Nauš: Vrátili sme im požičané z jesene


By Ján Ivančík - Posted on 09 marec 2010

"Derby zápasy bývajú vždy iné ako bežné stretnutia a my sme radi, že sme vo Vrútkach tentokrát zvíťazili my," povedal pre fhbl.sk útočník extraligového Martina Aurel Nauš po víťazstve nad Vrútkami.

Osemnáste kolo slovenskej extrlaigy prinieslo napínavý súboj medzi aktuálnym lídrom tabuľky z Vrútok a hokejbalistami Martina. Mužstvo z Turca nenechalo nič na náhadu a potvrdilo svoje kvality jednoznačnou výhrou v pomere 4:1. 

"Po skoro trojmesačnej prestávke, v ktorej sme neponechali nič na náíhodu a trénovali sme trikrát do týždňa nás čakalo dlhoočakávané derby. Našim cieľom bolo aj napriek tomu, že súper má svoje kvality jednoznačne zvíťaziť," zneli slová Aurela Nauša, útočníka  Martina pre fhbl.sk. V zápätí dodal: "Mali sme na to dva dôvody: chceli sme si udržať možnosť ešte zabojovať o prvé miesto v tabuľke a taktiež sme chceli oplatiť súperovi domácu prehru z jesene minulého roka (2:3)."

Martinu sa napokon skutočne podarilo triumfovať. Rozhodnuté bolo prakticky po prvej tretine. "I keď sme nastúpili v nekompletnej zostave, taktiku sa nám nakoniec podarilo udržať až do konca stretnutia. Je pravda, že hlavne v prvej tretine nám viac-menej domáci svojou hrou cestu za víťazstvom uľahčili, no i naši, hlavne mladí chlapci, si zaslúžia pochvalu za predvedený výkon," pochválil tímový výkon Nauš.

V podstate celý zápas bol v réžií Izoglobalu. Vrútky kontrovali iba jedným gólom z druhého dejstva hry. "Z koncentrácie nás vyviedla sedemminútová časť druhej tretiny, kde sme sa po zbytočných fauloch nechali povylučovať. Napriek tomu aj vďaka Jurošekovi v našej bránke sme udržali naše vedenie z prvej tretiny. V záverečnej tretine sme už len kontrolovali hru, taktiež aj domáci hrali hlavne v strednom pásme veľmi dobre a nás k väčším akciám nepustili. Tak sa nám podarilo vsietiť štvrtý gól až pri domácej power-play," vyslovil sa pre fhbl.sk martinský útočník.

Zápas s Vrútkami bol výnimočný Súperi z hornej časti tabuľky si vždy majú "čo povedať". "Derby zápasy bývajú vždy iné ako bežné stretnutia a my sme radi, že sme vo Vrútkach tentokrát zvíťazili my," zakončil krátke interview Aurel Nauš.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.8 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 14 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.