V Nitre s dvoma ligami a viacerými novinkami


By Ján Ivančík - Posted on 21 január 2011

Hoci Nitrianska hokejbalová liga nemá príležitosť začať jarnú časť ročníka, kompetentní nezaháľajú.

Aj napriek nútene dlhšej pauze NHbL pracuje na zlepšení svojej úrovne. "S ligou sme limitovaní rozpustením ľadu na vedľajšej ploche zimného štadióna. Napriek tomu činovníci nezaháľajú a pracujú na zlepšení úrovne súťaže," povedal pre TOPhbl.sk vedúci ligy Martin Podlucký.

Podlucký aj konkretizoval, v čom sa podmienky v jednej z najlepších regionálncyh súťaží na Slovensku zlepšia."Medzi najdôležitejšie zmeny patrí zvolenie výkonného výboru, zvolenie predstaviteľov jednotlivých komisíí ako disciplinárna so šéfom Petrom Vasilkom, rozhodcovská na čele s Júliusom Michalíčkom alebo hráčska, ekonomická alebo legislatívna. Aj systém prejde menšou zmenou," povedal predstaviteľ nitrianskej súťaže.

Medzi jasné novinky jarnej časti patrí započatie druhej NHbL. "V prvej lige bude hrať dvanásť tímov, čiže z prvej ligy automaticky vypadnú posledné dve mužstvá a tretie od konca bude hrať baráž. Momentálne máme v druhej lige nahlásených päť tímov. Predpokladáme však, že časom sa záujem zvýši a bude sa rozširovať," myslí si Podlucký.

Na jar čaká nitriansku súťaž prvé play-off po dlhom čase. To sa môže ukázať ako problém. "Sme sami zvedaví ako to dopadne. Veríme však, že zápasy budú mať vysokú kvalitu a potrebný náboj ako doteraz. Rozhodcom bude MArek Kralovič, jeden z najlepších na Slovensku. Aj keď máme kvalitného rozhodcu, pracujeme aj na vlastných a už v najbližšom čase sa naši zástupcovia zúčastnia na semináry. Sme si vedomí, že výchova arbitrov nie je šprint na krátke trate, ale verím tomu, že časom v Nitre budeme mať kvalitných rozhodcov," vyslovil sa na záver Martin Podlucký.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.8 (5 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 14 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.