Najskôr drina, až potom zábava


By Michal Runák - Posted on 13 jún 2012

"Netreba tam ísť so strachom," myslí si útočník U 18 Boris Drozd.

Boris Drozd je jedným zo sedmičky Kežmarčanov vo výbere Jozefa Ďurisa a Aurela Nauša pre MS v Písku a Strakoniciach. Dominancia Kežmarčanov ma Mamut Cupoch v kategóriách U14, U16 a U18 túto nomináciu logicky predurčila. Práve jedného z mladých Kežmarčanov sme vyspovedali pred odchodom na samotné MS.

Ako si zareagoval, keď si si našiel svoje meno medzi nominovanými?

"Tak ako každého z nominovaných ma to veľmi potešilo a bol som nesmierne rád, že sa môžem opäť zúčastniť takého skvelého podujatia."

Boli nedávne turnaje pod hlavičkou Mamut Cup pre teba rozhodujúce, čo sa týka možnosti ukázať sa pred trénermi?

"Určite áno, podľa mňa to bolo rozhodujúce, že si ma vôbec všimli a  tým pádom ma mohli nominovať na prvé reprezentačné zrazy. Na osemnástke v Gajaroch sme podali skvelý výkon, hlavne vďaka chalanom. Boli sme super kolektív tak ako každý rok, ale bohužiaľ na dvadsiatke sa nám nepodarilo vyhrať. Skončili sme však na rovnako výbornom treťom mieste."

Ako vnímaš fakt, že spolu s tebou je v reprezentácii ďaľších šesť zástupcov Kežmarku?

"Mňa to uprimne veľmi teší, že tam možem mať chalanov, ktorých poznám dlhé roky a veľa som s nimi prežil."

Cítiť už v tíme atmosféru, typickú pre takýto veľký turnaj?

"Áno, cítiť tam hlavne nervozitu, lebo sú tam aj hráči, ktorí ešte nemajú skúsenosti s takým veľkým podujatím, akým sú Majstrovstvá Sveta."

Kežmarčania sa na Mamut Cupoch prejavovali veľmi súdržne, chodili povzbudzovať svojich kamarátov aj v ostatných kategóriách. Plánujete podporiť hlasivkami aj chalanov na MS, či už v u16, či U20?

"Samozrejme, tak ako Kežmarok tak aj Slovensko (úsmev). Len ešte neviem, ako to bude organizačne možné, lebo 18-ka ma zápasy v Strakoniciach a ostatné dve kategórie v Písku. Dúfam, že sa naskytne šanca íst sa pozrieť aj na našich kolegov. Ale určite budeme držať palce!"

Čaká vás náročná úloha, minimálne zopakovať úspech osemnástky spred dvoch rokov. Bude to ťažké, ale iný cieľ si dať nemôžme. Pripravovali vás na to tréneri aj po psychickej stránke?

"Chceme určite vyhrať a budeme robiť preto maximum. Aj keď máte pravdu, že to bude veľmi náročné. My sme však trénovali na 110% a myslím si, že každý jeden hráč podá super výkon. Tréneri nás určite pripravili na to, že to nebude prechádzka ružovou záhradou."

Vo veľkej forme sa v príprave predstavil tvoj spoluhráč Denis Godla. Bude práve tento post kľúčom k úspechu?

"Denis je podľa mňa najlepší brankár v tejto kategórii a bude oporou nášho tímu. Je to super chalan a môj veľmi dobrý kamarát. Podľa mňa to bude naša najväčšia zbraň na MS."

Čoho sa na MS najviac obávaš a načo sa naopak najviac tešíš?

"Netreba tam isť so strachom, hlavne sa treba sústrediť na zápasy a na svoje výkony. Teším sa na zápasy ktoré si užijem, ale aj na chlapcov, pretože sme super kolektív.  Najprv však bude drina, až potom zábava."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (5 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.