ZHbL: Petržalka úradovala, Stupava s hypervýhrou

By Michal Runák - Posted on 13 september 2010

V spolupráci s Michalom Runákom vám prinášame najpodrobnejšie výsledky úvodných stretnutí prvého kola ZHbL: Jokerit Petržalka - Stupava Blizzard 11:3.

Jokerit Petržalka - Stupava Blizzard 11:3 (5:1,3:1,3:1) - hralo sa v Petržalke

Jokerit bez hráčov z extraligy a potrestaného Dudíka podal mimoriadne kvalitný výkon. Naopak Stupava v takmer plnom zložení sklamala. Už po prvej tretine teda bolo jasné, akým smerom sa duel bude poberať.

Góly: AUGUSTIN.A 3, KOVAC.RO 3, DOBRIK, VALENT.M, SISIK, ANTAL, KECKES - HAVRANEK 2, MASEK.J

Vulúčenia: 0:2

HBK PRO Gajary - HBK Vikings Velké Leváre 10:0 (1:0,3:0,6:0) - hralo sa v Gajaroch

Nováčik držal s miernym favoritom krok iba do polovice stretnutia. Potom sa zápas stal záležitosťou jedného tímu.

Góly: KOJS 4, LIBO 2, KRAL.S, JANOTA.M, JANOTA.D, HAJDIN

Vylúčenia: 0:4

Záhorská Ves - HKL MJM Petržalka 0:18 (0:6,0:10,0:2) - hralo sa v Lozorne

V prvom zápase 1.SHbL sk. Bratislava-Záhorie rozdrvili HkL-MJM Petržalka Zero Záhorskú ves vysoko 18-0. Nanovo vytvorené HkL-MJM si z chuti zastrielalo a vražedný dvojźáprah Kanich a Rímsky nazbieral spolu neuveriteľných dvadsať kanadských bodov. Domáci však na stretnutie nastúpili iba s dvomi formáciami, zatiaľ čo hostia disponovali tromi päťkami. Škvrnou duelu bol hrubý faul Murányiho na prenikajúceho Kanicha.

Góly: RIMSKY 4, MERSCHITZ.M 3, VARINSKY 2, LIGAS 2, BORAROS 2, NOVAK 2, JAVORKA, MERSCHITZ.P, JURICKO

Vylúčenia: 3:4 + Kamenár M. + 10 osobný trest, Murányi M. 5 + DKZ

HBC Parkovisko Zohor - Bratislava Raptors 12:2 (5:0,4:0,2:1) - hralo sa v Lozorne

Raptors prišli na svoju premiéru v ZHbL absolútne nepripravení. Naopak Parkovisko po sérii turnajov našlo skvelú formu a teda sa zrodil neočakávaný výsledok. Domáci triumfovali vysoko 12:2.

Góly: FUMAC 3, SVAJDLENKA 3, KOLENIC, LIPKA.O, LIPKA.M, SIMONCIC, MATAK, SPROCHA - HRAZDIRA, KOLACNI

Vylúčenia: 3:1

ŠHBK Lizards Stupava - HBC Iepurii Brothers 29:2 (4:2,10:0,15:0)- hralo sa v Lozorne

V otváracom zápase Stupavy v novej sezóne, sa zrodil rekordný výsledok ligy. Favorit stretnutia však začal mizerne, po dvoch nájazdoch domáceho Biznára svietilo na ukazovateli skóre 2:0... Po tomto úvodnom šoku sa však jaštery rýchlo spamätali a začali súkať jeden gól za druhým. Domácim postupne poodchádzali posledné zvyšky síl a siréna na konci zápasu bola pre Iepurii doslova vykúpením. V poslednej tretine totiž pípala v priemere každú minútu. Lizards napriek tomu nešliapali na 100% a schuti si zastrieľali. Blysol sa najmä Čaba, autor 10 gólov a 5 prihrávok. Jeden z favoritov súťaže tak zvládol úvodný zápas veľkolepo, o týždeň nás čaká Zero Záhorská Ves, ktoré preverí silu mužstva z iného pohľadu.

Góly: CAPKA 10, STRAPAK 4, RUNAK 3, MIKULCIK 3, HACO 2, SPOTAK 2, KARDOS 2, ZELENAK.M , PODMAJERSKY, HAMBALEK - BIZNAR.E 2

Vylúčenia: 5:1

HBK Lozornskí Orli - HBK Roconaba Zohor 11:1 (5:0,4:0,2:1) - hralo sa v Lozorne

Góly: MICHALICKA.M 4, SLOBODA.R 2, KOMINEK, MICHALICKA.J, MIZNER.D, BALAZ - KOVAR.PE

V súboji dvoch tradičných účastníkov ZHbL hostia nezachytili úvod a Lozorno tak rozhodlo o osude stretnutia. Po päťgólovej nádielke v prvej tretine bolo rozhodnuté.

Vylúčenia: 4:4 + Kovar.Pe + 10 osobný trest

HBC Iepurii Albastri - THC Lúky 7:4 (3:1,2:1,2:2) - hralo sa v Lozorne

Hoci domáci nastúpili s mladým kádrom, proti nováčikovi boli počas celého stretnutia lepší. Prejavovalo sa to i gólovo a napokon Albastri zaslúžene vyhrali.

Góly: MRVA.D 2, MIHALIK.J 2, LEKIR.V , PRIVARA.F, FAJCIK.D - BILIK.P , KUTAK.P, ORAVEC.P, PUPAK.T

Vylúčenia: 5:7

HBC Demons Bratislava - HBT Slovan Fans 1:2 (0:0,1:1,0:0) po sn - hralo sa v Lozorne

Šláger kola splnil očakávania aj najnáročnejších divákov.  Všetci pozorovatelia si prišli na svoje. Ozdobou stretnutia boli výkony oboch brankárv. Napokon zvíťazilo šťastnejšie mužstvo.

Góly:  MAJZLAN - LOVAS, ROZ. NAJ KOVALIK

Vylúčenia: 4:5

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.9 (14 votes)