Slovensko s presvedčivou výhrou

By Ján Ivančík - Posted on 20 jún 2011

Vo svojom druhom vystúpení Slováci presvedčivo bojujú o body.

Slovenská reprezentácia mužov zvíťazila aj vo svojom druhom stretnutí na domácich majstrovstvách sveta, keď na ZŠ O. Nepelu v Bratislave zdolala Grécko 4:0. Slovákom v zápase vyšli najmä presilové hry, v ktorých sa presadili štyrikrát a rozhodli o svojom triumfe. Gréci, v ktorých tíme je mnoho Kanaďanov, hrali v obrane pozornejšie ako v nedeľu Rakúšania, smerom dopredu im však zverenci trénera Romana Töröka veľa nedovolili.

Slovákom v úvode stretnutia pomohli dve presilovky, v ktorých skórovali. Najskôr v 3. min sa k odrazenej loptičke dostal Peter Tóth a poslal svoj tím do vedenia, o dve minúty sa pri početnej prevahe presadil tvrdou strelou spomedzi kruhov Michal Hrivňák. Slováci si vytvorili aj ďalšie príležitosti, ale pribrzdilo ich vylúčenie Tótha na 5 minút. V úvode 15. min zlikvidoval Petrík trestné strieľanie Trougakosa, čo bol vlastne jediný zákrok slovenského gólmana v prvej pätnásťminútovke. V druhej tretine bola aktivita aj naďalej na slovenskej strane. V 21. min sa pri početnej výhode presadil z ostrého uhla Michal Ecker a zvýšil na 3:0. Slovenskí hokejbalisti následne nepremenili viaceré príležitosti. Domáci sa bavili hrou, v tretej tretine predviedli niekoľko efektných kombinácií, ale bez konečného efektu. V záverečnej minúte pečatil skóre pri presilovke Rímsky.

Slováci po utorkovom dni voľna nastúpia v stredu o 18.00 h na tretí duel v B-skupine proti USA. Ak vyhrajú, mali by už mať istotu priameho postupu do semifinále.

Výsledok stretnutia A-kategórie MS mužov:

Slovensko 4:0 (2:0, 1:0, 1:0) Grécko
Góly: 3. Tóth (Lajčiak, Slovák), 5. Hrivňák (Giba), 21. Ecker (Ladiver, Svitana), 45. Rímsky (Káčer)
Vylúčení: 6:12 na 2 min, navyše: Tóth (SR) na 5+DKZ, presilovky: 4:0, rozhodovali: Grewall (India), Pikula (ČR), 1000 divákov.

Zostava Slovenska: Petrík - Minárik, Giba, Kapánek, Blahut, Filip, Káčer, Lvomský, Brejčák - Hrivnák, Svitana, Škvaridlo - Tóth, Chovan, Slovák - Rímsky, Kanich, Lajčiak - Ecker, Ladiver, Paločko