Do extraligy napokon po neuveriteľnej dráme Skalica!

By TOPhbl.sk - Posted on 02 jún 2012

Aj napriek vynikajúcemu barážovému rozbehu sa Profis lúči s extraligou minimálne na rok.

V Bratislave sa v sobotu hrá baráž o jedinú miestenku do novej extraligovej sezóny. Záujem o ňu majú štyri mužstvá, hlavným usporiadateľom je domáci Profis Bratislava.

V úvodnom stretnutí sa hral vyrovnaný súboj. Bolo vidno, že Profis zobral prípravu na baráž vážne, v plnom počte trápil ambiciózny Slovan až do nájazdov. Tie napokon rozuzlil nitriansky odchovanec Sýkora.

Druhý súboj sa niesol od začiatku v réžií Záhorákov.Už v úvodných minútach viedli dvojgólovým rozdielom, ktorý sa stále nabaľoval. Záverečný verdikt 8:2 odzrkadlil dianie na hracej ploche, kde mali Skaličania výrazne navrch.

Po zápase Profisu so Skalicou boli Bratislavčania jednou nohou v extralige. Prišla však šokujúca prehra s Giraltovcami a tak o postupe rozhodoval zápas Slovana so Skalicou. V ňom stačilo Slovanu vyhrať aj po predĺžení, výhra po predĺžení Skalice by do ligy posunula Profis, Záhoráci potrebovali zvíťaziť v riadnom hracom čase.

Diváci si však mohli vychutnať drámu. Po prvom góle Slovana Skalica dokázala vyrovnať. V riadnom hracom čase sa stretnutie pomaly dostávalo do predĺženia. Za stavu 1:1 sa štyridsať sekúnd pred koncom Skaličania rozhodli odvolať brankára a tento risk im vyšiel. Štyri sekundy pred koncom sa vhadzovalo buly v obrannom pásme Slovana, Skaličania sa dostali k strele a napokon sa im podarilo sekundu pred koncom streliť postupový gól!!

Hodnotenie zápasov:

3 body za výhru, 2 body za výhru po sn, 1 bod za prehru po sn, 0 bodov prehra v riadnom hracom čase. V prípade remízy nasledujú tri samostatné nájazdy.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.8 (10 votes)