Z Česka sa naše výbery vracajú s bilanciou striebro - bronz


By joziva - Posted on 01 júl 2018

"Mali sme na to, aby sme Kanadu porazili, ale nevyšlo to," komentoval striebro slovenskej "šestnástky" tréner Ľubomír Liška.

Rozhodujúci súboj na Svetovom pohári juniorov do šestnásť rokov našim reprezentantom nevyšiel podľa predstáv, vo finále podľahli rovesníkom z Kanady tesne 1:3. Zámorský výber sa tak teší z celkového prvenstva, naši obsadili striebronú pozíciu, tretie miesto sa ušlo domácim Čechom.

Slováci vstúpili do zápasu lepšie ako ich súper, keď sa ujali vedenia v závere druhého dejstva, konkrétne v 25. min. Vtedy sa Faithovi podarilo vystihnúť prihrávku súper, do vyloženej šance poslal Vaculíka, a ten sa nemýlil - otvoril skóre stretnutia. Na vyrovnanie však súper nemusel dlho čakať, pretože už o necelé štyri minúty neskôr sa presadil Bodnaruk, ktorý z dobrej pozície prepálil loptičku za Ďurisov chrbát. Nešťastný vývoj druhého dejstva pokračoval aj ďalej a ešte v samom závere polovičnej časti hry inkasovali mladí Slováci aj druhý raz. Tri sekundy pred sirénou sa McKinley zorientoval pred našou svätyňou a potrestal chybu slovenských reprezentantov.

Napriek viacerým dobrým pokusom sa už našim chlapcom nepodarilo vyrovnať, naopak, Kanaďania ešte do prázdnej bránky v úplnom závere súboja zvýšili svoje vedenie na konečných 3:1. Vyrovnanosť duelu podčiarkuje aj pomer striel 21:20 v tesný prospech nášho súpera.

Vydreté víťazstvo komentoval kanadský kouč pre oficiálny web šampionátu veselým pokrikom: "Neskutočné! Neuveriteľné! Sme naozaj nesmierne šťastní."

O poznanie menej elánu bolo cítiť so sklamaného Ľubomíra Lišku, prvého muža slovenskej striedačky: "Bol to nesmierne náročný turnaj. Mysleli sme si, že možno nejaký zápas bude menej ťažký, ale opak bol pravdou. Každé stretnutie bolo ťažké, za čo sme radi. Vo finále sme mali dosť šancí, ale chýbala nám pohoda v zakončení. Mali sme na to, aby sme Kanadu porazili, avšak nevyšlo to."

Vo finálovom súboji sa najlepším hráčom Slovenska stal Dominik Hajas, na opačnej strane si ocenenie prevzal brankár Logan Willcott.

Najlepší brankár turnaja: Logan Willcott (Kanada West)
Najlepší obranca turnaja: Mathew Gerke (Kanada West)
Najlepší útočník turnaja: Jan Čejka (Česko U16) 

Pre slovenské farby sa úspešne skončil súboj o tretie miesto v kategóriii junioriek do dvadsať rokov. Slovenky zvíťazili nad USA 2:1 a získali bronzové medaily, ktoré tréner nášho výberu Marián Hambálek komentoval slovami: "Z môjho pohľadu podali dievčatá výborný výkon. Celý zápas hrali skutočne skvelo. Na konci sme sa síce trošku zľakli víťazstva, ale dievčatá podali výkon, na ktorý som skutočne hrdý."

Najlepšia brankárka turnaja: Kateřina Zechovská (CZE)
Najlepšia obrankyňa turnaja: Nikoleta Randová (SVK)
Najlepšia útočníčka turnaja: Emma Wilsonová (CAN)
Najužitočnejšia hráčka turnaja: Lucie Kubínová (CZE)
Najlepšia strelkyňa turnaja: Kristýna Kaltounková (CZE) 

foto: juniorworldcup.cz

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.