Nitra nepokoriteľná, zvládla aj nepríjemnú skúšku z Liptova

By fhbl.sk - Posted on 26 september 2010

Ani mužstvo z Liptovského Mikuláša nedokázalo prekonať "rytierov", hoci kožu lacno nepredalo.

Už v tretej minúte sa domáci dokázali ujať vedenia v presilovej hre po dôraze Macha. O necelú minútu sa presadil domáci kanonier Ecker a po prvej tretine sa favorizovaná Nitra dostala do dvojgólového vedenia.

V druhej časti dokázali "rytieri" zvýšiť svoj náskok keď Thron bekhendovým zakončením zlikvidoval brankára hostí. Nasledujúce pasáže hry patrili prelievaniu sa šancí z jednej strany na druhú, a tak mohlo vyniknúť brankárske duo Gažík, Javorka. Hostia ani napriek viacerým sľubným príležitostiam nitriansky náskok gólom neznížili. Presadiť sa im podarilo až za stavu 4:0 po strele Javorku niekoľko sekúnd pred sirénou.

Tretia tretina priniesla azda najzaujímavejšie chvíle, bez pochýb tie najgólovejšie. Náskok Nitry najprv zvýšil dobrou prácou Thron, no hostia nekapitulovali a znižoval opäť Javorka. Trojgólové manko bolo teda stále zmazateľné a Liptáci sa pokúšali prekvapiť Gažíka. Podarilo sa im to bezprostredne po Javorkovom góle po chybe domácej obrany. Na dvojgólový rozdiel znižoval Kráľ. Mikuláš svojou dobrou hrou znervóznil domácich, no v zápätí chybil v defenzíve a šikovný prienik bez zaváhania využil Beniač. Na záver pridal svoj premiérový gól v extralige Čičo.

Hoci skóre vyzerá na jednoznačnú záležitosť, tím z Liptova podal proti priebežnému lídrovi skvelý výkon, hoci na body nestačil.

Nitrianski Rytieri 7:3 (2:0,2:1,3:2) Liptovský Mikuláš

Góly: B.Thron 2, Čičo, Riegel, Mach, Ecker, Beniač – S.Javorka 2, Kráľ

NITRA: Gažik, Haviar - Maxin M, Titka F,Hraško O, Kašša P, Martiška P, Javorčik R, Pribela P, Dekanyi R, - Ecker M, Mach R, Cajchan F, Mráz M, Thron B, Beniaš M, Kučerka M, Revay L, Čičo T, Ďurický J, Káčer I, Riegel M. Tréner Mraz R.

L.Mikuláš: Javorka S. - Boležovič, Zrník, Javorka B, Petrík, Mitošinka, Paprčka, Heumann, Cibula, Dzuriac, Kral, Plevak Tréner: Heumann

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.7 (6 votes)