Reprezentácia U16 má za sebou prvý zraz pod vedením nových trénerov


By Michal Runák - Posted on 03 marec 2014

Milan Ladiver po prvom sústredení U16: "Videli sme veľmi šikovných hráčov a nádejné talenty na reprezentačný dres. Súťaž sa pre chlapcov ešte len rozbieha, aj keď určité mená v nás zanechali veľmi príjemný dojem."

Prípravu na MSJ v Bratislave začali aj najmladší účastníci šampionátu, ktorých na tomto vrcholnom podujatí povedie nová trénerská dvojica Milan Ladiver - Ľubomír Liška. Na prvé sústredenie si pozvali do Gajar tridsať hráčov, ktorí tak mali prvú možnosť ukázať sa a zabojovať o to, aby sa ich meno objavilo aj v ďalšej nominácii. Ako sústredenie prebiehalo, ale aj o ďalších plánoch i pocitoch samotných trénerov, sme porozprávali s Milanom Ladiverom, jedným z dvoch hlavných kormidelníkov.

Aká bola náplň samotného sústredenia?

"Program bol rozdelený do dvoch častí. Prvú tvoril tréning, testy a prípravné cvičenia s jednoduchým riešením, druhú časť tvoril herný tréning so situáciami zo zápasov a modelovaný zápas piatich proti piatim, doplnený o teóriu spolu so vzájomným poznávaním sa."

Aký bol prístup nominovaných hráčov?

"Prístup hráčov hodnotíme kladne, aj keď je niekedy vidieť rozdiel medzi chlapcami, ktorí prešli hokejovými kategóriami. Musím však vyzdvihnúť všetkých chlapcov, ktorí sa sústredenia zúčastnili, pretože sa snažili koncentrovať a vykonávať herné činnosti tak, ako sme od nich žiadali."

Ako ste si s druhým trénerom Liškom rozdelili úlohy?

"Rozdelili sme si to tak, že Lubo mal na starosť prvú časť s prípravnými cvičeniami a ja hernú časť s vybranými cvičeniami, ktoré boli zamerané tak, ako by mohla smerovať naša taktika do zápasov."

Máte po tomto sústredení utvorenú kostru tímu, alebo to bolo v tomto smere málo na nejaké hodnotenie?

"Myslím, že aj dalšie sústredenia nám ukážu, akým smerom sa môžeme uberať. Videli sme veľmi šikovných hráčov a nádejné talenty na reprezentačný dres. Súťaž sa pre chlapcov ešte len rozbieha, aj keď určité mená v nás zanechali veľmi príjemný dojem."

Aký je ďalší plán prípravy?

"Čakajú nás dalšie sústredenia, či už v Nitre, Bratislave, alebo prípadne v Žiline. Bližšie informácie a nomináciu zverejníme neskôr."

Ktorý z hráčov vás najviac zaujal?

"Nemusíme sa báť, že by sme prepadali na svetovej úrovni pri nedostatku nádejných talentov v hokejbale. Pokiaľ bude práca trénerov na takej úrovni, ako je to na východe, alebo severe Slovenska, tak Slovensko môže aj nadalej dosahovať tie najvyššie ciele. Preto by som nechcel vyzdvihovať jednotlivcov, ale skutočne celý kolektív, lebo chlapci sa medzi sebou "hecovali" a snažili sa povzbudiť, čo je krásny prísľub do budúcnosti."

Tréner U20 Danko sa po prvom sústredení vyjadril, že najviac tlačí topánka jeho výber v defenzíve. Vieš pomenovať aj ty, kde to bolo nevyvážené?

"Nakoľko sme neodohrali takýto turnaj ale riešili sme s hráčmi "len" jednotlivé herné situácie, nebolo to až také viditeľné. Skôr by som povedal že to nieje len o defenzíve ako takej, ale o tom, aby naši chlapci pochopili, že každý musí na 100% dodržať či už ofenzívne, alebo defenzívne úlohy, ktoré od nás trénerov dostanú a potom dosiahneme určite taký skvelý úspech, ako dosiahli seniori na MS v St. John´s v Kanade. Takže budeme pracovať na tom, aby sme to vyvážili."

Váš celkový pocit po tomto prvom zraze?

"Veľmi sme sa tešili na túto prácu, takže pocity sú skvelé. Po trénerskej stránke neboli žiadne problémy , takže aj touto cestou musíme poďakovať SHbÚ, Gajarom a aj regionálnym trénerom, že pristúpili k nominácií svedomito a zodpovedne. Chlapcom a ich rodičom musíme poďakovať  k nasadeniu, prístupu a ochote zúčastniť sa zrazu a určite si navzájom prajeme veľa zdravia a šťastia do ďalších spoločných zrazov, ktoré vyvrcholia MS v Bratislave."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.