By Michal Runák - Posted on 26 november 2011

Pre LG bola Považská Bystrica nečakane vyrovnaným súperom.

LG Bratislava 2:1 (1:0,1:1,0:0) Double Team Žirafa PB

Góly: STRAPÁK (Vavro, Kanich), TÓTH (Paulech, Zemeš) - LYŠ (Hrenák)

Vylúčenia: 4:2, navyše Ondrušek /LG/ a Strhák /DT/ 10 min OT, Využitie: 0:1, Rozhodovali: Kralovič-Slezák, Diváci: 40

LG TPS: Kalis - Mateička, Müller, Minárik, Vančo, Giba, Lvomský, Odrušek, Varga, Mikulčík, Vavro, Paulech, Kanich, Drozdík, Velčický, Hrabárik, Strapák, Tóth, Zemeš

DOUBLE TEAM: Bratina, Choreň - Lyš, Pružinský, Hrenák A., Hrenák M., Strhák, Šamaj, Škrabko, Spál, Gajdoš, Kuric, Repáč, Rezák, Martančík, Koleno

Zápas začal pre hostí ako z rozprávky. Kapitán domácich sa totiž zabudol pozdraviť s rohodcami a po dvadsiatich sekundách oplácal Varga. Sto sekundovú presilovku piatich proti trom však však zahrali zle, najväčšiu šancu mali až pri stave 5 na 4, keď strieľal nepresne A. Hrenák. Za rovnovážneho stavu sa domáci dostali do očakávaného úvodného tlaku, hostí na blížiace sa nebezpečenstvo upozornil najskôr Velčický, no neuspel ani on a rovnako ani jeho spoluhráč Tóth, ktorý vystihol rozohrávku Bratinu. Gólman Bystrice bol úspešný aj po šanci Ondrušeka, ktorému nabil Mikulčík. Na svojom mieste bol aj Kalis, ktorý dobre prečítal prečíslenie hostí. Bratina na strane druhej však následne už inkasoval, keď sa presadil Strapák. Vyrovnať mohol Strhák, ktorý sa rútil sám na Kalisa. V závere tretiny sekal Lvomský a musel na dve minúty. Divadlo Strháka po následnom faule ocenili rozhodcovia deaťminútovým osobným trestom. O sedem sekúnd však Ondrušek narazil na mantinel svojho súpera a rovnako obišiel s deaťminútovou "osobkou". K nemu však rovnako dostal aj dve minúty a hostia tak mali opäť takmer dvojminútovú presilovku 5 na 3. Tú domáci prečkali až do konca tretiny, v pokračujúcej presilovke na začiatku druhej tretiny však Lyšova strela zapadla za Kalisa a bolo vyrovnané. Potom mali šance domáci. Zemeš,Tóth a ani Kanich však neuspeli. Potom sa však dostal k loptičke opäť Tóth, ktorý švihom potvrdil svoju veľkosť a domáci opäť viedli. Rozhodnutie mohlo prísť v presilovke, ktorú LG zahralo výborne, Bratina však Považanov držal v hre. Jeho spoluhráč Strhák sa po vypršanom treste mohol zapísať do streleckej tabuľky, keď sa ocitol sám pred Kalisom, loptička sa však k nemu na šťastie domácich nedostala. Z priestoru medzikružia následne pálili Drozdík i Varga. V tretej tretine to bola hra na obe strany a gól visel vo vzduchu. Double Team mal šance na vyrovnanie, najväčšiu spálil Rapáč. Na opačnej strane sa nepresadili Vavro, Hrabárik a ani Zemeš. Hostia pol minúty pred koncom stiahli Bratinu, domáci však svoj náskok ubránili.

JAROSLAV ŠÁLKA, tréner LG: "Bol to pre mňa prekvapujúco ťažký zápas, Považská hrala veľmi slušne, narobili nám veľké problémy, mali sme čo robiť. Viac ako dnešné body ma teší to, akým spôsobom sme ich dosiahli. Zabojovalo celé mužstvo, každý sa povzbudzoval, nikto nikomu nič nevyčítal. To je pre mňna veľmi pozitívne. Dnes som videl konečne srdce. Trošku nás rozhodili oslabenia, dva krát sme hrali o dvoch menej, podržal nás Vlado Kalis. V druhej polovici sme hrali už bez faulov, čo ma taktiež teší."

PETER KAPRALČÍK, tréner DT: "Hrali sme dnes svoju hru, nedokázali sme však premeniť čisté gólové šance. Máme veľkú maródku, napriek tomu sme mali dnes dosť šancí na lepší výsledok. Máme smolu už dosť dlho, nechce nám to tam padať."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.2 (5 votes)