Svetový pohár: Oberwil otočil súboj s Nitrou, Skalica i Pruské idú ďalej


By TOPhbl.sk - Posted on 30 august 2014

Slovenský majster končí na domácom World Cupe už vo štvrťfinále, o semifinále bojujú ešte Martin i Pruské. Prinášame vám prehľad sobotňajších výsledkov a zostávajúci program Svetového pohára klubov v Nitre.

Sobota na Svetovom pohári v Nitre priniesla mnoho zaujímavého. Rozhodne najväčším prekvapením doposiaľ celého turnaja je vyradenie Nitry švajčiarským Oberwilom. Slovenský majster prechádzal celým podujatím bez problémov a viedol aj vo štvrťfinále proti Švajčiarom. V závere však dvakrát inkasoval a súper si najtesnejšie vedenie dokázal ustrážiť až do záverečného hvizdu.

Zo slovenských účastníkov sa podarilo postúpiť Pruskému i Skalici. Martin sa cez štvrťfinálové sito taktiež nepredral, Kladno ho porazilo 3:0, Kometa nezvládla súboj s fínskym Poropojatom na na záver tretieho hracieho dňa sa tak predstavila v bojoch skupiny od 9. do 12. miesta. Tam presvedčivo porazila Pardubice 4:1.

Prehľad výsledkov a programu sobotňajších zápasov Svetového pohára v Nitre:

08:00   Oberwil Rebells  3:1 (1:0) HBC Autosklo-HAK Pardubice 
Góly: 9. Metroz (Edl, Schildknecht), 22. Hildreth (Rousal, Minárik), 25. Rousal (Melliger) – 28. Skřivánek (Vlasák, Smekal)

Zostavy:

Oberwil Rebells: Sidler (Melliger) – Marty, Bossard, Beiersdorfer, Minárik, Hildreth, Muller, Dobeli, Dumas, Edl, O. Marty, Renfer, Rousal, Tedesco, Keiser, Metroz, Sterchi, Meier, Stucki, Schildknecht, Hausherr, Melliger, Merz

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice: Smekal, (Stárek) – Filip, Pecina, Hák, Mokříž, Krejčí, Vlasák, Ryba, Kubeš, Bíly, Ingršt, Skřivánek, Gabriel, Urbanec, Mertaa, Kasal, Válek, Kunc


09:00   Hokejmarket Skalica  8:0 (2:0)  HSC Eagles Poggersdorf 
Góly: 6. Martinusík (Vadík), 12. Rampáček (Kolínek, Smetana), 17. Martinusík, 18. Janáč, 20. Martinusík (Válek), 22. Smetana (Rampáček, Janáč), 24. Salajka (Petrovič), 30. Kajba (Černek)

Zostavy:

HBK Hokejmarket Skalica: Petrovič,(Komenda) – Sobol, Babiar, Zelenka, Filo, Janáč, Smetana, Salajka, Mikeska, Martinusík, Kajba, Černek, Rampáček, Kolínek, Patinka, Vadík, Šadra, Polák, R. Smetana, D. Janáč, Petrovič, Krajsa, Válek

HSC Eagles Poggersdorf: Kofler, (Hober), – Krall, Salmhofer, Illgoutz, Reisinger, Neugebauer, Reiter, Weratschnig, Sulzbacher, Schumnig, Hinteregger, Balloch, Stanossek, Flashberger, Kranner, Krenz, Gaugg, Hofferer, Mikosh, Gappitz, Reiter Ch.


10:00   Perapohjolan Poropojat  2:1 (1:1)   Kometa Vrútky 
Góly: 9. Nieminem (Kariniemi, Rautio), 27. Pietsalo – 2. Oravec (Teplický)

Zostavy:

Peräpohjolan Poropojat: Kuusamo, (Kuru) – Väänänen (C), Kursu, Pietsalo, Kariniemi, Pukema, Rautio, Juvani, Savaloja, Kauvosaari, Nieminem, Kummu, Pietsalo A., Joona, Pohjola, Kuha

HBK Kométa Vrútky: Jurošek, (Hlatký) – Vidlár, Pastorek, Šlachtic, Javorka, Frkáň, Šišmič, Guraj, Holbus, Zezula, Ruttkay, Lihaň, Javorka B., Hlaváč, Čavajda, Štefan, Oravec, Matuška, Teplický


11:00   SHC Belpa  0:2 (0:0) Imperial Vitamins Martin 
Góly: 25. Hulej, 27. Silvester (Hulej)

Zostavy:

SHC Belpa 1107: Hofmann, (Schär) – Fuchs, Strähler, Heynen, Slanec, Streich, Ramseier, Trachsel, Krucek, Hudecek, Rybon, Wittver, Faina, Benedikt, Burch, Strähler R.

ŠKB Imperial Vitamins Martin: Bohdaň (Náter) – Fedor, Zluky, Chlebec, Fodrek, Šalaga, Hajduk, Tomečko, Lang, Silvester, Michnáč, Hazucha, Orechovský, Ruttkay, Luntner, Hulej, Bielený, Šulek, Kollár, Tomka


12:00   HBT Vlašim  3:2 (1:0) Pelikassit 
Góly: 1. Danko (Dušek, Blaško), 17. Juráček (Špale, Švanda), 24. Slanina (Wróbel) – 22. Mäenalanen (Koskinen), 29. Kuusela (Nurmikolu)

Zostavy:

HBT Vlašim: Šupík (Straka ) – Gärtner, Kieler, Špalek, Čičatka (C), Nýdl, Střeška, Vlaško, Švanda, Šindelář, Horák, Slanina, Wróbel, Konečný, Topolánek, Prucha, Juráček, Bartejs, Burda, Dušek, Danko, Střecha

Siivikkalan Pelikassit: Niemi (Bjorninen) – Niemi, Selin, Nieminen, Hedman, Mäenalanen, Mäkinen, Koskinen, Viitanen, Kuusela, Mähonen, Hyysalo, H. Mäenalanen, He. Mäenalanen, Vuorenmaa, Nuutinen, Koskela, Kasari, Nurmikolu, Viitanen A.


13:00   ŠK 98 Pruské  3:2 (2:1)  London Crusaders 
Góly: 14. Lajčiak (Vozár), 15. Chotár (Lajčiak), 17. Cíbik (Lajčiak, Vozár) – 7. Paulík (Kosina, Holzer M.), 26. Pénzeš (Krištof)


14:00   HBC Alpiq Kladno 7:0 (4:0)  Team Voodoo 
Góly: 1. Hnízdil, 4. Pospíšil (Soukup), 4. Šícha (Kohout), 15. Soukup (Příhoda), 20. Ogurčák (Soukup), 21. Soukup (Vondrák), 22. Soukup (Příhoda)

Zostavy:

HBC ALPIQ Kladno: Hájek(Jirotka) – Dědič, Kudela, Soukup, Pospíšil, Šícha, Izaj, Jelínek, M. Soukup, Hnízdil, Štěpaník, Špaček, Příhoda, Ogurčák, Šrámek, Pražák, Nosek, Kohout, Vondrák, Šťastný.

Team Voodoo Edmonton: Uren (Ozbey) – Davison (C), Sanderson, Hancock, Ozbey, Bungay, Thiessen, Larson, Antochuk, Smith, Wallace




Zápasy 13 do 15:

15:30 HSC Eagles Poggersdorf 1:4 (0:3) Siivikkalan Pelikassit
Góly: 18. Sulzbacher (Gappitz, Reiter) – 5. Hyysalo, 9. Kuusela (Viitanem L., Mäkinen), 9. Hyysalo (Hedman), 27. Mäenalanen Hans (Koskinen)

Zostavy:

HSC Eagles Poggersdorf: Hober, (Kofler), – Krall, Salmhofer, Illgoutz, Reisinger, Neugebauer, Reiter, Weratschnig, Sulzbacher, Schumnig, Hinteregger, Balloch, Stanossek, Flashberger, Kranner, Krenz, Gaugg, Hofferer, Mikosh, Gappitz, Reiter Ch.

Siivikkalan Pelikassit: Nieminen (Bjorninen) – Niemi, Selin, Nieminen, Hedman, Mäenalanen, Mäkinen, Koskinen, Viitanen, Kuusela, Mähonen, Hyysalo, H. Mäenalanen, He. Mäenalanen, Vuorenmaa, Nuutinen, Koskela, Kasari, Nurmikolu, Viitanen A.




Štvrťfinále:

16:30   HBK Nitrianski Rytieri Nitra  3:4 (3:2)   Oberwil Rebells 
Góly: 6. Tary (Bujdák, Thron), 11. Beniač (Hrivnák, Pipka), 13. Slovák (Javorčík) – 8. Hildreth (Melliger), 12. Roušal (Hildreth), 23. Melliger (Renfer), 27. Stucki (Metroz)

Zostavy:

HBK Nitrianskí Rytieri Nitra: Petrík (Dubnický) – Maxim, Titka, Káčer, Martiška, Bujdák, Tary, Balaška, Javorčík, Ladivér, Beniac, Hrivnák, Ecker, Mach, Kučerka, Thron, Cebo, Cajchan, Čičo, Konig, Kašša, Mráz, Slovák

Oberwil Rebells: Sidler (Melliger) – Marty, Bossard, Beiersdorfer, Minárik, Hildreth, Muller, Dobeli, Dumas, Edl, O. Marty, Renfer, Roušal, Tedesco, Keiser, Metroz, Sterchi, Meier, Stucki, Schildknecht, Hausherr, Melliger, Merz


 17:30   Hokejmarket Skalica  3:1 (1:1) Perapohjolan Poropojat
Góly: 7. Martinusík (Válek), 18. Mikeska (Janáč), 22. Martinusík (Válek) – 5. Juvani (Pietsalo Aki)

Zostavy:

HBK Hokejmarket Skalica: Komenda,(Petrovič) – Sobol, Babiar, Zelenka, Filo, Janáč, Smetana, Salajka, Mikeska, Martinusík, Kajba, Černek, Rampáček, Kolínek, Patinka, Vadík, Šadra, Polák, R. Smetana, D. Janáč, Petrovič, Krajsa, Válek

Peräpohjolan Poropojat: Kuru, (Kuusamo) – Väänänen (C), Kursu, Pietsalo, Kariniemi, Pukema, Rautio, Juvani, Savaloja, Kauvosaari, Nieminem, Kummu, Pietsalo A., Joona, Pohjola, Kuha


18:30 HBT Vlašim 1:2 (0:0) ŠK 98 Pruské
Góly: 28. Prucha (Švanda, Nýdl) – 24. Doskočil (Škultety, Jaško), 26. Lajčiak (Fumać, Škultety)

Zostavy:

HBT Vlašim: Straka (Šupík) – Gärtner, Kieler, Špalek, Čičatka (C), Nýdl, Střeška, Vlaško, Švanda, Šindelář, Horák, Slanina, Wróbel, Konečný, Topolánek, Prucha, Juráček, Bartejs, Burda, Dušek, Danko, Střecha

ŠK 98 Pruské: Moško, (Mišovec) – Chotár, Bundil, Doskočil, Kyselica, Juriček, Valášek, Skultéty, Bachynec, Fumač, Vozár, Gavač, Maděra, Lajčiak, Buday (C), Cíbik, Bielik, Jaško


19:30 ŠKB Imperial Vitamins Martin 0:3 (0:2) HBC ALPIQ Kladno
Góly: 3. Dědič (Hnízdil), 6. Kúdela (Hnízdil), 30. Ogurčák

Zostavy:

ŠKB Imperial Vitamins Martin: Náter (Bohdaň) – Fedor, Zluky, Chlebec, Fodrek, Šalaga, Hajduk, Tomečko, Lang, Silvester, Michnáč, Hazucha, Orechovský, Ruttkay, Luntner, Hulej, Bielený, Šulek, Kollár, Tomka

HBC ALPIQ Kladno: Hájek (Jirotka) – Dědič, Kudela, Soukup, Pospíšil, Šícha, Izaj, Jelínek, M. Soukup, Hnízdil, Štěpaník, Špaček, Příhoda, Ogurčák, Šrámek, Pražák, Nosek, Kohout, Vondrák, Šťastný.




Zápasy 9 do 12:

20:30   SHC Belpa 7:4 (4:2) London Crusaders 
Góly: 1. Benedikt (Rybon), 8. Faina (Sandro), 15. Faina, 15. Wittwer (Rybon), 21. Benedikt (Heynen, Faina), 24. Wittwer (Kruček), 24. Faina (Slanec) – 4. Krištof (Tuček), 7. Paulík, 22. Krištof (Kečkéš), 28. Horvát

Zostavy:

SHC Belpa 1107: Hofmann, (Schär) – Fuchs, Strähler, Heynen, Slanec, Streich, Ramseier, Trachsel, Krucek, Hudecek, Rybon, Wittver, Faina, Benedikt, Burch, Strähler R.

London Crusaders: Turczyn, (Tyrol) – Holzer, Kečkeš, V. Krištof, M. Holzer, Horváth, Kosina, Kvaizar, Pavličko, Pénzeš, Paulík, Tuček, Lisý, Počarovský, Železník, M. Krištof, Butko, Garafa


21:30   HBC Autosklo-HAK Pardubice 1:4 (0:2) Kometa Vrútky 
Góly: 26. Bílý – 5. Matuška (Vidlár), 11. Teplický (Oravec, Vidlár), 27. Šlachtič (Hlaváč), 29. Oravec (Teplický)

Zostavy:

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice: Smekal, (Stárek) – Filip, Pecina, Hák, Mokříž, Krejčí, Vlasák, Ryba, Kubeš, Bíly, Ingršt, Skřivánek, Gabriel, Urbanec, Mertaa, Kasal, Válek, Kunc

HBK Kométa Vrútky: Jurošek, (Hlatký) – Vidlár, Pastorek, Šlachtic, Javorka, Frkáň, Šišmič, Guraj, Holbus, Zezula, Ruttkay, Lihaň, Javorka B., Hlaváč, Čavajda, Štefan, Oravec, Matuška, Telický

Program semifinále:

Oberwil Rebells - HBC Alpiq Kladno
Hokejmarket Skalica - ŠK 98 Pruské

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 9 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.