VHbL: Wizards deklasovali Amsterdam, Midus stále bez bodu

By fhbl.sk - Posted on 18 apríl 2010

Výsledkový servis zápasov štrnásteho kola Vrábeľskej hokejbalovej ligy: Gentlemans - Red Pigs 8:5 (2:1 4:1 2:3).

Gentlemans - Red Pigs 8:5 (2:1 4:1 2:3)
Lehocký 7, Greksa 1 - Macák 2, Titka 3

V prvom zápase 14.kola Vhbl, nastúpili Gentlemani v oklieštenej zostave (chýbali im hráči zvučných mien ako Škultéty, Babecz či Pustai) iba s jedným hráčom na striedanie. Preto sa dalo očakávať, že Red Pigs ich v zápase kondične predčí. No prispôsobením sa ich tempu sa tak nestalo. Neustále na stredovej čiare číhajúci Lehocký (GEN 7+1) zachytával rozohrávku Red Pigsu a vrhal sa do "samostatných" nájazdov na ich bránku, ktoré nekompromisne zakončoval. Red Pigs sa v závere trochu vzchopil a túto poslednú tretinu vyhral, no to už Gentlemani iba v kľude bránili svoje nahrané skóre.

Amsterdam - Wizards 3:19 (0:8 1:5 2:6)
Drahoš V. 2, Novosad 1 - Andruška 3, Takáč 1, Fazekaš 2, Škorník 2, Szolnoki 5, Pecek 2, Baboš 2, Krahulec 1, Gábriš 1

Úvodná tretina patrila jednoznačne Wizard-u, ktorú vyhrali 8:0, aj vďaka pár ďalekonosným strelám Petra Andrušku. Do sporadických šancí sa dostavali aj hráči Amsterdamu no bez gólového zápisu. Gól sa Amsterdamu podarilo dosiahnuť až v druhej tretine po chybe obrancu Wizardu. V zápase vynikala najmä štvorka Wizardu Andruška - Fazekaš - Szolnoki - Takáč, ktorí dokázali takmer pri každom striedaní skórovať.

Relax Team - MHC Čingov (zápas odložený na neurčito)

Nota Team - TJ Midus 9:4 (3:0 3:0 3:4)
Galgaňák 3, Mikla 1, Štefunko 1, Zima 1, Šlachta 3 - Nízl 1, Maron 2, Gajdoš 1

Zápas pod označením "El Clásico" :) Fanklub Midusu opäť nesklamal a svojimi hlasivkami talčil svoje mužstvo k lepšiemu výkonu. No v prvých dvoch tretinách sa presadzovali iba hráči Nota Teamu. Obe tieto tretiny vyhrala Nota 3:0. Midusu sa podarilo skórovať až v poeslednej tretine, ktorú aj vyhrali 4:3, no na zvrat v zápase bolo už príliš neskoro kvôli bezbečnému náskoku Nota Teamu. Midus tak stále ostáva bez bodu, no ich výsledky naznačujú, že to už dlho nepotrvá.

zdroj: vhbl.szm.sk