Trojicu slovenských tímov čaká od štvrtka vrchol klubovej sezóny


By TOPhbl.sk - Posted on 17 september 2013

Všetci traja naši slovenskí zástupcovia cestujú na turnaj skromne, no s cieľom uspieť.

Pikantný zápas s Oberwillom

Od štvrtka do soboty hostia Pardubice vrchol medzinárodnej klubovej sezóny, svetový pohár. Ako je známe, finalistov slovenskej extraligy Nitru a LG AZhokej Bratislava doplnili len nedávno hokejbalisti Skalice, ktorí zaplnili posledné dvanáste miesto. Záhoráci teda idú do Čiech hlavne nabrať skúsenosti.

"Samozrejme to bude hlavne o tom, aby sme sa niečomu priučili. Otestujeme si, ako obstojíme na medzinárodnej úrovni, máme mladé mužstvo. Ale to neznamená, že nezabojujeme o nejaké víťazstvo, aj keď skupinu máme veľmi ťažkú," povedal tréner Skalice Pavol Bolebruch. Záhorákov čaká v základnej časti český majster Vlašim a švajčiarsky šampión Oberwill, posledný dvojnásobný víťaz svetového pohára. 
"Skupina je ťažká, nevzdávame sa však dopredu. Český hokejbal poznáme, máme s ním bohaté skúsenosti. Na zápas s Oberwillom sa tešíme, trénuje ho náš rodák, môj bývalý spoluhráč Tibor Kapánek, bude to pre nás špecifický zápas," doplnil skalický tréner.

Skaličania cestujú do dejiska turnaja v stredu poobede vlakom, bývať budú v hosteli Trím. Naspäť sa vracajú v nedeľu. Na súpiske sú všetci hráči, ktorí absolvovali aj úvodné dve kolá, chýbať budú jedine Černek, ktorého neuvoľnil zamestnávateľ a dovolenkujúci David Janáč.

Vyvarovať sa podcenenia

Vicemajster LG AZhokej Bratislava cestuje rovnako skromne, no odhodlane: "Vieme, že nás čakajú nároční súperi a nebude to ľahké. Splniť rolu favorita bude mať každý tím ťažké, napríklad aj kvôli hraciemu času zápasov. Napriek tomu sa samozrejme budeme snažiť o čo najlepšie umiestnenie," vyslovil sa pred odchodom tréner Jaroslav Šalka.
Bratislavčania majú rozhodne hrateľnejšiu skupinu ako Skalica, no favoritom sa napriek tomu necítia: "Nesmieme v prvom rade nikoho podceniť. Nepovažujem náš klub za favorita skupiny, napriek tomu by sme chceli ísť do playoff z prvého miesta. Až vyraďovacia časť ukáže, ako sú na tom jednotlivé kluby s formou." 

Do Pardubíc sa presunú hráči LG autami vo štvrtok, keďže rozpis turnaja im v tento deň prisúdil zápasy až na neskoršiu hodinu. Stan si rozložia v hoteli Kristl, domov sa vracajú podľa priebehu turnaja. Súpiska vicemajstra činí dvadsaťpäťhráčov, ktorých tréner Šalka vybral podľa momentálnej formy.

Konečne preraziť na medzinárodnom fóre

S najvyššími cieľmi cestuje na svetový pohár majster z Nitry, ktorý chce konečne na medzinárodnej klubovej scéne preraziť, keďže z dvoch doterajších účastí má iba bronz z Villachu. "Uvedomujeme si, že každý tím bude chcieť v Pardubiciach uspieť, no máme najvyššie ciele," povedal manažér a gólman v jednej osobe Stanislav Petrík. Nitranov čaká v skupine český vicemajster Hradec Králové a Crusader Londýn. "O Londýne nemáme žiadne informácie, nevieme, čo nás čaká. S Hradcom sme už raz hrali pred dvomi rokmi na svetovom pohári v Plzni, ten zápas sme vyhrali, ale teraz to môže byť úplne iné mužstvo. Favoritmi skupiny sa necítime, za ten hrací čas 2x15 minút sa môže stať čokoľvek," vie dobre Petrík.

Majster sa do Pardubíc presúva v stredu po obede autobusom. S tímom cestujú všetci hráči, no na súpisku sa zmestilo len dvadsaťpäť vyvolených, ktorí majú podľa trénerov najlepšiu formu. Bývať budú Nitrania v hoteli Sport, hneď vedľa zimného štadióna, kde sa turnaj odohrá. Domov sa výprava vracia v sobotu po odohraní posledného zápasu.

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 15 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.