Výsledok dohrávaného stretnutia 17.kola extraligy seniorov:

HBC Žirafa Žilina 2:5 (1:0,0:4,1:1) HbK 87 Skalica

Góly: Koštek, Melicherčík – Bolebruch, T.Sofka, Válek, Martinusík, Galbavý

Vylúčenia:7+2x10-7 Využité: 0-1

Žilina: Michal Winkler, Matej Krško,Martin Hulín,Norbert Pavlorek, Stanislav Vojaský, Michal Dubovec, Michal Koštek ,Andrej Miške, Adam Ratulovský, Michal Melicherčík, Edmund Kuna,Peter Hájek, Irenej Chodelka, Ján Marjenka, Matej Kosa, Marián Bednár, Stanislav Janisek
Skalica: Vladimír Macháček, Pavol Bolebruch, Luboš Krajsa, Lubor Komenda, Jaroslav Martinusík, Tibor Sofka,Ladislav Jablonický, Martin Daniel, Róbert Liščák,Peter Galbavý, Richard Válek, Roman Babiar

Do stretnutia lepšie vošli domáci, ktorí sa ujali vedenia gólom Košteka v piatej minúte po nahrávke Kosu. To však bolo do konca druhej tretiny z gólovej strany Žiliny všetko.

Hostia sa chopili iniciatívy a v druhom dejstve Žirafu zostrieľali v pomere 4:0. Z tohto manka sa už domáci nedokázali vymaniť do samého záveru stretnutia. Postupne sa presadili Bolebruch, Sofka, Válek a Martinusík. Žilina doplácala na časté vylúčenia. V nich síce inkasovala iba raz, no obrali ju o množstvo síl.

Tretie dejstvo prinieslo gólovo vyrovananý priebeh presný zásah na oboch stranách. Skalica sa tak opäť dotiahla na Nitru na rozdiel jediného bodu, Žilina je aj naďalej pred bránami play-off.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.5 (4 votes)