Oberwil na World Cup do Plzne s ďaľším Slovákom


By Michal Runák - Posted on 23 august 2011

 Do tímu švajčiarskeho majstra prichádza na krátke hosťovanie reprezentačný bek Minárik.

Nadchádzajúci víkend hostí česká Plzeň svetový pohár v hokejbale. Nás na ňom budú reprezentovať aktuálny majster z Nitry a vicemajster z Ružinova. Dvoch zástupcov zo Slovenska však na tomto turnaji bude mať aj švajčiarsky Oberwil Rebells. Okrem Tibora Kapánka, ktorý sa na turnaji rozlúči so svojou hráčskou kariérou, bude hájiť farby "rebelov" aj jeho reprezentačný kolega Jozef Minárik, hráč LG  TPS Bratislava.

"Počas MS v Bratislave ma oslovil Tibor Kapánek s tým, že v prípade keby sa môj klub LG nedostal do nominácie na World Cup, či by som bol ochotný posilniť Oberwil na spomínanom turnaji, samozrejme som súhlasil. Pôjde o medzinárodnú konfrontáciu, ktorá mi dá ďalšie skúsenosti. Viem, že okrem mňa mali záujem aj o ďalších mojich kolegov z reprezentácie, nakoniec však angažovali spolu so mnou dvoch Američanov," ozrejmil svoju nečakanú zmenu dresu jeden z najlepších bekov, aký behá po slovenských ihriskách.

Počas svetového pohára sa však práve Minárikov LG zúčastní turnaja v Ostrave, kde obhajuje prvenstvo. Svoje uvoľnenie vysvetlil sám hráč takto: "To, že ide LG na turnaj do Ostravy bolo isté až po mojej dohode s Tiborom Kapánkom a vzhľadom na to, že chce na tomto turnaji ukončiť svoju skvelú hokejbalovú kariéru, a aj kvôli faktu, že tento turnaj bude kvalitatívne o niečo lepší ako turnaj v Ostrave, poprosil som trénera o uvoľnenie. Ten s tým bez námietok súhlasil. Ďaľším faktorom pre ktorý som privítal svoju účasť na turnaji je ten, že by som sa aj ja rád s Tiborom osobne rozlúčil, pretože sme dlhorocný kamaráti a spoluhráči z reprezentácie."

V LG teda táto správa spočiatku zrejme vyvolala zdesenie. Obrancov typu Minárika máme pomenej, jeho odchod by bol určite bolestivý. Jozef však vzápätí všetkým fanúšikov Doprastavu vrátil krvný tlak do tých správnych čísel.

"Legionársky chlebíček by mi priniesol určite nové a bohaté skúsenosti, o tom niet vôbec  pochýb.Nepochybne tomu bude tak aj teraz, keď oblečiem na World Cupe dres Oberwil Rebells, i keď len na pár dní. Moje srdce však ostáva v LG," vysvetlila na záver dlhoročná opora reprezentácie.

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.8 (8 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.