Sezóna splnila očakávania "divochov"


By Ján Ivančík - Posted on 04 november 2009

"V defenzíve máme čo zlepšovať, to je náš najväčší problém. Ale to, že sme náhradnému brankárovi, vlastne hráčovi, Davosu za jedenásť minút nedokázali streliť ani gól nechváli ani ofenzívu," povedal pre fhbl.sk Adam Brestovský.

 

Mimoriadne napínavý duel s Davosom napokon ukončil sezónu pre treťoligový klub Wilds. "Divosy" síce mali odohrať ešte jedno kolo, no po vylúčení Pirates zo súťaže sa už hrať nebude. Napokon sa im teda podarilo udržať si šiestu priečku, čo je vo vyrovnanom ročníku mimoriadny úspech. Fhbl.sk Vám prináša rozhovor útočníkom Wilds, Adamom Brestovským.

S Davosom to bola mimoriadna bitka. Nemuselo to tak však byť. Po prvej tretine 2:0, desať minút pred koncom 7:4. Napokon ani bod po prehre 8:7...

"Do zápasu sme vstúpili aktívne a postupne sme strelili dva góly. Potom však prišlo poľavenie v ofenzívnej aj defenzívnej činnosti, z čoho rezultoval stav 3:4 pre Davos. Začiatkom tretej tretiny sme sa zvýšenou aktivitou vrátili do zápasu štyrmi rýchlymi gólmi. Obávam sa, že sme sa nechali falošne uspokojiť trojgólovým vedením a vidinou dvoch bodov. Potom prišlo zranenie brankára súpera a chvíľu sa nehralo. Tam by som videl príčinu nášho útlmu - vychladli sme, čo viedlo k absolútnej strate koncentrácie. To Davos okamžite využil na dve rýchle skórovania. Potom to už bolo len o dobíjaní našej bránky. Ku koncu som sa nechal netakticky vylúčiť, Davos vyrovnal a následne strhol vedenie na svoju stranu strelou z uhla, ktorá aj s veľkou mierou šťastia prepadla cez nohy nášho brankára."

Davos hral bez Počarovského, ktorý tesne pred koncom nechal post gólmana u žltých neobsadený. Chytal teda Kisel. Aj ten sa zranil, no ani to vám nepomohlo. Bolo cítiť, že v bráne nestál "odborník"?

"Áno absenciu brankára Davosu bolo trochu cítiť, góly padali ľahšie ako inokedy. Musím však poznamenať, že tam bolo na hráča aj zopár pekných zákrokov."

Ofenzívne sa niet na čo sťažovať. Sedem gólov by na výhru malo stačiť. V obrane to však trochu škrípe.

"Je to pravda, v defenzíve máme čo zlepšovať. To je náš najväčší problém, ale fakt, že sme náhradnému brankárovi, vlastne hráčovi , Davosu za jedenásť minút nedokázali streliť ani gól nechváli ani útok."

Tento ročník by ste mali dohrať na šiestej priečke. Úspech, alebo sklamanie?

"Pokiaľ sú moje prepočty správne a Zoborskí Orli neprekvapia proti Double Killu, mali by sme túto sezóny obsadiť šieste miesto. To bol i náš cieľ."

Najbližší zápas vás čakajú "piráti". To bude asi výhra...

"Posledné kolo by sme mali podľa plánu odohrať s mužstvom Pirates. Ak náš súper nastúpi do zápasu, je naším cieľom rozlúčiť sa s touto sezónou výhrou. Je však pravdepodobne, že náš súper vôbec nenastúpi, nakoľko podľa vyjadrenia člena OV tím Pirates prekročil povolený počet kontumácii a bol vyradený zo súťaže."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.7 (6 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
9 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.