Víťazom Országh Cupu 2011 "žraloky" zo Zvolena


By Ján Ivančík - Posted on 25 apríl 2011

Jeden z najlepších turnajov na Slovensku Országh Cup má za sebou ďalší kvalitný ročník + foto, video.

Počas veľkonočného víkendu zavítal na banskobystrickú Arénu Barani snáď najkvalitnejší klubový turnaj tohto roku. 2. ročník Országh Cupu sa môže pýšiť fantastickou účasťou skvelých hráčov a tímov. Začnime teda krátkym predstavením zvučných mien, ktorých sme mohli privítať na našom turnaji. Za zmienku stoja isto mená slovenských hokejbalových reprezentantov, ktorí sa predstavili na turnaji. Milan Glevaňák, Marcel Jakubčo, Oskar Šlachtič (Kežmarok), Michal Chovan (Sharks Zvolen), Jakub Cvik (Monkeys B. Bystrica) najnovšie Erik Lvomský (Bukovinka), ale i juniorskí reprezentanti (ŠIšmič, Gáborík) patrili k ozdobám turnaja. Ďalej treba spomenúť množstvo hokejbalových extraligistov (P. Mitter, Drozdík, Axamit, Kováčovci, Zemeš, Bobek a ďalší) a taktiež množstvo zvučných mien známych z ľadových plôch (Lapšanský, Majeský, Bambúch, Macejka, Bendík, Mrena, Leskovjanský, Polc, Babic, Haščák a ďalší). Na turnaji nebolo jediného slabého zápasu. Kvalitatívne ho pokojne môžme prirovnať k slovenskej hokejbalovej extralige. Hralo sa s veľkým nasadením, pod taktovkou troch výborných rozhodcov. Organizátorom vyšlo prianie dobrého počasia, aj keď záložným plánom B bol presun na banskobystrický zimný štadión. Napokon sa však všetko mohlo odohrať v oveľa krajšej atmosfére hokejbalovej Arény Barani.

Na turnaji dominovali tímy zastupujúce hokejbal zo stredného Slovenska. Zvolen a Banská Bystrica si to rozdali o medaily, tak vo finále, ako i v boji o tretie miesto. Poďme však po poriadku. Sobota patrila bojom v základných skupinách.

A skupina

Jednoznačným outsiderom turnaja bol domáci tím Monkeys. To sa potvrdilo aj na ploche. Proti Bukovinke ani výborný výkon Petra Gálika nestačil a Zvolenčania si poľahky a s prehľadom poradili s domácim tímom. Watberg Senec po krásnej kombinačnej hre vyprevadil Monkeys z ihriska po debakli 9:2. V zápase o prvenstvo v skupine A si lepšie viedla Bukovinka a po výhre 2:0 mohla vládnuť medzi Zvolenčanmi spokojnosť. Vyhrali skupinu bez inkasovaného gólu a do nedeľňajšieho play-off postupovali z celkového miesta číslo 2.

B skupina

Jedna z najvyrovnanejších skupín, kde dali o sebe vedieť hráči z okolia Piešťan – Vrbovské Lavíny. Veľmi dobre im však sekundovali chlapci z Gelnice. Predovšetkým ich strelec Kevoľ sa blysol hneď v úvodnom zápase proti Výberu banskobystrickej 2. ligy. Ani Bystričania sa nepredstavili v zlom svetle, ale predsa im to nestačilo na získanie čo i len jediného bodu.

C skupina

V tejto skupine sa očakával triumf Kežmarku, ktorý síce prišiel len s dvomi päťkami, ale zato so samými známymi menami vo svojom kádri. Papierové predpoklady potvrdili, aj keď nie až tak jednoznačne, ako sa pred turnajom očakávalo. Veľmi dobrým výkonom sa prezentovali aj hráči Únikového Východu Topoľčany posilnení o kamarátov z Modrého Kameňa. Suro Team Banská Bystrica by pokojne mohol zamiešať karty, avšak doplatil na veľmi nedisciplinovanú hru počas celého boja v základných skupinách.

D skupina

Jediný banskobystrický výber, ktorý dokázal prvý deň bodovať a dokonca vyhrať svoju skupinu v ťažkej konkurencii bol Országh Team. Proti bratislavskému Slovan Fans vybojoval bod, napriek tomu, že v záverečnej presilovke Bratislavčanov o dvoch hráčov sa o výsledok 1:1 musel poriadne strachovať. V druhom zápase však jednoznačne predčil vlaňajšieho finalistu VB reality Spišská Nová Ves. Spišiaci si však chuť napravili výhrou nad Slovan Fans.

E skupina

Jediná skupina, kde sme nemali možnosť vidieť v akcii banskobystrický tím. Vo vynikajúcom svetle sa predstavili mladíci z Krupiny, ktorí veľmi potrápili obhajcu Sharks Zvolen a po výsledku 1:1 si pripísali cenný bod. Routiners Zlaté Moravce mali v skupine čo robiť medzi elitnými súpermi. S Krupinou sa im darilo držať krok, po polčase síce prehrávali 0:1 ale nakoniec sa Krupinčania poľahky dopracovali k víťazstvu o tri góly. Sharks tiež Zlatomoravčanov nešetril a po výhre 6:1 si pripísal prvenstvo v skupine E.

F skupina

Na poslednú chvíľu sa výberu banskobystrickej hokejbalovej únie vyskytli obrovské problémy s brankármi. Najlepší brankár prvej ligy Marek Snitka kvôli chorobe nastúpiť nemohol. Náhradných riešení sa síce núkalo dosť, adekvátnu náhradu však bolo ťažké zohnať. Preto bol výkon výberu BBHbÚ v skupine veľkým sklamaním, napriek najväčšej početnosti striel počas prvého dňa. Zo 48 striel na bránu za 2 zápasy nedokázali ani raz skórovať, zato tyčky zvonili často. Osem inkasovaných gólov tiež nebola dobrá vizitka obrannej činnosti. Raptors Bratislava si s domácim výberom poradil poľahky 5:0 a Mirex Spišská Nová Ves 3:0. V súboji o prvenstvo sa tešili východniari, opäť po výsledku 3:0 a s celkovým skóre 6:0 zavŕšili prvý deň ako najlepší celok. Spoločne s Bukovinkou nedostali ani jeden gól, v prospech Spišiakov hovoril o jeden presný zásah viac.

Kvalifikácia o play-off

Nedeľňajšie súboje začali dvomi kvalifikačnými zápasmi o play-off. V prvom domáci tím Monkeys posilnený o hráčov finalistu tohtoročnej hokejbalovej extraligy Reebok Ružinov (Jakub Cvik, Andrej Bobek) ukončil pôsobenie Výberu 2. ligy po hladkom víťazstve 4:0.

Výber banskobystrickej hokejbalovej únie vytiahol „stratený“ talent a hviezdu banskobystrických bránkovísk v minulosti Jána Nátera, ktorý po roku a pol na seba opäť obliekol brankársku výstroj a dokázal všetkým, že tak, ako ho poznali niekedy, vie chytať stále. Rovnako sa prebrali aj útočníci, ktorí v banskobystrickej prvej lige patria k hviezdam a tak domáci výber vyprevadil krutým spôsobom domov Zlaté Moravce po výhre 7:0. 

Osemfinále play-off

Hneď v úvodnom zápase play-off prišiel snáď najväčší šok turnaja. Domáci Suro Team v značne oklieštenej zostave dokázal vďaka využitej úvodnej presilovke za neskorý nástup na zápas Kežmarčanov poraziť najtesnejšie 1:0. Favorit turnaja sa tak hneď ráno rozlúčil s ďalším účinkovaním, keď počas celého zápasu do zúfalstva reprezentantov v rade Kežmarku privádzal domáci brankár Ivan Krištof.

V druhom zápase prišiel na rad vynikajúci súboj dvoch skvelých tímov. Bratislavský Slovan Fans hral excelentne a Sharks Zvolen naopak trpel na veľmi nedisciplinovanú hru. Prísni rozhodcovia robili na ihrisku poriadky a obhajcovia titulu mali čo robiť a len vďaka skvelému brankárovi Polcovi držali nerozhodný stav 1:1. Necelé dve minúty pred koncom však nádherne individuálne potiahol akciu zvolenský Chovan, v páde spoza brány našiel úplne voľného Turana a ten bombou do poloprázdnej brány rozhodol o tom, že ani tohtoročný reparát Bratislavčanom na našom turnaji nevyšiel.

Tretie osemfinále priniesol súboj ďalšieho vlaňajšieho finalistu. VB reality Spišská Nová Ves napriek streleckej dominancii počas celého zápasu nedokázali skórovať, brankár Vrbovských Lavín mal čo robiť, ale svoju úlohu zvládol excelentne. Zápas sa v riadnej hracej dobe skončil 0:0 a tak prišli na rad prvý krát počas turnaja samostatné nájazdy. Vrbové sa ujalo vedenia a v tretej sérii visel nad Spišiakmi povestný Damoklov meč. Ale Adam Lapšanský rutinérsky premenil blafákom nájazd. Vo 4. sérii však rozhodol o postupe Lavín Bursík a ďalší veľký favorit turnaja sa porúčal domov.

Zápas Krupiny proti Raptors Bratislava sa niesol v znamení jedného muža, ktorý celý zápas rozhodol. Samozrejme musíme spomenúť aj to, že Krupinu druhý deň posilnili aj hráči LG TPS Bratislava a krupinskí rodáci Ľuboš Drozdík a Peter Mitter. Spomínaným hráčom zápasu bol však iný z Mitterovcov, Matej. Strelil oba góly, ten druhý pri súperovej power-play po výbornom forčekingu a poslal svoj tím do najlepšej osmičky. Na druhej strane, bratislavským tímom ani výborné výkony nestačili na účasť v prvej osmičke a vlaňajší tretí tím turnaja Raptors tak nasledoval Slovan Fans.

V zápase Senca proti Gelnici sa zrodil najjasnejší výsledok osemfinále, keď hráči od seneckých jazier si poradili pomerne hladko 3:0, keď sa dvomi gólmi blysol Chmelík. Watberg Senec celkovo na turnaji nastrieľal veľa gólov, Gelnica si po prvej prehre na turnaji žiaľ musela baliť kufre.

Osemfinálový žreb zariadil posledné dva zápasy tak, že sa v nich stretli starí známi zo základných skupín. Bukovinka si opäť zmerala sily s Monkeys, ktorým však posily výrazne pomohli. Po polčase šokujúco viedol domáci tím 2:1 a rodilo sa obrovské prekvapenie. Favorit však v druhom dejstve robil všetko pre zvrat, ktorý sa mu nakoniec podaril ale domáci tím je treba veľmi pochváliť za predvedený výkon. Najtesnejšie víťazstvo 3:2 posunulo Bukovinku podľa predpokladov ďalej, medzi najlepšiu osmičku

Posledné osemfinále, tak ako už bolo spomínané, prinieslo taktiež boj tímov, ktoré sa už spolu stretli. Mirex Spišská Nová Ves a výber BBHbÚ hrali v tomto zápase zo zabezpečenej obrany. Striel bolo na oboch stranách málo, len po sedem. Vynikajúce obrany na oboch stranách nepúšťali súperov takmer do ničoho. Na strane BBHbÚ sa až v tomto zápase naplno prejavili schopnosti gólmana Nátera, ktorí všetko, čo prešlo na bránu, spoľahlivo pochytal. O zápase rozhodla jedna strela. Jaroslav Beňo s prispením zakrytého výhľadu spišiackeho gólmana posunul do najlepšej osmičky aj tretí banskobystrický tím po najtesnejšom víťazstve 1:0.

Štvrťfinále play-off

Už pred prvý štvrťfinálovým zápasom bolo jasné, že jeden z domácich tímov sa dostane do boja o medaily, a to preto, že práve prvý semifinálový súboj zviedli dva bystrické výbery. Suro Team doplatil zrejme na oklieštenú zostavu. Országh Team si totiž poradil celkom poľahky a jednoznačne 4:1 a aj pomer striel jasne našepkával o priebehu zápasu. Nič to však nemení na tom, že aj ôsme miesto a vyradenie Kežmarku sú pre Suro team úspechom. Országh Team sa tak mohol pripravovať na boj o prvé štyri miesta.

V druhom štvrťfinále divákov hokejbal musel nadchnúť. Perfektné výkony brankárov na oboch stranách, rýchly hokejbal, tvrdá hra. To všetko priniesol súboj Sharks Zvolen a Vrbovské Lavíny. Vedenia sa ujali Sharks v prvom polčase. Rozhodcovia neuznali najprv podľa názoru viacerých prítomných divákov správne neuznali vyrovnávajúci gól Vrbového po veľmi spornej situácii, avšak mladý výber Lavín predsa dokázal vyrovnať. Igor Majeský však posunul svojim gólom na 2:1 do semifinále Zvolenčanov.

Tretie štvrťfinále spojilo dokopy odvekých rivalov a dlhoročných súperov zvolenskej OHL. Neraz sa v súbojoch Bukovinky a Krupiny iskrilo, neraz sa rozdávali pästné údery, neraz mali diváci možnosť vidieť fantastický hokejbal. To isté možno povedať o tomto zápase, avšak niesol sa vo férovej atmosfére. Bukovinka dovtedy veľmi sympatický mladý tím Krupiny však ďalej ako do najlepšej osmičky nepustila a celkom jednoznačne si poradila 3:0.

Posledný štvrťfinálový zápas mal dať odpoveď na to, či sa v boji o medaily predstavia len zástupcovia stredoslovenského hokejbalu zo Zvolena a Banskej Bystrice, alebo sa k ním pridá Senec. Senčanom žreb prisúdil výber BBHbÚ. Ten aj v tomto zápase pokračoval vo výbornom výkone a definitívne tak dal zabudnúť na nevydarenú sobotu. V bráne spoľahlivý Náter a v poli spojená skúsenosť s mladými nádejami. Treba pripomenúť, že aj v drese výberu BBHbÚ sa predstavili štyria Zvolenčania, ktorí však pôsobia túto sezónu v 1. lige v Banskej Bystrici. Senec predvádzal počas celého turnaja výbornú hru a dopredu bol hnaný okrem domácich tímov asi najpočetnejším fanklubom. Jednoznačná prevaha počas zápasu bola na hokejkách domácich hráčov, ale gól nie a nie padnúť. Až tesne pred koncom rozhodol o najtesnejšom víťazstve domácich prudkou strelou od modrej Andrej Mrena. Náter tretí zápas po sebe udržal čisté konto.

Semifinále play-off

Posledné štyri zápasy teda obstarali výlučne súboje „pažravcov“ proti „bryndziarom“, ako každý obyvateľ Bystrice a Zvolena pozná obyvateľov toho druhého mesta. V prvom semifinále si Országh Team zmeral sily s Bukovinkou, ktorá dovtedy bez straty bodu prechádzala turnajom. Avšak, ako sa hovorí, je ťažké vyhrať turnaj bez jediného zakopnutia. To pre Bukovinku prišlo v tomto zápase. Domáci výber vydal zo seba maximu. Vynikajúci Martinec doslova vymazal všetkých strelcov Bukovinky, za svoj chrbát pustil iba jedinú strelu. Domácim sa podarilo streliť tri góly, blysol sa hlavne Ján Caban, ktorý strelil dva. tretí pridal najlepší obranca turnaja Jozef Jedlíček. Záverečný tlak a presilovka Bukovinky nič nezmenila na tom, že prvým finalistom sa stal domáci tím.

Druhé semifinále, opäť bystricko-zvolenské, malo dať odpoveď na otázku, či sa vo finále prekvapujúco ocitnú dva bystrické výbery, alebo nie. Hneď v úvodnom striedaní rozjasol početnú kulisu po výbornej práci pred bránou Babic. O vyrovnanie sa postaral bombou, ktorá roztrhla sieť na Náterovej bráne, Igor Majeský. Bol to vôbc prvý gól, ktorý brankár domácich pustil na turnaji za svoj chrbát. Treba však skonštatovať, že táto strela bola priam nechytateľná. Peter Mojžiš onedlho posunul Sharks bližšie k triumfu, no za domácich sa tesne pred koncom prvej polky opäť tvrdou strelou prezentoval Mrena a vyrovnal. V druhom dejstve sa činili obaja brankári. Rýchle akcie a krásny hokejbal bez zbytočných neférových zákrokov však gól už nepriniesol, aj keď optický tlak bol na strane Zvolenčanov. Rozuzlenie prišlo teda až v nájazdoch. Prvým kto dokázal skórovať, bol až v piatej sérii Michal Chovan a tak sa šťastie priklonilo na stranu Sharks.

O 3. miesto

Po krátkej prestávke domáci výber BBHbÚ nastúpil na ďalší ťažký zápas. Bolo vidno, že všetky svoje sily, aj keď žiaľ márne, vrhli Bystričania do boja o finále proti Sharks. Bukovinka hrajúca v pohode v prvom polčase dominovala a dvomi gólmi v podaní Haasa a Galla sa dostala do vedenia. V druhej polke siahli domáci na úplné dno svojich síl a ešte zabojovali o zvrat. V záverečnej minúte sa naskytla možnosť presilovky pre domáci tím a po odvolaní Nátera sa hralo 6 na 4. 34 sekúnd pred koncom znížil Pavol Babic na 1:2 a z jasného zápasu sa nakoniec predsa stala dráma. Bukovinka si však tesné vedenie už nepustila z rúk a za priebeh zápasu si zrejme o ten gól vyhrať zaslúžila.

Finále

Vyvrcholenie turnaja patrilo jednoznačne obom brankárom. Na jednej strane Milan Martinec, najlepší brankár turnaja a na druhej Patrik Polc, najužitočnejší hráč turnaja. Vychýrení strelci na oboch stranách si márne lámali zuby na oboch. Frajerom na záver možno označiť zákrok zvolenského gólmana, keď neuveriteľným zákrokom lapačkou zobral gól z hokejky Branislava Srnku. Na oboch tímoch bolo vidno, že sa zamerali predovšetkým na to, aby nespravili zbytočnú chybu. Súboj sa v riadnom hracom čase skončil nerozhodne. Opäť prišli na rad samostatné nájazdy, presne tak ako vo finálovom súboji vlaňajšieho ročníka. A tak, ako tomu bolo vlani, opäť o výhre rozhodol jediný premenený nájazd. Tento krát úspešným exekútorom bol vo štvrtej sérii Igor Majeský.

Sharks Zvolen tak opäť po roku dominovali na turnaji, ale treba povedať, že tohtoročný triumf sa určite rodil omnoho ťažšie. Skvelé obsadenie hráčmi slovenskej extratriedy prinieslo dva dni krásnych športových zážitkov a veríme, že sa podujatie páčilo tak samotným účastníkom, ako aj divákom. Za organizátorov môžeme sľúbiť že do budúceho ročníka sa opäť posnažíme o kúsok zlepšiť a veríme, že sa nám podarí opäť prilákať do Banskej Bystrice minimálne tak kvalitné tímy, ako tomu bolo v tomto roku.

autor: Andrej Nemček (predseda BBHbÚ a člen organizačného tímu)

Výsledkový súhrn:

A skupina

Bukovinka Zvolen – HbK Monkeys Banská Bystrica 3:0 (1:0)
Gallo 1+1, Ďurčov 1+0, Blazsek 1+0, Marcinek 0+1, Haas 0+1 -
Strely – 27:5

Watberg Senec – HbK Monkeys Banská Bystrica 9:2 (4:0)
Miko 2+2, Patera0+1, Végh 1+1, Chmelík 2+0, Poor 0+1, Meszároš 0+1, Kováč R. 2+0, Zemeš 1+1, Axamit 0+1, Oboňa 0+1, Peško1+0 - Kováč 0+2, Pentek 1+0, Selecký Mi. 1+0
Strely – 17:8

Watberg Senec – Bukovinka Zvolen 0:2 (0:2)
-Blazsek 0+2, Haas 1+0, Gallo 1+0
Strely – 7:8

TABUĽKA
1. Bukovinka 2-2-0-0 5:0 4
2. Watberg 2-1-0-1 9:4 2
3. Monkeys 2-0-0-2 2:12 0

B skupina

KG-System Výber 2. Ligy – Vrbovské Lavíny 2:5 (0:2)
Kundra 1+1, Chudý 1+0 – Macháč 1+0, Mrázik 0+1, Potoček 2+0, Sluka 0+1, Pitorák 1+0, Bursík 0+1, Mišura 1+1, Klinga 0+1
Strely – 12:22

KG-System Výber 2. Ligy BB – Slovan Gelnica 3:4 (1:1)
Pitoňák 0+2, Kundra 1+0, Chudý 1+0, Janovský 1+0, Štubňa – Kevoľ 4+0, Hadbavný 0+2
Strely – 8:13

Slovan Gelnica – Vrbovské Lavíny 2:2 (1:1)
Müller 1+0, Palko 1+0 – Mišura 2+0, Bursík 0+1
Strely - 6:6

TABUĽKA
1. Vrbové 2-1-1-0 7:4 3
2. Gelnica 2-1-1-0 6:5 3
3. Výber 2.ligyBB 2-0-0-2 5:9 0

C skupina

Suro Team Banská Bystrica – Únikový Východ Topoľčany 0:2 (0:0)
Bariak 1+0, Lutonský J. 1+0, Žuchovský 0+1
Strely – 5:9

Suro Team Banská Bystrica – MŠK Kežmarok 3:4 (1:0)
Paško I. 1+0, Gutmann 0+2, Bambúch 0+1, Maliňák 1+0, Ivan 0+1, Laubert 1+0 – Šišmič 1+0, Jakubčo 1+0, Šlachtič 1+0, Oravec 1+0, Smejsík 0+1, Jankura 0+1, Kovalčík 0+1
Strely – 14:12

MŠK Kežmarok – Únikový Východ Topoľčany 4:2 (1:1)
Schneider 1+2, Oravec 2+0, Jankura 1+0, Šlachtič 0+1, Šišmič 0+1, Gally 0+1 – Lutonský J. 1+0, Lutonský M. 1+0, Puliš 0+1, Škvarenina 0+1
Strely – 13:16

TABUĽKA
1. Kežmarok 2-2-0-0 8:5 4
2. Topoľčany 2-1-0-1 4:4 2
3. Suro Team BB 2-0-0-2 3:6 0

D skupina
HbT Slovan Fans Banská Bystrica – Országh Team Banská Bystrica 1:1 (0:0)

Židzik 1+0, Macko 0+1 – Buranovský 1+0, Dobrík 0+1, Srnka B. 0+1
Strely – 8:15

Országh Team Banská Bystrica – VB reality Spišská Nová Ves 4:1 (2:0)
Srnka S. 2+0, Jedlíček 1+1, Rapčan 1+0, Dobrík 0+1
Strely – 11:17

HbT Slovan Fans Bratislava – VB reality Spišská Nová Ves 1:3 (1:1)
Nemec 1+0, Haščák 0+1, Pukalovič 0+1 – Svitana 0+2, Šelong 1+0, Findura 1+0, Lapšanský 1+0, Skošník 0+1
Strely – 10:20

TABUĽKA
1. Országh Team 2-1-1-0 5:2 3
2. VB reality SNV 2-1-0-1 4:5 2
3. Slovan Fans BA 2-0-1-1 2:4 1

E skupina

HbK Krupina – Sharks Zvolen 1:1 (0:1)
Hanuska P. 1+0 – Majeský 1+0, Macejka 0+1
Strely – 6:12

HbK Krupina – Routiners Zlaté Moravce 3:0 (1:0)
Kohút 2+0, Hanuska P. 1+0, Mitter 0+1, Ližbetin 0+1, Frčka Pe. 0+1
Strely – 9:12

Sharks Zvolen – Routiners Zlaté Moravce 6:1 (5:0)
Chovan 3+0, Ruttkay 1+2, Oravec 1+1, Šimko 0+2, Majeský 0+2, Milčík 1+0, Mojžiš 0+1, Macejka 0+1 –
Strely – 13:8

TABUĽKA
1. Sharks Zvolen 2-1-1-0 7:2 3
2. Krupina 2-1-1-0 4:1 3
3. Routiners ZM 2-0-0-2 1:9 0

F skupina

BBHbÚ Banská Bystrica – HK Bratislava Raptors 0:5 (0:4)
Mydla 2+1, Luchava 1+2, Šoška 0+2, Hrabárik 1+0, Fencl 1+0, Pokorný 0+1
Strely – 20:14

BBHbÚ Banská Bystrica – Mirex Spišská Nová Ves 0:3 (0:2)
Džerenga 0+2, Novák 1+0, Ilavský 1+0, Belluš 1+0, Leskovjanský 0+1, Jánošík 0+1
Strely – 28:22

Mirex Spišská Nová Ves – HK Bratislava Raptors 3:0 (2:0)
Belluš 2+0, Džerenga 1+0, Hrubý P. 0+1, Novák 0+1, Jánošík 0+1
Strely - 13:15

TABUĽKA
1. Mirex SNV 2-2-0-0 6:0 4
2. Raptors BA 2-1-0-1 5:3 2
3. BBHbÚ BB 2-0-0-2 0:8 0

Konečná tabuľka:

1. Mirex SNV 2-2-0-0 6:0 4
2. Bukovinka ZV 2-2-0-0 5:0 4
3. Kežmarok 2-2-0-0 8:5 4
4. Sharks Zvolen 2-1-1-0 7:2 3
5. Vrbové 2-1-1-0 7:4 3
6. Országh Team 2-1-1-0 5:2 3
7. Krupina 2-1-1-0 4:1 3
8. Gelnica 2-1-1-0 6:5 3
9. Watberg Senec 2-1-0-1 9:4 2
10. Raptors BA 2-1-0-1 5:3 2
11. Topoľčany 2-1-0-1 4:4 2
12. VB reality SNV 2-1-0-1 4:5 2
13. Slovan Fans BA 2-0-1-1 2:4 1
14. Suro Team BB 2-0-0-2 3:6 0
15. Výber 2.ligy BB 2-0-0-2 5:9 0
16. Routiners ZM 2-0-0-2 1:9 0
17. BBHbÚ BB 2-0-0-2 0:8 0
18. HbK Monkeys 2-0-0-2 2:12 0

Kvalifikácia o play-off

KG-System Výber 2. Ligy Banská Bystrica – HbK Monkeys Banská Bystrica 0:4 (0:1)
Kubočík 2+0, Cvik 1+1, Selecký Ma. 1+0, Medveď 0+1, Bobek 0+1
Strely – 4:15

Routiners Zlaté Moravce – BBHbÚ Banská Bystrica 0:7 (0:4)
Gáborík 2+2, Nemček 2+1, Donoval 1+2, Lunter 1+0, Plandor 1+0, Mrena 0+1, Babic P. 0+1, Gašpar 0+1, Beňo 0+1
Strely – 3:17

Osemfinále

MŠK Kežmarok - Suro Team Banská Bystrica 0:1 (0:1)
Bendík 1+0, Maliňák 0+1
Strely – 11:7

Sharks Zvolen – HbT Slovan Fans Bratislava 2:1 (1:0)
Mojžiš 1+0, Turan 1+0, Milčík 0+1, Chovan 0+1, Majeský 0+1 – Rzavský 1+0
Strely – 12:9

Vrbovské Lavíny – VB reality Spišská Nová Ves 1:0 s.n. (0:0)
Rozhodujúci nájazd Bursík
Strely – 6:18

Országh Team Banská Bystrica – Únikový Východ Topoľčany 2:1 (1:0)
Rapčan 1+0, Srnka S. 1+0, Babic M. 0+1, Srnka B. 0+1 – Škopík 1+0, Bariak 0+1
Strely – 13:9

HbK Krupina – HK Bratislava Raptors 2:0 (0:0)
Mitter M. 2+0
Strely – 18:3

Watberg Senec – Slovan Gelnica 3:0 (1:0)
Chmelík 2+0, Axamit 1+0, Zemeš 0+1, Kováč Ro. 0+1, Végh 0+1
Strely – 12:6

Bukovinka Zvolen – HbK Monkeys Banská Bystrica 3:2 (1:2)
Goga 1+1, Ďurčov 0+2, Haas 1+0, Marcinek 1+0 – Mojžiš 1+1, Medveď 1+0, Cvik 0+1
Strely – 17:9

Mirex Spišská Nová Ves – BBHbÚ Banská Bystrica 0:1 (0:0)
Beňo 1+0, Gašpar 0+1, Crman 0+1
Strely – 7:7

Štvrťfinále

Országh Team Banská Bystrica – Suro Team Banská Bystrica 4:1 (2:0)
Buranovský 1+1, Cában J. 1+0, Srnka B. 1+0, Melichar 1+0, Jedlíček 0+1, Rapčan 0+1, Tomaška 0+1 – Guttmann 1+0, Pašlo I. 0+1
Strely – 18:7

Sharks Zvolen – Vrbovské Lavíny 2:1 (1:0)
Mašlonka 1+0, Majeský 1+0, Mojžiš 0+1, Chovan 0+1 – Sluka 1+0, Mišura 0+1
Strely – 17:16

Bukovinka Zvolen – HbK Krupina 3:0 (3:0)
Marcinek 1+1, Harvan 1+0, Alakša 1+0, Blazsek 0+1, Goga 0+1
Strely – 13:5

Watberg Senec – BBHbÚ Banská Bystrica 0:1 (0:0)
Mrena 1+0, Donoval 0+1
Strely – 5:15

Semifinále play-off

Bukovinka Zvolen – Országh Team Banská Bystrica 1:3 (1:2)
Marcinek 1+0, Goga 0+1 – Caban J. 2+0, Jedlíček 1+0, Babic M. 0+1, Srnka S. 0+1
Strely – 21:10

Sharks Zvolen – BBHbÚ Banská Bystrica 3:2 s.n. (2:2)
Majeský 1+0, Mojžiš 1+0, Chovan 0+1, Šimko 0+1, Turan 0+1 – Babic P. 1+0, Mrena 1+0, Donoval 0+1
Strely – 16:13

O 3. miesto

Bukovinka Zvolen – BBHbÚ Banská Bystrica 2:1 (2:0)
Haas 1+0, Gallo 1+0, Harvan 0+1, Goga 0+1 – Babic 1+0, Mrena 0+1
Strely – 13:10

Finále

Országh Team Banská Bystrica – Sharks Zvolen 0:1 s.n. (0:0)
Rozhodujúci nájazd Majeský
Strely – 15:10

Konečné poradie
1. Sharks Zvolen
2. Országh Team Banská Bystrica

3. Bukovinka Zvolen
4. BBHbÚ Banská Bystrica
5. Vrbovské Lavíny
6. HbK Krupina
7. Watberg Senec
8. Suro Team Banská Bystrica
9. Mirex Spišská Nová Ves
10. MŠK Kežmarok
11. Slovan Gelnica
12. HK Bratislava Raptors
13. Únikový Východ Topoľčany
14. VB reality Spišská Nová Ves
15. HbT Slovan Fans Bratislava
16. HbK Monkeys Banská Bystrica
17. KG-System Výber 2. Ligy Banská Bystrica
18. Routiners Zlaté Moravce

V spolupráci s bystrica24.sk vám prinášame fotky z podujatia. Väčšiu fotogalériu, vrátane podrobného videa nájdete na http://www.bystrica24.sk/clanky?extend.94213_Orszagh-Cup-putuje-opat-pod-Pusty-hrad.

video: bbonline.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (5 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.