Vydarený galavečer slovenského hokejbalu


By TOPhbl.sk - Posted on 29 jún 2014

FOTO: V Bratislave sa konal galavečer hokejbalu Slovenskej hokejbalovej únie, ktorý sa konal v rámci 8. Majstrovstiev sveta juniorov v Bratislave  a zároveň ako 30. výročie založenia hokejbalu na Slovensku.

 Ako vidno aj z nasledujúcich obrázkov, galavečer sa konal vo veľkej sále hotela Double Tree by Hilton v Bratislave za účasti cca 250 pozvaných hostí. Medzi pozvanými hosťami nechýbali také osobnosti Medzinárodného alebo Slovenského hokejbalu ako George Gortsos prezident ISBHF, prezident ČMSHB Josef Kozel, prezidentka CBHA Shelley Callaghan, prezident SHBU Jozef Stümpel resp. aj svetového hokeja  Richard Zedník, Rastislav Pavlikovský, Tomáš Starosta atď. Pri moderovaní bývalého hokejbalového hráča Matúša Krutého a súčasného redaktora bolo odovzdaných počas večera  viacero typov cien napr. či už to boli ceny za zásluhy o rozvoj slovenského hokejbalu, ďalej ocenenia vstupu do Siene slávy Slovenského hokejbalu, ktoré odovzdávali prezident Slovenskej hokejbalovej únie Jozef Stümpel a generálny sekretár Slovenskej hokejbalovej únie Róbert Košťál  a medzi ocenenými nechýbali také osobnosti Slovenského hokejbalu ako  Peter Babák, Vladimír Franta, Peter Figura, Mojmír Hojer, Jaroslav Šálka, Róbert Koštál  ale napríklad aj zakladatelia hokejbalu na Slovensku Kamil Kosman, Marian Bohunský, Peter Blaho atď.

 

Po zhliadnutí doprovodného kultúrneho programu v podaní akrobatickej skupiny Rock and Rolu a speváčky s. Suchoňovej vystriedal na pódiu odovzdávajúcich prezident Medzinárodnej hokejbalovej federácie z Kanady George Gortsosa , ktorého úlohou bolo odovzdať ceny za Medzinárodnú hokejbalovú Federáciu ISBHF a to za najlepšieho hráča sveta za rok 2013, ktorým sa stal brankár Slovenskej hokejbalovej reprezentácie Stanislav Petrík, cenu za najlepšiu hokejbalovú hráčku sveta za rok 2013 dostala brankárka Slovenskej hokejbalovej reprezentácie Zuzana Tomčíková, ďalej cenu za rozvoj medzinárodného hokejbalu dostal senior viceprezident ISBHF a viceprezident SHBÚ Roman Török  a do siene slávy Medzinárodnej hokejbalovej federácie ISBHF bol uvedený dlhoročný bývalý kapitán Slovenskej hokejbalovej reprezentácie Marián Giba. Poslednú cenu, ktorú odovzdal prezident Medzinárodnej hokejbalovej federácie ISBHF bola cena pre všetkých organizátorov, ktorý sa spolupodieľali na organizovaní 8. Majstrovstiev sveta v hokejbale v Bratislave 2014 pod vedením  Prezidenta SHBÚ Jozefa Stümpela, generálneho sekretára SHBÚ Róberta Koštála a  viceprezidenta SHBÚ a ISBHF Romana Töröka, hlavne ktorých zásluhou sa podarili zorganizovať najväčšie Majstrovstvá sveta juniorov v hokejbale v histórii za účasti až 20 družstiev zo sveta z 9 krajín (Kanada, USA, Česka Republika, Švajčiarsko, Nemecko, Rakúsko, Poľsko, Veľká Británia,  Slovensko). Ďalším bodom programu bolo odovzdávanie cien v ankete Najlepší hokejbalista  a All Stars  Slovenska za rok 2013, ktorú organizoval športový a hokejbalový redaktor Michal Runák a v ktorej sa najčastejšie vyskytovalo  a vystriedalo na pódiu viackrát meno dlhoročnej opory Slovenskej hokejbalovej reprezentácie Slovenska, dvojnásobného majstra sveta Róberta Kaššu, ktorý si odniesol z pódia až tri najvýznamnejšie ocenenia. Počas ceremoniálu bola odovzdaná cena aj pre najlepšieho trénera na Slovensku za rok 2013, ktorým sa oprávnene stal Jozef Ďuris, ktorý spolu s jeho asistentom Aurelom Naušom priviedli Slovenskú hokejbalovú reprezentáciu k titulu Majstrov sveta v roku 2013. Vrcholom večera bolo odovzdávanie finančných ocenení z rúk zástupkyne Ministerstva pre školstvo, vedu, výskum a šport pre družstvo žien Slovenskej hokejbalovej reprezentácie , ktoré skončilo na Majstrovstvách sveta v Kanadskom St. John's v roku 2013 na striebornom mieste a rovnako pre zlaté družstvo mužov z toho istého roku.

Záver Galavečera SHBÚ, ktorý sa niesol v príjemnej atmosfére, ako pripomenul aj moderátor troch generácii Slovenskej hokejbalovej histórie  obstarala Rock and Rolova kapela, pri , ktorej si zatancovali aj prezident Slovenskej hokejbalovej únie Jozef Stümpel, prezident Medzinárodnej hokejbalovej federácie George Gortsos, ale aj rozhodca Karol Chmela s manželkou, ktorý boli prvými odvážlivcami na parkete.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.