Pruská efektivita slávila úspech aj proti LG


By fhbl.sk - Posted on 23 október 2010

Pruské získalo ďalší cenný skalp, po Nitre zdolalo ŠK 98 aj LG Bratislavu.

Pruské opäť raz ukázalo ako sa hrá efektívny hokejbal. Po nečakanom triumfe v Nitre získalo ŠK 98 plný bodový zisk aj na vlastnom ihrisku.

Po prvej tretine bol stav vyrovnaný v pomere 1:1. Druhé dejstvo znamenalo jednogólový náskok hostí z Bratislavy, no ani to presne neodzrkadlilo vývoj stretnutia. Takmer celá druhá tretina sa odohrávala na polovičke domácich i vďaka trom presilovkám LG. Domáci sa zmohli iba na niekoľko rýchlych brejkov, z ktorých im jeden v 23. min. vyšiel, keď Pecucha vysunul O. Budaya. Ten nalákal brankára LG a následnú prihrávku do prázdnej brány zužitkoval Bakoš 2:3.

Hostia aj v treťom dejstve stupňovali svoj tlak i napriek zúženiu hry na dve formácie zo strany Pruského. V 38.minúte sa podarilo domácemu Bielikovi vyrovnať, čo naštartovalo nevídaný obrat v hre. Ten bol zavŕšený minútu pred koncom riadneho hracieho času, keď opäť Bielik zakončil v samostatnom úniku. Tento gól bol súčastne víťazným, pretože majster napokon inkasoval už iba do prázdnej brány. Pruské tak opäť raz ukázalo, že netreba mať viac z hry ale viac z bodov.

ŠK 98 Pruské 5:3 (1:1,1:2,3:0) LG TPS Bratislava

Góly: Bielik 2, Kučera, Bakoš, O.Buday – B.Varga, Ondrušek, Škvaridlo

Zostavy:

ŠK 98: Moško, Šišovský – Chotár, Gregorík, Kyselica, Pavlačka, Kolman – Škultéty, Pecucha, Kučera, Bakoš, Harár, Bielik, Suchánek, Buday O, Buday M.

LG TPS: Kalis - Kanich, Vavro, Varga, Ondrušek, Sedláček, Minarik, Abrahám, Antl,  Škvaridlo, Mitter, Toth, Drozdik, Velčický, Mikulčík, Čapka, Baran, Muller

Vylúčenia: 7:4

Peter Číha (tréner LG TPS Bratislava): "Prehra je pre nás veľkým sklamaním. Počas celého stretnutia sme boli lepším a aktívnejším tímom. Myslím si, že sme si nezaslúžili z Pruského odísť bez bodu. Za stavu 1:3 a 2:3 sme nevyužili neuveriteľné množstvo šancí a súper to využil. Pruské sa chytilo náhodným gólom a dokázalo otočiť vývoj stretnutia. Mali sme poriadnu dávku smoly, veď posledný gól sme inkasovali minútu pred koncom stretnutia. Posledný klinec do našej rakvy bol opäť gól do prázdnej brány sekundu pred záverom."

František Cíbik (ŠK 98 Pruské): "Chceli sme potvrdiť tri body z Nitry, čo sa nám podarilo i keď s veľkým šťastním. Body veľmi potrebujeme, pretože dobiehame straty zo začiatku ročníka. V nedeľu prajem LG veľa šťastia, lebo v sobotu ho mali veľmi málo."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
8 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.