho výberu Milanom Ladiverom.

Ako si videl dnešný zápas?

"Začiatok bol trochu ťažší, osobne nás bránili a prechod do pásma bol tým pádom komplikovaný. Neskôr sme hru zjednodušili a mali sme aj trošku šťastia." 

Zápas proti majstrom sveta vyšiel najmä našej druhej päťke. Kvinteto Nitranov, ktorí v nej nastúpili, zasadilo Čechom štyri rany z piatich...

"Hrávame už aj tak trošku naslepo, veľmi dobre sa poznáme, hrávame spolu. S Lukášom (Maděra) a Bennym (Beniač) sme hrali spolu už v Plzni, navyše teraz nám pridelili z Nitry aj obrancov."

Po zlom úvode sme napokon zápas otočili. Kde sa to zlomilo?

"V hre piatich proti piatim sme súpera pritlačili, z čoho začali vznikať ich chyby. Začali sme mať navrch aj kondične a tým pádom sme sa presadzovali a najmä začali viac strieľať, z čoho pramenili aj naše góly." 

Sám si strelil dva, ako padli?

"Môj prvý gól bol tak trochu šťastný, padol ihneď po vhadzovaní. Na druhom majú zasa veľkú zásluhu moji spoluhráči Beniač a Hraško, ktorí mi vybojovali loptičku."

Bola podľa teba práve kondičná prevaha následkom toho, že Česi prakticky do zápasu nastúpili rovno z autobusu?

"Ja som dnes urobil šesťsto kilometrov a prišiel tesne pred zápasom. Každý hráč už vie, čo potrebuje a Česi týmto zápasom prikladajú veľký význam, takže od nich to dnes môže vyznieť ako chabá výhovorka."

Tri zápasy Ladivera proti Čechom, z toho 3 góly a 3 asistencie. Našlo Slovensko konečne účinnú zbraň proti svojmu odvekému rivalovi?

"To by bolo silné vyjadrenie, kedysi mi zasa hovorili, že som gólový špecialista na USA. Samozrejme som rád, že sa mi proti Čechom opäť podarilo bodovať."

Kde teda hľadať recept?

"Povedal by som, že sa konečne začínajú prejavovať moje medzinárodné skúsenosti. Svoj podiel na tom má aj sústredenie a koncentrácia a koniec koncov i spolupráca s mojím spoluhráčom Bennym, s ktorým hrávam už dlhé roky."

V zápase si po prvýkrát nastúpil s céčkom na hrudi. Aký je to pocit?

"Nádherný. Navyše sa to stalo v zápase, v ktorom sme po ôsmich rokoch konečne porazili Čechov. Po zápase som si zobral aj loptičku na pamiatku."

Aj dnes sa v zápase vyskytlo niekoľko vypätých situácií, napriek tomu, že sa jednalo o priateľský zápas.

"Zápasy s Čechmi sú vždy vypäté a emotívne v každom uhle pohľadu, no ja osobne si to začínam pomaly užívať a snažím sa hokejbalom baviť."

Čo môže pre nás táto výhra znamenať?

"Ako povedal slávny astronaut Neil Armstrong: "Malý krok pre človeka, veľký krok pre ľudstvo." To znamená malé víťazstvo, ale veľké zadosťučinenie pre nás do daľších zápasov. Vieme, že na rôznych podujatiach svetového formátu si skôr vyberali oni nás. Snáď to už teraz bude opačne a v dôležitých zápasoch si budeme môcť vyberať my ich."

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3 (7 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.