U20 v Plzni výsledkom nepotešila, turnaj však mal v prvom rade hráčov preveriť


By Michal Runák - Posted on 06 február 2012

Prvú časť prípravy U20 hodnotíme s útočníkom Komety Vrútky, Stanislavom Čavajdom.

 Ako hodnotíš s odstupom dvadsiatich štyroch hodín vystúpenie U20 na Pilsen cupe?

"Neberiem to ako veľké sklamanie, i keď určite sme mohli asi aj viac zabojovať, aby sme neskončili poslední, ale niekto tam skončiť musel (úsmev). My sme to brali ako prípravu na blížiace sa Majstrovstvá sveta a možnosť ukázať sa trénerom, čo je v nás a pomocť im pri vytváraní mužstva. Partia bola taká, že sme sa stretli po prvýkrát, nepoznali sme sa, nebolo veľa času na spoznávanie sa. Boli tam noví chalani a tiež chalani z minulých ročníkov, ktorí už bojovali za Slovensko v nižších kategóriách. Beriem to ako taký priemer, ale verím, že ďalšími sústredeniami sa to bude iba zlepšovať a nálada bude stúpať blížiacimi sa majstrovstvami. Na ďalšie sústredenia by nás mohli ešte doplniť nový hráči, ktorí pôjdu zo svojimi mužstvami na Mamut cup."

Ako ste strávili úspešný vstup do turnaja, keď ste porazili neskoršieho víťaza Nitru? Čakali ste po tomto výsledku, že pôjdete ďalej?

"Zápas bol dosť vyrovnaný, mali sme pocit, že by sme mohli uhrať ešte aj v ďalších zápasoch nejaký bodík a hrať tak o umiestnenie. Nehrali sme zasa tak zle, aby sme všetko prehrali, ale chýbala nám súhra a z niektorých hráčov bolo cítiť aj rešpekt voči mužstvám. Bude to asi aj tým, že málo mladých hráčov dostáva šancu hrať za svoj A tím v slovenskej extralige, ale to snáď časom príde."

Veľmi dobre zvládli turnaj vaši rovesníci z českej "dvadsiatky". Tí sú s prípravou podstatne ďalej, bol tento fakt viditeľný?

"Bolo vidno, že sú spolu dlhšie, boli zohratejší a poznajú sa. Bola to taká pravá partia, aká ma vzniknúť v národnom tíme. Neviem ako sú oni ďaleko, ale bola to už asi zostava, ktorá pôjde rovno na majstrovstvá sveta. Nás takéto niečo ešte len čaká. Verím, že sa s chlapcami budeme stretávať častejšie a aj za pomoci trénerov vytvárať čo najlepšiu partiu, ktorá má získavať najlepšie výsledky na vrcholových podujatiach."

Čo vám povedali tréneri Jurošek s Ďurisom po poslednom zápase?

"Po zápase nám poďakovali za účasť s tým, že nemáme mať hlavy v smútku. Bol to iba náš začiatok prípravy. Máme na sebe stále pracovať vo svojich kluboch a voľnom čase, aby bolo čo najviac kvalitných hráčov, z ktorých sa bude dať vyberať, aby sa naša púť na šampionáte skončila s čo najlepším umiestnením."

Veľmi negatívne reakcie je počuť po tomto turnaji na rozhodcov. Ako sa pozdávali tebe?

"Môžem potvrdiť, že jeden rozhodcovský pár mal asi svoje slabšie dni. Ukázalo sa to v zápase proti Plzni, kde boli odpískané neuveriteľné nezmysly. Na rozhodcov sa však teraz nechcem vyhovárať."

V tejto partii patríš medzi lídrov a najmä na tvoje skúsenosti sa tréneri budú spoliehať aj na samotných MS. Cítiš v mužstve, že si sám tým lídrom a že by si mal byť akousi predĺženou rukou medzi lavičkou a hráčmi?

"Lídrom? Nemyslím si to. Je tu mnoho skvelých hráčov, na ktorých toto mužstvo môžeme skladať a taktiež sa snažia hráčom poradiť, ako možu zvládať niektoré situácie či riešiť lepše. Kapitán dostáva pokyny a návrhy od trénerov, ako utužiť kolektív, či postarať sa o to, aby sme boli vždy pripravení na zápas. Je to v podstate ich druhý otec (úsmev)."

Po prvom štarte je možno na takúto otázku priskoro, ale veľa možností na podobnú previerku bohužiaľ nebude. Káder sa ešte navyše doplní. Napriek tomu, ako vidíš šance tohto tímu na blížiacich sa MS?

"Nechcem predbiehať, ale do tej prvej trojky by sme sa mali zmestiť, iné umiestnenie by sme si nechceli ani pripustiť. Najlepšie by bolo samozrejme prvé miesto. Tak ako hovoríte, prídu ešte ďalší hráči, ktorí nás doplnia a dajú tímu iný rozmer ako bol teraz v príprave. Ja verím len v to najlepšie umiestnenie a myslím, že ostatní chlapci taktiež."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.3 (6 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.