Na reprezentačné lavičky zasadnú Ladiver, Liška, Jurčák, Kolibík a Danko


By TOPhbl.sk - Posted on 28 október 2013

V Nitre zasadal počas uplynulého víkendu Výkonný výbor SHbÚ. Rozhodovalo sa aj o nových reprezentačných tréneroch.

Prvou zaujímavosťou je, že reprezentácie U14 a U16 budú mať rovnakých trénerov. Stali sa nimi Milan Ladiver a Ľubomír Liška. Prihlášku podali Ľubomír Liška, Miroslav Burdíček, Milan Ladiver, Martin Podlucký a Beata Rišianová. Hlasovanie dopadlo v prospech Milana Ladivera a Ľubomíra Lišku. Obaja tak budú spoločne spolupracovať pri oboch výberoch.

O kategóriu U18 si podali prihlášku opäť Milan Ladiver a Martin Podlucký, spolu so Zdeňkom Jurčákom. Hlasovanie v tomto prípade potvrdilo do funkcie vlaňajšieho trénera tohto mužstva, vtedy ešte v príslušnej kategórii U16, Zdeňka Jurčáka. 

O najvyššiu kategóriu U20 sa opäť uchádzali Martin Podlucký a Milan Ladiver, ktorí si podali prihlášky bez určenia priority, preto boli zaradení ako kandidáti na všetky pozície. S nimi sa o tento post hlásili Dušan Danko a Jaroslav Kolibík. Pred hlasovaním sa výkonný výbor rozhodol obsadiť post trénera reprezentácie žien do 18 rokov. Práve toto miesto bolo ponúknuté Jaroslavovi Kolibíkovi, ktorý ako je známe vedie aj seniorskú reprezentáciu žien. Jaroslav Kolibík túto kandidatúru prijal a zároveň sa vzdal kandidatúry na post trénera U20. Po zvolení Milana Ladivera do funkcie trénera U14 a U16 tak ostali v hre iba dvaja kandidáti a z hlasovania víťazne vyšiel Dušan Danko.

Novozvolení tréneri a reprezentácie v ich pôsobnosti:

U14 a U16: Milan Ladiver, Ľubomír Liška

U18: Zdeňek Jurčák

U20: Dušan Danko

U18 - ženy: Jaroslav Kolibík

Prerozďeľovali sa aj organizácie Mamut Cup-ov. Výkonný výbor hlasovaním ustanovil nasledujúce:

U8, U10, U12 - Pruské

U14, U18 - Kežmarok, Spišská Belá

U16, U20 - Nové Zámky

U18 ženy - Kežmarok

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.7 (3 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.