Red Bauer a P.N.CH Nitra... Prekvapenia sezóny?


By Ján Ivančík - Posted on 06 marec 2010

"V tomto ročníku by sme sa už konečne chceli odtrhnúť od druholigového dna, na ktorom sme sa posledné sezóny potácali," znie jednoznačný verdikt Miroslava Pavčíra z Red Baueru.

Red Bauer a P.N.CH Nitra by mohli patriť k príjemným prekvapeniam nového ročníka druhej FHbL. Nové posily, nové motto či noví sponzori. To všetko sú faktory, ktoré ovplyvňujú výkony klubov.

"Našim cieľom pred sezónou je stred tabuľky. V tomto ročníku by sme sa už konečne chceli odtrhnúť od druholigového dna, na ktorom sme sa posledné sezóny potácali. Dopomôcť by nám k tomu mali aj naše nové posily Javorčík, Toman, Kljajič či Ščasný. Pred novým ročníkom sa zdá byť náš káder dostatočne posilnený, no všetko sa uvidí až na ihrisku. Do úvodného zápasu však už neplánujeme žiadne posily," vyjadril sa pre fhbl.sk zástupca Red Baueru Miroslav Pavčír.

Druhým mužstvom, ktoré by mohlo byť príjemným prekvapením nového ročníka II.FHbL je P.N.CH. Nitra. Toto družstvo tiež prešlo radikálnejšími zmenami a pri vstupe do novej sezóny si verí.

"V sobotu sa začne nová sezóna ligy a naše mužstvo hrá s papierovo slabším súperom. Možno lepší štart sme si nemohli ani predstaviť, ale zdanie môže klamať. My sme sa poctivo pripravovali už zhruba dva mesiace pred sezónou a nič sme nenechali na náhodu. V mužstve sa nachádzajú nové posily, ktoré prišli z prvej ligy, čo nám dodáva na veľkej sile. Sú to hráči, ktorí dokážu rozhodovať zápasy, " povedal na margo úvodného duelu s HbK Gladiators Jozef Cigáň.
 

Príprava pre druholigistu prebehla podľa predstáv. Nové posily sú otestované a teraz už zostáva iba čakať ako sa ukážu v ostrých zápasoch.

"Odohrali sme niekoľko dobrých zápasov s mužstvami z prvej ligy, a tam bolo vidieť, že môžme výrazne zamiešať tabuľku II. ligy ale zároveň sme si vedomí, že treba zostať pri zemi a hrať to, čo nás baví a to čo je na našej hre to najkrajšie. Spokojnosť v mužstve je výborná a hráči sa už tešia na ligu," zhrnul vedúci mužstva Cigáň.

Do novej sezóny chce P.N.CH vstúpiť pravou nohou. Výrazne posilnenie kádra by však nemalo byť konečné. Cigáň v lete plánuje pokračovanie.

"Káder ktorý teraz máme je jeden najlepší aký sme doteraz mali a už teraz viem povedať, že počas letnej prestávky určite budeme posilovať. Už teraz máme vyhliadnutémená, ktoré nám prisľúbili štart za P.N.CH. Nitra v jesennej časti ligy. Koniec koncov sme aj prinútení pribrať hráčov, lebo niektorí už končia školu a odchádzajú domov a už nebudú môcť hrať. A keď sa to tak vezme aj naše stanovy nám kážu vychovávať mládež, čo je jedna z našich prvoradých úloh na tento rok," vyslovil sa vedúci P.N.CH.

A čo sa týka záverečného umiestnenia, zneli slová manažéra klubu jasne: "Na výročnej porade, ktorá sa konala po ukončení ligy, sme si stanovili podobné ciele ako minulý rok - skončiť do 8 miesta a tým obhájiť minuloročnú pozíciu a poprípade poskočiť o jednu alebo dve priečky nahor."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
5 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.