Slovensko zdolalo Portugalsko a postúpilo do finále!

By Michal Runák - Posted on 08 jún 2013

Slováci si vybojovali svoje štvrté finále v histórii svetových šampionátov.

Slovensko 4:3 (2:1,1:1,1:1) Portugalsko

Góly: 4. KAŠŠA (Svitana, Danko), 12. BEHÚL (Oravec) 22. MARTINUSÍK (Slovák), 38. ORAVEC (Behúl) - 7. RICARDO (Feijo, Pires), 21. RICARDO (Lima, Pires), 44. CREADOR (Pires)

Vylúčenia: 3:1,  Strely na bránu: 24:16

Zostava SR: Petrík, (Bratina) - Minárik, Haring, Blahut, Danko, Šlachtič, Bujdák, Titka, Kašša, Svitana, Ladiver, Maděra, Beniač, Slovák, Behúl, Martinusík, Rímsky, Žulko, Wagner, Oravec.

V našom tíme nahradil v prvom útoku Hrivnáka Wagner a táto formácia si od začiatku vytvorila prevahu v súperovom pásme. Aktívnejší ako Portugalci sme boli aj naďalej, všetky útoky si v prvom striedaní pripísali aspoň jednu strelu na bránku Portugalska. V štvrtej minúte musel gólman Medeiros vyrážať aj ďalšiu strelu Danka a Kašša ju z bezprostrednej blízkosti poslal do siete - 1:0! Naša radosť bohužiaľ netrvala dlho, po troch minútach totiž prekvapil Petríka Pires a bolo vyrovnané. Od tohto momentu sa hralo opäť opatrnejšie. Po Behúlovom vylúčení v 9. minúte sme však boli blízko ku gólu, keď vo vlastnom oslabení Danko nastrelil brvno. Vyšlo to však o dve minúty, keď Oravec videl Behúla a ten dopravil loptu do siete po druhýkrát. Vzápätí faulovali Portugalci a my sme mali do konca tretiny výhodu prvej presilovky. Tú sme však využiť nedokázali.

Ihneď na začiatku druhého dejstva sa obranou Portugalska predral Wagner, jeho strela však za Medeirosov chrbát neprešla. Potom prišlo na rad naše tretie oslabenie a Pires bol opäť v správny čas na správnom mieste - 2:2. Naša odpoveď však prišla takmer okamžite, Slovák vysunul Martinusíka a ten opäť dostal Slovákov do vedenia. Náskok sme mohli ešte zvýšiť, keď už o dve minúty fauloval unikajúceho Beniača Lima a rozhodca nariadil trestné strieľanie! Ladiver ho však využiť nedokázal. Dve minúty pred koncom tretiny obrana Portugalska zaspala opäť, Martinusík ušiel všetkým, no jeho strelu vytesnil Medeiros ramenom.

Portugalci museli ísť do poslednej časti hry s riskom, no svoju snahu prehnali faulom v útočnej tretine a po troch minútach sme hrali o jedného muža navyše. Po minúte a šiestich sekundách fauloval navyše aj Cabral, mali sme tak ideálnu príležitosť definitívne zlomiť zápas. Ani jedna strela si však nenašla cestu do bránky. Prišiel však úder po návrate vylúčených Portugalcov na ihrisko, keď sa trafil Oravec a zvýšil naše vedenie po prvýkrat na rozdiel dvoch gólov. Pre nášho súpera to bol impulz ešte viac zvýšiť agresivitu, pohyb i streľbu. Pomoc im ponúkol svojim vylúčením Svitana tri a pol minúty pred koncom. Po uplynutí prvej časti presilovky si hostia vzali oddychový čas, po ktorom sa už do bránky nevrátil gólman Medeiros. Na ploche tak bolo šesť hráčov v červených dresoch a štyria naši. Po vbehnutí Svitanu na ihrisko však náš reprezentant opäť fauloval a vrátil sa nazad na trestnú lavicu. Portugalci tak hrali aj naďalej 6 na 4. Štyridsať sekúnd pred koncom prestrelil Petríka Creador a vlial nádej do žil svojim spoluhráčom. Infarktový záver však už nič nezmenil, Slovensko si zahrá finále majstrovstiev sveta!!!

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (11 votes)