Pavčír: Bol to jeden zápas, držme sa plánu a nelietajme v oblakoch


By Ján Ivančík - Posted on 15 marec 2010

"Do zápasu sme šli za stavu 0:0 a všetko bolo len a len na nás. Taktika nám vyšla do bodky," povedal po mimoriadne úspešnom stretnutí s Demons V.Lapáš hráč Red Baueru

Druhé kolo II.FHBL prinieslo nejeden zaujímavý duel. O čosi prekvapujúcejší výsledok než v iných sa však zrodil v stretnutí medzi "démonmi" a Red Bauerom. Modro-bieli dokázali favorizovaného súpera rozprášiť na nulu v pomere 5:0.

"Pred zápasom sme moc nemysleli na to, či vyhráme alebo prehráme. Stanovili sme si taktiku a tú sme sa snažili dodržiavať po celý čas stretnutia," povedal v rozhovore pre fhbl.sk Miroslav Pavčír.

Taktika bola evidentne úspešná. Lapáš je totiž aj v tomto ročníku jeden z ašpirantov na titul druhej ligy. "Určite sme si boli toho vedomí, predsalen, v minulej sezóne skončili na druhom mieste. No do zápasu sme šli za stavu 0:0 a všetko bolo len a len na nás. Taktika nám vyšla do bodky," pochvaľoval si Pavčír.

Podľa Pavčíra bolo uholným kameňom úspechu poctivé bránenie. "Hlavné bolo bránenie, nenechať ich vystreliť a nekaziť prihrávky v obrannom pásme. Samozrejmosťou bolo poctivé vracanie sa do obrany. Využívali sme rýchle úniky, po ktorých padla väčšina gólov."

Za zmienku však stojí aj výkon gólmana Red Baueru. Stretnutie bez inkasovaného gólu proti Demons je mimoriadny výkon. "Samozrejme, brankára Depeša musím pochváliť, bol to jeho zápas. Určite sa nám hralo lepšie, keď sme vedeli, že sa naňho môžme vzadu spoľahnúť. Vytiahol aj pár pekných zákrokov," vyslovil sa Miroslav Pavčír. Depeš sa napokon stal gólmanom kola.

Skvelý výsledok naznačuje formu Red Baueru, od ktorej sa možno odražiť. Napriek tomu hráči nechcú zaspať na vavrínoch. "Ešte nechceme lietať v oblakoch. Bol to len jeden zápas. Prioritou pre nás zostáva cieľ, ktorý sme si stanovili pred sezónou a to byť umiestnený do 8. miesta. Meniť cieľ môžeme až po jarnej časti, keď sa vyprofiluje tabuľka,"  zakončil Miroslav Pavčír.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 14 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.