Nitra odohrala so Zvolenom vyrovnanú partiu

By Ján Ivančík - Posted on 06 september 2010

V boji Zvolena s Nitrou sa zrodila remíza.

Zápas sa začal vyvýjat v neprospech domácich, ktorí boli zaskočení dobrou hrou Zvolena. Rytieri boli pod stálym tlakom a len vďaka výbornému výkonu brankára Zimana sa neskončila prvá tretina katastrofou. Zvolen takticky a umne kontroloval stredné pásmo, dobre napádal Nitranov a ukázal, že má viac skúseností, než súper.

V druhej časti hry sa domáci otriasli a dostávali na svoje hokejky čoraz viac hry. Postupne sa začali osmeľovať a dostávali sa do dobrých streleckých pozícii. Prevaha skúseností sa však opäť odzrkadlila. V tlaku nedokázali bielo-modrí skórovat, naopak pri oslabovke dostali po vydarenej strele Bariaka ďalší gól.Aj napriek tomu sa domáci vzchopili a bojovnosťou si vymohli gól, ktorý prišiel z hokejky Musiala.

Tretia tretina bola jasne v réžii domácich, ktorí zahadzovali jednu gólovú príležitosť za druhou. Nakoniec sa ujala polostrela Guckého. Ten nachytal nepripraveného inak výborne chytajúceho gólmana hostí a stav 2:2 zostal až do konca stretnutia.

Nitrianski rytieri Nitra – N-Sport Zvolen 2: 2 (0:0,1:2,1:0)
Góly: Musial, Gucký – P.Bariak 2

Martin Podlucký (tréner Nitry): "Zapas mal vysoke tempo, mylsim že aj uroven bola primerana zaciatku ligy,Na zaciatku sme bojovali sami zo sebou, vtedy nas podržal golman. Neskor sme sa prebrali a zacali hrat svoju utocnu natlakovu hru. Chlapcom dakujem za bojovnost a nasadenie.Vieme kde mame slabiny a čo zlepsovat. Chcem podakovat aj superom za tvrdy ale korektny zápas."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.2 (5 votes)