V NHbL deväť mužstiev, podľa organizátorov by mala ich iniciatíva posunúť nitriansky hokejbal ďalej


By joziva - Posted on 16 január 2010

Nitrianska hokejbalová liga má za sebouprvú schôdzu. Na nej sa rozhodlo o dátume začiatku, pravidlách, rozhodcoch a ďalších dôležitých záležitostiach. V premiérovej sezóne sa na palubovke predstaví deväť mužstiev. Ich počet sa však ešte môže zvýšiť. Termín odovzdávania prihlášok ešte nevypršal.

Vznik novej hokejbalovej ligy v Nitre začína byť realitou. Podľa výsledkov schôdze, na ktorej sa zúčastnili i zástupcovia mesta je začiatok ročníka naplánovaný najneskôr na 4.4 2010. Záväzné prihlášky je možné odoslať do 30.1 2010.

"Hrať sa bude dočasne na vedľajšej ploche Nitra Arény. Kvalitu by mali zaručiť oficiálne pravidlá SHbÚ ako aj povinná výstroj. Na nastúpenie do zápasu sa bude požadovať prilba, rukavice i chrániče," povedal pre fhbl.sk hlavný organizátor Martin Podlucký a pokračoval: "Chýbať nebudú zakázané uvoľnenia, či postavenie mimo hru. Rozhodcovia budú zabezpečený zradov profesionálov, ale i našich. Chceme hrať skutočný hokejbal."

NHbL začína s mottom "kvalitná výstroj, kvalitné pravidlá, kvalitný hokejbal." Vedenie ligy začína svoju činnosť ako občianske združenie, čiže nezisková organizácia.

Do premiérového ročníka sa prihlásilo zatiaľ deväť klubov. Termín odovzdania súpisiek je začiatkom februára.

Zoznam klubov novovytvorenej NHbL:

Adler , Zoborskí Orli, Fans Nitra, Red Wings Nitra, Tasmanians, Fleyers, Routiners , X - trem, Nokia Trogars

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.6 (5 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
13 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.