Novinky z Čiech budia pozornosť


By Ladislav Kováč - Posted on 26 jún 2016

U našich západných susedov nastalo mnoho zmien a udalostí, z ktorých sme vybrali šesť najvýznamnejších.

Začiatok seniorskej prípravy na šampionát

Česká seniorská reprezentácia zahájila prípravu na  MS 2017, ktoré usporiadajú Pardubice. Reprezentanti absolvovali dvojdňový kemp na zimnom štadióne vo Světlé nad Sázavou. V dňoch 17-18. júna odohral český výber tri priateľské stretnutia. Česko si dvakrát zmeralo sily so Švajčiarskom a raz preverilo reprezentáciu do dvadsať rokov. Až šiestich hráčov do národného tímu dodali majstrovské Pardubice (Kladno 4, Letohrad 3). Program prípravy pokračuje v auguste kondičným sústredením a následne sa česká reprezentácia ukáže na turnaji v Novém Strašecí.

Česko - Švajčiarsko   10 : 2
Česko - Česko U-20   3 : 2
Česko - Švajčiarsko   6 : 3

Olympijský výbor uznal hokejbal

Český olympijský výbor na pravidelnom zasadaní výkonného výboru uznal Českomoravský zväz hokejbalu a zaradil ho medzi športy, ktoré olympijský výbor uznáva. Stal sa tak jedenástym zväzom, ktorý úspešne prešiel procesom uznania. ČMSHb sa tak po dlhoročnej snahe podarilo dostať hokejbal medzi športovú elitu a zaradenie do ČOV je pre budúce vyjednávanie s partnermi zväzu veľmi podstatná vec.

Unikátna sezóna Pardubíc

Unikátnu sezónu má za sebou východočeský klub HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice, keď sa vo všetkých vekových kategóriách prebojoval do finále. Pár hodín po seniorskom zlatom triumfe v CCM extralige získali premiérový titul aj hráči mladšieho dorastu. Hokejbalisti staršieho dorastu, mladší a starší žiaci získali pre Autosklo Pardubice strieborné medaily.

Nový predseda zväzu

Na valnom zhromaždení českomoravského zväzu odstúpil po dvoch rokoch Jozef Kozel z funkcie predsedu ČMSHb a dobrovoľne sa vzdal aj mandátu člena predsedníctva. Dočasným šéfom zväzu sa stal novozvolený podpredseda ČMSHb Martin Komárek. 

"Odstúpenie Jozefa Kozla nás všetkých prekvapilo. Ako predseda mal plnú podporu všetkých členov predsedníctva a pre hokejbal je to v tejto dobe veľká strata. Radi by sme Pepovi za jeho prácu pre zväz poďakovali. Posledné dva roky celého predsedníctva boli nepopierateľne plné pozitívnych posunov a za nimi stál vždy Jozef Kozel. Na 29.6. je zvolané mimoriadne zasadanie predsedníctva ČMSHb, ktoré rozhodne o ďalšom postupe. Je nutné upokojiť hokejbalovú verejnosť a pripraviť sa na udalosti, ktoré nás v najbližšej dobe čakajú, ako výprava reprezentácii do Sheffieldu, alebo príprava súťaži pre sezónu 2016/17," objasnil situáciu na stránkach hokejbal.cz podpredseda Martin Komárek, ktorý je aj členom predsedníctva zodpovedného za mládež a ženský hokejbal.

Výmeny v extralige 

Z CCM extraligy vypadlo mužstvo HBK Karviná, ktoré skončilo na poslednom mieste tabuľky play-out (skupina o udržanie). Naopak, do najvyššej českej súťaže postúpil víťaz prvej národnej ligy HBC Rakovník. V úvodnom zápase baráže o extraligu nastúpil neúspešný finalista 1.NHbL Rondo Teplice na domácom ihrisku proti Hradcu Králové, ktorý skončil predposledný v tabuľke play-out. 

Prvý zápas sa odohral 18.6. 2016 - (séria sa hrá na dve víťazstvá):
HbC Rondo Teplice - HBC Hradec Králové 1988   2 : 4  (1:3 0:0 1:1)
Góly: Jurčík, Sláma - Rail, Černý, Hudeček 2

Víkendový program baráže:

Sobota 25.6.  11:00  Hradec Králové - Teplice
Nedeľa 26.6.  11:00  Hradec Králové - Teplice  (prípadný rozhodujúci duel)

Pohárové vyvrcholenie

Počas víkendu 25-26. júna bola u susedov na programe aj bodka za klubovou sezónou - Český pohár, ktorý organizujú České Budějovice. Turnaj sa odohral v Budvar aréne na hlavnej a vedľajšej ploche zimného štadióna. O pohár sa pobilo 12 tímov rozdelených do troch skupín. V nedeľu na poludnie a o 13:30 môžu diváci sledovať semifinálové zápasy na YouTube kanále Hokejbal TV. Finále Českého pohára odvysiela v priamom prenose česká športová televízna stanica Šport 5.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.5 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.