Svidník s víziou play-off, posilami i novým trénerom


By Ján Ivančík - Posted on 07 august 2014

"Oficiálne sme spolu začali prípravu v stredu 6. augusta. Máme na programe tri tréningy týždenne," povedal pre TOPhbl.sk o príprave Svidníka Branislav Štefan.

Nová extraligová sezóna sa už blíži a zaháľať nemienia ani vo Svidníku. Minuloročný nováčik už odpálil kondičnú prípravu a myslí na nové výzvy, ktoré prinesie nový ročník.

"Oficiálne sme spolu začali prípravu v stredu 6. augusta. Máme na programe tri tréningy týždenne. V stredu bude na programe zlepšovanie kondície, v piatok a v sobotu sa budeme stretávať na ihrisku," objasnil plán prípravy pre TOPhbl.sk Branislav Štefan.

Tradičným ozvláštnením leta bývajú pre extraligistov turnaje a prípravné stretnutia. Aký program majú vo Svidníku?

"Už počas najbližšieho víkendu sa zúčastníme na turnaji vo Vranove. Ďalšie zápasy nám zatiaľ vedenie neavizovalo, no predpokladám, že v priebehu augusta sa budú vybavovať za chodu," vraví najlepší kanonier východniarov v uplynulej sezóne.

V kabíne Lionu dôjde i k zmenám, hoci gro vlaňajšieho tímu by vraj malo zostať pohromade.

"Do prípravy sa zapojí skoro celý tím, ktorý dohral vlani ročník. Samozrejme, hovorí sa aj o posilách. Z Ružinova by mal prísť Roman Račko, v riešení sú aj niektorí hráči z košickej mestskej ligy. Verím, že nás na tréningoch bude bývať asi dvadsať," objasnil situáciu ohľadom v kabíne Branislav Štefan.

Hovorilo sa aj o zmene na poste trénera. Spoluprácu s Lionom Svidník mal nadviazať Maroš Hric, dlhoročný hráč Prešova a bojovník za zlepšenie podmienok hokejbalistov v regióne. K dohode napokon aj došlo, čo nám potvrdil i novovymenovaný tréner východniarov.

S posilami prichádzajú i nové výzvy. Po premiérovom oťukávaní sa v extralige myslia Svidníčania na vyraďovaciu časť, v ktorej môže prekvapiť naozaj každý každého.

"Vlaňajšia sezóna pre nás nebola zlá. Myslím si ale, že treba napredovať, a tak by malo byť našim cieľom v novom ročníku dosiahnutie play-off," dodal na záver Branislav Štefan.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.