Martin čaká od začiatku augusta päťtýždňová príprava


By Ján Ivančík - Posted on 27 júl 2014

"Príchody a odchody hráčov sú v športe bežné. Chceme ale, aby mužstvo zostalo pohromade," povedal tréner Martina Aurel Nauš.

Leto je v plnom prúde a na hokejbalovej mape sú momentálne najzaujímavejšie letné turnaje. Už o chvíľku sa však začnú aj prípravy extraligistov, či prvoligistov na novú sezónu, do štartu ktorej zostáva ešte viac, než mesiac.

„Letnú prípravu chceme začať prvého augusta a potrvá päť týždňov. Počas nich chceme odohrať jeden turnaj, ktorý organizujeme na domácej pôde v závere augusta, teda ČSOB Poisťovňa Cup 2014,“ povedal pre klubový web ŠKB Imperial Vitamins Martin tréner Aurel Nauš.

Martinčania majú za sebou nie práve najvydarenejšiu sezónu. Celkové piate miesto bolo pre mužstvo z Turca jednoznačne sklamaním a v budúcom súťažnom ročníku by ho Imperial Vitamins chceli vylepšiť.

„Ak by som povedal, že som spokojný, tak by som klamal. S kolegom Jožkom Durišom sme sa zhodli na tom, že výborne rozbehnutú sezónu nám zbabrala jarná časť. Inak sme sa mohli tešiť z dobre vykonanej práce,“ znejú slová 41-ročného trénera, ktorý nemá problém držať krok s hráčmi na ihrisku.

Martinské mužstvo malo vlani lídrov, no i tých, ktorí za očakávaniami zaostali. Napriek tomu Nauš chce, aby sa káder veľmi nemenil.

„Príchody a odchody hráčov sú bežnou súčasťou každého športového klubu. Je to prirodzené, no napriek tomu dúfam, že u nás nedôjde k veľkému pohybu. Chceme, aby mužstvo zostalo pohromade,“ vraví martinský tréner a ohľadom realizačného tímu dodáva: „Ja ostávam na lavičke a nakoľko kolega Ďuris má ako hlavný tréner povinnosti v reprezentácii, túto vec doladíme neskôr. O predbežnej spolupráci sme však hovorili.“

V novom ročníku bude mať ŠKB jasný cieľ – odohrať celú sezónu tak, ako vlaňajšiu jeseň. V praxi to znamená, že sa treba vyvarovať výkyvov, ktoré boli na jar naozaj až príliš zreteľné.

„Aj keď zalovím hlboko do svojej pamäti a do histórie nášho klubu, tak si nepamätám na to, aby sme odohrali tak odlišnú jesennú a jarnú časť. A to už máme za sebou 28 rokov existencie klubu,“ vraví Nauš.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.8 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
8 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.