Nomináciu nečakal, no dúfal v ňu


By Ján Ivančík - Posted on 13 január 2014

Medzi lídrov sa neradí, no tímu by chcel pomôcť. S reprezentáciou do dvadsať rokov cestuje aj hráč seniorského tímu Nitry Marek Ščasný.

Slovenská reprezentácia do dvadsať rokov už čoskoro vycestuje na svoj prvý tohtoročný turnaj, ktorý bude zároveň aj jednou z previerok pred blížiacim sa svetovým mládežníckym šampionátom v Bratislave. Pilsen Challenge, ktorý usporiada štvrté najväčšie mesto Českej republiky sa bude  hrať 15. až 16. februára.

V nomináciísa objavili najmä hráči z extraligy U19, niektorí však majú skúsenosti aj so seniorským hokejbalom. Jedným z nich je Merek Ščasný, ktorý si svoju premiéru v tíme úradujúceho majstra odkrútil už ako sedemnásťročný. Dnes má devätnásť a šancu prebojovať sa na majstrovstvá sveta vo svojej vekovej kategórií.

"Som veľmi rád, že som po oznámení nominácie uvidel v zozname aj svoje meno. Ak mám byť úprimný, nečakal som to. Iba v kútiku duše som dúfal, že by som sa mohol v reprezentácií objaviť. Aspoň na prvých zrazoch," povedal pre TOPhbl.sk Marek Ščasný.

Pre reprezentačného trénera Dušana Danka nie je nominácia jednoduchou vecou. Výber je široký a osobný kontakt s hráčmi z celého Slovenska nie je jednoduchý. Práve preto by mal byť turnaj v Plzni dobrou previerkou.

"Aké budú moje úlohy v tíme zatiaľ neviem. Je to na trénerovi, ktorý mi to oznámi pred turnajom. V týchto prípadoch všetko závisí od taktiky, ktorú zvolí," vraví mladík, ktorý si v tejto sezóne na konto pripísal sedem štartov v nitrianskom seniorskom drese.

Juniorský hokejbal na Slovensku ponúka mnoho talentov a našťastie si je z čoho vyberať. Aj preto by v kategórií do dvadsať rokov malo byť viacero potencionálnych lídrov.

"Ja medzi lídrami? Tak to asi nie... V tíme budú aj skúsenejší hráči ako ja. Napriek tomu by som chcel tímu pomocť a budem sa snažiť predvádzať najlepšie výkony, aké budem vedieť," dodal na záver Marek Ščasný.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
7 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.