Nitrania pripravujú plejádu noviniek, nechýbajú ani významné zmeny


By Ján Ivančík - Posted on 18 august 2017

V Nitre by malo pribudnúť ihrisko na "malý" hokejbal a mnoho aktivít.

Nitriansky hokejbal čakajú nemalé výzvy. S novým ihriskom prišli nové možnosti a našla sa aj zanietená partia, ktorá chce šport s oranžovou loptičkou pod Zoborom posunúť opäť o krok ďalej.  

„Hokejbalisti v Nitre mali stretnutie, na ktorom sme si povedali, ako by malo vyzerať napredovanie tohto športu v našom regióne. Máme pred sebou veľa výziev a verím, že sa nám ich v najbližšom čase postupne podarí napĺňať,“ rozhovoril sa pre TOPhbl.sk Miroslav Kupec, ktorý stojí na čele skupiny nitrianskych hokejbalových nadšencov.

Prvé zmeny sa budú týkať najmä ligových súťaží. Po skrátenom ročníku by sa nitrianska liga mala dočkať plnohodnotného ročníka, plán ale siaha aj ďalej.

Momentálne pripravujeme začiatok ligového ročníka NHbL, ktorá si vyskúšala skrátenú premiéru na novom ihrisku. V novej sezóne chceme pripraviť plnohodnotný ročník systémom jeseň-jar, pričom plánujeme mnoho noviniek. Medzi tie najväčšie patrí oceňovanie najlepších hráčov po každom zápase, ocenenia pre najlepšie individuálne výkony po základnej časti a aj po play-off, turnaj all-stars, zavedenie putovného pohára a mnoho ďalších vylepšení. Súťaž sa bude hrať od septembra do mája, či júna a chceli by sme ju spraviť atraktívnou nie len pre hráčov, ale aj pre divákov,“ konštatuje Kupec, ktorý ešte nevie odhadnúť konečný počet prihlásených tímov. „Momentálne operujeme s asi ôsmimi mužstvami, ale počet sa môže zvýšiť. Hracím dňom bude pravdepodobne nedeľa, nakoľko v sobotu ihrisko potrebujú extraligisti, ale v nedeľu ho využívajú iba minimálne.“

Spomínali sme, že plány prerastajú súťaž 5+1. Čo ďalšie je teda pripravené?

„Našim veľkým plánom je realizácia ihriska pre súťaž vo formáte 3+1. Momentálne doťahujeme financovanie a sponzorov. Ihrisko by sme chceli dokončiť do konca septembra tak, aby sme už v októbri mohli hrať. Nakoľko iná liga vo formáte 3+1 zrejme v Nitre nebude, predpokladáme, že záujem mužstiev bude značný,“ vraví Kupec.

 Okrem týchto noviniek sú na programe i ďalšie vízie. Nechýba ani práca s mládežou.

„Chceme ísť krok po kroku, aby sme nič neuponáhľali. Najprv je treba vybudovať zázemie. Okrem ihriska potrebujeme šatne, sprchy a ďalšie priestory. Na nich chceme tiež pracovať. Najlepším riešením by boli montovateľné kontajnery, v ktorých by sme si vytvorili podmienky na to, aby sa napríklad schôdze nemuseli konať po krčmách a podobne,“ znejú Kupcove slová, ktorý následne pokračuje na tému mládeže: „Extraligisti aktuálne nemajú žiadny mládežnícky tím. Tam by sme chceli zapracovať, aby sme mládež priviedli k tomuto krásnemu športu. Chceme spolupracovať so školami, uvažujeme aj nad žiackou ligou. Uvidíme, aký bude záujem a naše možnosti. Pokročili sme ale vo výučbe trénerov a rozhodcov. Niektorí z nás absolvovali školenia organizované SHbÚ a ďalší sa na nich zúčastnia v budúcnosti. Na systematickú prácu treba aj odborné znalosti.“

V budúcnosti by teda mohli okrem pravidelných súťaží pribudnúť aj turnaje, vrátane mládežníckych a podujatí v kategórii Masters. V procese vzniku je aj formálna nezisková organizácia, ktorá by mala združiť hokejbalové aktivity v Nitre – Nitrianska hokejbalová organizácia (NiHbO).

 
Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.