Na nitrianskom plese nechýbala dobrá nálada, ani podnetná myšlienka


By Ján Ivančík - Posted on 31 január 2018

Nitrania sa zišli na svojom historicky prvom plese.

Sobota 27. januára patrila v Nitre historicky prvému plesu hokejbalistov pod Zoborom. Nitrianska hokejbalová organizácia sa aj takouto cestou snaží o upevnenie miestnej športovej komunity a spestrenie zimnej prestávky.

„Chceli sme pre hokejbalistov z nášho mesta pripraviť podujatie, ktoré bude mať zaujímavú myšlienku a zároveň vytvorí priestor na stretnutie sa s ľuďmi, ktorí sa tomuto športu pod Zoborom aktívne venujú,“ hovorí pre TOPhbl.sk hlavný organizátor projektu Miroslav Kupec.

Fakt, že cieľ bol naplnený na sto percent deklaruje vysoký počet zúčastnených (cca. osemdesiat), ale aj zaujímavý sprievodný program, či celkový výťažok.

„Na začiatku plesu vystúpila s dvomi číslami Gizka Billíková. Je to dievča s Downovým syndrómom, ale je veľmi úspešná reprezentantka Slovenska v modernej gymnastike a tanci na špeciálnych olympiádach, kde získava stále množstvo medailí,“ objasňuje Kupec a na margo finančného aspektu dodáva: „Na tombole sme vyzbierali päťsto eur, na streleckej súťaži zameranej na presnosť osemdesiat a víťaz získal päťdesiateurový poukaz do športového obchodu Allforhockey.“

Získané financie poputujú na rozvoj hokejbalových aktivít v meste na rieke Nitra.

Okrem už zmieneného bolo súčasťou plesu aj udelenie cien za aktívnu činnosť a rozvoj nitrianskeho hokejbalu. Tento rok si ju odniesli dvaja bývalí vynikajúci hráči Ľuboš a Juraj Lacinovci. Túto cenu by organizátori plesu, ktorého myšlienkovým otcom je Martin Štefanka, chceli udeľovať každoročne.

Ples nevynechali ani vzácni hokejbaloví hostia, napríklad viceprezident SHbÚ Július Száraz, či reprezentačný brankár a úradujúci svetový šampión Stanislav Petrík.

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.